dziwne stuknięcie mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

dziwne stuknięcie mk3

Post autor: SAMO » wt mar 07, 2006 21:56

witam maniaków vw i jak zwykle jak mam jakis problem to zawsze zwracam sie do mądrzejszych ode mnie a więc do rzeczy niepokoi mnie dziwny dzwiek w moim golfiku pojawia sie wtedy ja wciskam sprzęgło lub puszczam noge z gazu jest to takie jakby krótkie metaliczne głuche stukniecie dochodzące z podwozia jakby stukniecie dwóch kawałków metalu i nie wiem co to może byc może cos z wydechem teraz jak wracałem z pracy nie słyszałem a specjalnie sie przysłuchiwałem może ktos miał cos takiego prosze o help i pozdro :okej:



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt mar 07, 2006 22:49

moze luzy na przegubach masz, kazdy mechanik ci to sprawdzi :-) w pare minut



pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: pieko » wt mar 07, 2006 23:28

adamo122 pisze:moze luzy na przegubach masz, kazdy mechanik ci to sprawdzi :-) w pare minut
Popieram tez mi sie tak wydaje,równie dobrze moze to byc tez poducha pod silnikiem,drązki kierownicze.Pewnie powoli któras z tych rzeczy zaczyna sie sypac...Mozesz tez sam to sprawdzic .Najlepiej jakbys miał kanał .Wtedy wchodzisz pod gofra a druga osoba buja nim na wszystkie strony podczas gdy ty lokalizujesz miejsce owego stukania.Jezeli nie łapiesz sie na mechanice to podjedz do jakiegos mechaniora niech ci luknie co i jak. :okej:
Pozdro.



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » wt mar 07, 2006 23:46

no ok tylko nie wiem czy przeguby maja cos współnego ze sprzęgłem bo te dzwieki wystepuja tylko podczas wysprzeglania lub puszczania gazu jakby cos było obluzowane tak jak pisałem wcisne sprzęgło i wtedy jest taki krótki metaliczny dzwiek cos takiego jak uderzenie o siebie dwoch kawałków metalowych blaszek taki stłumiony ale ok zobaczymy jutro jadę na kanał bo musze wspawac nowy łacznik przy kacie i wtedy zerkne czy cos tam dzwoni pod nim ale dzieki pozdro :lol:

[ Dodano: Sro Mar 08, 2006 11:37 ]
byłam na kanale ale cięzko cos stwierdzic zreszta stukanie ustało tylko zastanawiam sie czy to nie cisza przed burza :hmm:


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » śr mar 08, 2006 23:29

jak ruszasz (puszczasz sprzęgło) i masz luzy na przegubach to jest taka przerwa między pracą skrzyni a obrotem koła
ta przerwa moze objawiać sie własnie metlicznym dzwiękiem
ja tak miałem w kadecie, do wymiany był przegub wewnętrzny



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości