Problem przy zmianie biegu na drugi zimą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebodev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 25, 2009 08:47
Lokalizacja: Poznań

Problem przy zmianie biegu na drugi zimą

Post autor: sebodev » pt sty 01, 2010 23:16

Witam,

to pierwsza zima mojego golfa (kupiłem go latem 2009) i mam problem podczas zmiany biegu na drugi. Mianowicie kiedy zmieniam bieg z pierwszego na drugi to czuję poprzez gałkę zmiany biegów lekki opór i czuję jakby coś zgrzytło albo raczej jakby metal dotykał metal.

Latem nie było tego problemu, a gdy silnik się rozgrzeje to wszystko chodzi bardzo miękko. Przy innych biegach nie ma tego problemu nawet przy zimnym silniku - tylko przy przejściu na drugi bieg. Tłumaczę to sobie tym, że olej nie jest rozgrzany.

Nie przeszkadza to w jeździe tylko daje nie przyjemne odczucie przy zmianie biegów - lubię gdy wszystko chodzi gładko.

Jeżeli jest to normalny objaw to w jaki sposób zmieniać bieg żeby nic nie uszkodzić.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i sugestie.

Pozdrawiam
Sebastian



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pt sty 01, 2010 23:39

wyglada na padajacy synchronizator,wymiana oleju moze zlagodzic problem ale jak bedzie to synchronizator to na duzo nie pomoze,wrzuc jedynke a wrzucajac drugi bieg wroc lewarkiem na luz i dopiero wrzuc drugi bieg
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2010 23:43 przez damian81Z, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

sebodev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 25, 2009 08:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sebodev » sob sty 02, 2010 00:08

Dziękuję za odpowiedź.

Tak właśnie próbowałem robić czyli luz a potem dwójka i faktycznie efektu odczuwanego w drążku nie ma ale wówczas dwójka stawia dużo większy opór.

Czy synchronizator to jest element, który się naprawia? Jeśli tak to jakiego rzędu są to koszta?

Czy można z tym jeździć czy lepiej wymienić jak najprędzej bo np. skutki jeżdżenia mogą kosztować wymianę skrzyni biegów?

Pozdrawiam
Sebastian



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » sob sty 02, 2010 00:35

sebodev tez mialem podobny problem i pocztaj w moim temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269612



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » sob sty 02, 2010 10:04

sebodev, mozna wyczuc w ktorym momencie bieg bedzie wchodzil bez zgrzytów, trzeba powoli z wyczuciem wrzucac dwojke zeby nie bylo zgrzytow i mozna tak pojezdzic jeszcze dlugo ale jak dlugo to nie wiadomo


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » sob sty 02, 2010 10:40

Ja miałem podobnie w Passacie B3 (zgrzytała dwójka i biegi ciężej wchodziły w zimie), wymieniłem olej bo oryginalny był już zużyty i stary.
Pomogło, ale pamiętaj żeby wlać olej tylko dedykowany do tych skrzyń VW SAE 75W/90



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 329 gości