dziwne drgania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

dziwne drgania

Post autor: Vii » sob sty 02, 2010 02:24

A wiec mam dziwne drgania w kierownicy, kierownica drga ruszajac sie leciutko na prawo i lewo w czasie jazdy, nie wazne czy przyspieszam czy zdejme noge z gazu drgania wystepuja po czym ustaja i znowu zaczynaja sie i znowu ustaja [trwaja niedlugo, wiecej sie jedzie "normalnie bez drgan]. Co moze być tego powodem? Dodam ze auta nie znosi ani w prawo ani w lewo po puszczeniu kierownicy leci PROSTO.. *#cenzura#**** mnie to na prawde :grin:
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2010 02:31 przez Vii, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: dziwne drgania

Post autor: j_a_r_o_o_o » sob sty 02, 2010 03:21

Vii pisze:A wiec mam dziwne drgania w kierownicy, kierownica drga ruszajac sie leciutko na prawo i lewo w czasie jazdy, nie wazne czy przyspieszam czy zdejme noge z gazu drgania wystepuja po czym ustaja i znowu zaczynaja sie i znowu ustaja [trwaja niedlugo, wiecej sie jedzie "normalnie bez drgan]. Co moze być tego powodem? Dodam ze auta nie znosi ani w prawo ani w lewo po puszczeniu kierownicy leci PROSTO.. ********** mnie to na prawde :grin:
najpierw wywaz kola a jesli to nie pomoze to podmien opony i zobacz czy dalej sie bedzie tak dzialo. Mozliwe ze to wina wlasnie jednego z powyzszych. Szybko i bez wiekszych wydatkow wykluczysz.


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » sob sty 02, 2010 09:44

Trzeba wykluczyć następujące rzeczy (w tej kolejności):

1. Wyważenie kół na samochodzie z piastami (podjedź do dobrego zakładu gdzie wyważają koła właśnie z piastami) wykluczysz wtedy drgania od niewyważenia układu koło - piasta - przegub - drążek.

2. Przełóż opony z przodu na tył (jeśli ostatnio zmieniałeś opony i po tym zaczęły się drgania)

3. Sprawdź czy felgi są proste (czy nie ma bicia osiowego i poprzecznego. max bicie dopuszczalne to 0,5mm. Jeśli masz krzywe felgi to lepiej kup nowe - albo daj do prostowania - ale to już nie będzie to samo co nowe)

4. Sprawdź czy nie ma luzów w przednich łożyskach.

5. Sprawdź czy karoseria nie ma drgań gdy auto stoi (może poduszki silnika do wymiany?)



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » sob sty 02, 2010 12:18

dzieki wielkie Panowie.. od poniedzialku szukamy! wykluczam poduszki, nie ma drgan. A nagle mi sie przypomnialo jak podjezdzalem na parking pod robote gdzie były po prostu zamarzniete fałdy blota i "zablokowalem" sie o to i glupi idiota ja wsteczny i jeszcze raz jedynka zeby podjechać, byc moze felge w ten sposob skrzywilem?
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2010 12:31 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 472 gości