Wyciek oleju chyba zapchana oddma

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomus120489
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 22:12
Lokalizacja: Zielona Góra

Wyciek oleju chyba zapchana oddma

Post autor: tomus120489 » wt gru 29, 2009 02:30

Witam wszystkich:)
Jestem posiadaczem golfa 3 silnik 1.8 75km benzyna +lpg
Chciałem zapytać o nastepujacy problem
Ostatnio po tych naszych zimowych mrozach jechałem sobie jak zawsze rano przez miasto nagle zapaliła sie mi kontrolka oleju wyłaczyłem silnik patrze pod maske a tutaj w bagnecie suchota a na dole wielka plama oleju;/ zadzowniłem po kolege autko pojechało do domku na holu
Do czego zmierzam koledzy poszedł simering na rozrządzie zalałem nowym olejem autko narazie smiga koszt wymiany to 9 zł za sam simering plus troszke moich nerwów
mam w związku z tym jedno pytanie dlaczego wywaliło mi naraz 3 litry oleju dlaczego przez ten simering:/ czytałem na forum ze to mogła byc zapchana oddma i ze powietrze nie mialo gdzie uciec dlatego wywaliło najslabszym punktem czyli w tym wypadku tym simeringiem
jesli to odma to gdzie ona sie znajduje jak ja wyczyscic zeby problem sie nie pojawiał a jesli to nie oddma to co mogło byc przyczyna:) z góry dziekuje za podpowiedzi

aha jeszcze jedno jesli chodzi o ta odme to prosił bym o jakies zdjecia gdzie to sie wogule znajduje i jak to wygląda:))



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt gru 29, 2009 07:30

Obrazek Obrazek
na zdjeciu zanaczylem na czerwona jak powinna isc odma bo tu jest z jednej strony sciagnieta i przylozona do serwa
odma to kawalek weza laczacego w tym silniku pokrywe zaworow z przepustnica
nie syszalem jeszcze zeby komus zamarzlaodma w silniku 1.8 w mk3
zamarzaja w mk2 1,3 i w mk4 1,4 ale tam jest inna budowa silnika i odma idzie z dolu silnika do przepustnicy
najprawdopodobniej strzelila ci tylko sprzezeyna w simeringu i nie bylo to spowodowane odma tylko zuzyciem materialu



tomus120489
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 22:12
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: tomus120489 » wt gru 29, 2009 11:33

Aha rozumiem kolego:) czyli poprostu jezeli wymieniłem sam simering to powinno juz pomoc tak?? i nie powinno byc takiej awari??:)
a morze na wszelki wypadek sprawdzic czy aby ta odma nie zalepiona jak mowice??
bo poprostu boje sie ze przy nastepnym razie nie daj Bóg Golfów:D jak by mi olej tak wyciekł zeby silnik sie nie zatarł:(:(

[ Dodano: 29 Gru 2009 15:05 ]
Na wszelki wypadek dzisiaj zdjełem cała odme i rzeczywiscie była cała zalepiona mazia przeswitu praktycznie zero podejrzewam ze nikt nigdy tam nie zaglądał:((
przelałem ja benzyną wydmuchałem cała tą maź rowniez z gumowego trojnika :)) i mysle ze bedzie dobrze mam jeszcze jedno pytanie a w sumie dwa na ile starczy takie wyczyscczenie odmy?? po jakim czasie ten nalot i maź pojawi sie ponnownie i jeszcze jedno w metalowej rurce u samej gory ktora w chodzi w ten trojnik gumowy była w srodku takie cos jak by miedziana siatka za co to odpowiada i do czego to sluzy??:P



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt gru 29, 2009 17:42

na ile to wystraczy nikt tego nie wie
maz robi sie od niedogrzania silnika (przejezdzasz male odcinki i silnik sie nie dogrzewa) lub od uszkodzonej uszczelki pod glowica, czasami od kiepskiej jakosci oleju
ten klebek drucikow to tlumik plomieni, nie zwrocilem nigdy na to uwagi ale tego chyba nie bylo w VW
Takie cacko bylo montowane w maluchach wiec mozliwe ze ktos to tam wlozyl samemu



tomus120489
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 22:12
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: tomus120489 » wt gru 29, 2009 17:57

ahaa i za co to cos wogule odpowiada :P hehe jak było montowane w maluchach to chyba dosyc stare to jest a morzna to wyzucic czy lepiej to trzymac bo powiem szczerze ze to jest w cisniete w ta metalowa rure i troche ja zapycha chyba tak mi sie zdaje przynajmniej bo przestrzeni za bardzo przy tym nie ma to jest wsadzone na samym koncu metalowej rury obok trojnika gumowego trzymac to dalej czy wyzucic??



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt gru 29, 2009 19:59

do czego to jest potrzebne - nie mam mojecia, poszukaj w google
wydaje mi sie ze to nie bylo monowane fabrycznie w VW
najprawdopodobniej ktos towsdzil bo odma lecial olej do przepustnicy - dzieje sie tak gdy sa juz slabe pierscienie i wtedy sa predmuchy ze skrzyni korbowej
trzebaby bylo zajrzec w ETKE zeby sprawdzic czy to tam powinno byc, jak ja zainstaluje to ci napisze, chyba zektos bedzie szybszy



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt gru 29, 2009 20:02

CYTAT : wyjasnie ci to moze mało dokładnie i fachowo ale juz cokolwiek bedziesz wiedział. Odma jest to rura(średnicy do 1 cm) którą odprowadza sie cisnienie i gazy (być moze też miesznake paliwową) z komory korbowodowej czyli tam gdzie jest wał , poniewaz jak wiadomo w związku z tym ze pierscienie na tłokach coś tam zawsze popuszczą (niewiele ale nigdy nie jest to do końca szczelne) i równiez odporwadza sie ciśnienie które jest wytwarzane przez ruch tłoków w góre i w dół. I tą rure podłącza sie przeważnie do kolektora ssącego lub do tej twojej power rury aby resztki miesznki poddać ponownemu spaleniu. Jezeli nie kupisz tej power rury z wyjściem na odme to nic sie nie powino stac, durzo samochodów jeździ z odmmą puszczona w dół, tak aby resztki mieszanki ( to są minimalne wartosci opałowe ) wypuścic do srodowiska :P ale tam wtedy zakłąda sie filterek. Mam nadzieje ze jakoś przyblizyłem ci co to jest odma i do czego słuzy. Moze troche za bardzo zakręciłem :/ :P

Rozjaśniło :chytry:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

tomus120489
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 22:12
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: tomus120489 » wt gru 29, 2009 21:28

No cos tam chłopaki zescie rozjasnili :P grunt to to ze przeczysciłem ja dosyc konkretnie bo chyba z godzine czysciłem wszystko z tej mazi:PP naprawde wydaje mi sie ze nikt tam nigdy nie zaglądał bo jak zobaczyłem ta rure w srodku to az sie przerazilem masakra :PP
aha i jeszcze jedno to cos co nazywam miedzianym kłebkiem w rurze:PP mi sie zdaje ze jak to upchałem to troche ja zapycha i te spaliny powietrze i tak dalej za bardzo nie ma jak uciekac ;/ dlatego martwie sie czy dobrze zrobiłem wsadzajac to zpowrotem do tej rurki metalowej chociaz skoro kots przedemna jezdził z tym tyle lat to tak morze powinno byc jak uwazacie?? bo sam jestem ciekaw i cos mi to nie daje spokoju
aha i wybaczcie za upierdliwośc ale jestem zdania ZE KAZDA ZŁOTOWKA WSADZONA W AUTO ABY JE DOPIESCIC I ZROBIC Z NIEGO PRZYJEMNY SRODEK LOKOMOCJI OPŁACI SIE DOBRYM SPRAWOWANIEM SAMEGO AUTKA:d



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » śr gru 30, 2009 13:13

W mojej odmie też są te metalowe krzaki więc to chyba fabryczne :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw gru 31, 2009 18:16

w ETCE nie widac tego elementu



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » czw gru 31, 2009 18:47

hmm.. może jest to element tej metalowej rurki i sprzedają jako pojedynczą część :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 31, 2009 19:34

Jest, czasem jeszcze jest w naszych młodzieniaszkach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomus120489
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 22:12
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: tomus120489 » pt sty 01, 2010 22:50

Czyli to mozliwe ze w niektorych autach tego samego modelu to było a w niektórych nie??
jeszcze kurde teraz zakopałem sie w dzień sylwestra w sniegu i jak probowałem wyjechać to sprzęgło zostało w srodku poszedł ten zaczep ktory trzyma linke od sprzegła na szczescie udało mi sie zdobyc czesci i zrobiłem autko bo na sylwestra było potrzebne ono szalenie:P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Voofilmase i 290 gości