Wymiana oleju w skrzyni automat bora 99

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fibolor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 18:00
Lokalizacja: szczecin

Wymiana oleju w skrzyni automat bora 99

Post autor: fibolor » czw gru 24, 2009 22:13

Witam serdecznie mam pytanie czy ktoś już z forumowiczów wymieniał olej w skrzyni automat czterobiegowa Bora 99'? Bo ja właśnie chciałbym to zrobić tylko nie wiem czy sam to zrobię czy koniecznie muszę jechać do warsztatu z tego co wiem to wymiana kosztuje ponad 700 zł :cry: z olejem i filtrem w warsztacie więc jeśli jest to możliwe żeby zrobić samem to chciał bym to zrobić, będę wdzięczny za info. Wesołych świąt życze wszystkim forumowiczom.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » czw gru 24, 2009 22:33



Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

mikeyb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 29, 2009 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mikeyb » wt gru 29, 2009 19:58

Gdyby ktoś miał problem z Automatyczną skrzynią biegów w swoim Aucie to Polecam Auto Józefów koło Warszawy. Czas naprawy 7 dni, transport auta za free. I ceny wcale nie wygórowane. Robiłem tam swoje autko i jestem zadowolony. Osobiście Polecam



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt gru 29, 2009 20:32

mikeyb pisze:Gdyby ktoś miał problem z Automatyczną skrzynią biegów w swoim Aucie to Polecam Auto Józefów koło Warszawy. Czas naprawy 7 dni, transport auta za free. I ceny wcale nie wygórowane. Robiłem tam swoje autko i jestem zadowolony. Osobiście Polecam
Kolego temat brzmi Wymiana oleju w skrzyni automat bora 99 to nie ogłoszenia..

Daj to tu : http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=31


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

wymiana oleju w skrzyni automat bora 99

Post autor: bogmaj22 » pt sty 01, 2010 21:43

Wymianę przeprowadza się tak:odkręcasz korek spustowy,spuszczasz olej.Sprawdź czy w oleju nie ma jakiś opiłków,Następnie nie zakręcając korka wlewaj olej najlepiej strzykawką o pojemności 100 ml przy użyciu wężyka włożonego do korka wlewowego(robiłem tak ostatnio)wlewaj aż z korka spustowego zacznie się wylewać olej(dobrze jest podstawić coś pod miskę olejową,żeby nie tracić niepotrzebnie oleju-przecież kosztuje).Wtedy zakręć korek,przemieść dźwignię biegów do siebie i z powrotem,następnie uruchom silnik,odkręć korek spustowy i wlewaj dalej olej aż zacznie wylewać się ze skrzyni.Zakręć korek,przemieść dźwignię jeszcze raz i wlej jeszcze jakieś 300 ml oleju.To jest cała operacja,Którą trzeba wykonać we dwie osoby i najlepiej na kanale.Jeśli nie wiesz gdzie jest korek wlewowy to znajduje się z przodu skrzyni nad miską olejową taki plastikowy cycek zatykany korkiem wyciąganym do góry.Jeśli coś pomogłem to fajnie,na pewno trochę zagmatwane i dlatego najlepiej wykonać w specjalistycznym zakładzie.To jest moja propozycja.Poszło też pw.Jeszcze jedno wcale nie kosztuje 700 zł bo całego stanu się nie wymieni.Syntetyk 500 zł,mineralny 250 zł.
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2010 21:56 przez bogmaj22, łącznie zmieniany 2 razy.


bogmaj

Awatar użytkownika
slazat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 24, 2006 00:31
Lokalizacja: Rsko

Post autor: slazat » pt sty 01, 2010 22:50

Ja mam taką samą skrzynke, 2 razy zmieniałem już olej w niej, za 1 razem całość z filtrem ori+uszczelką i olej oryginał VW 3,5l. zapłaciłem w serwisie skrzyń automatycznych w woj.śląskim 350zł z robocizną,wszystko robione przy mnie i odpakowywane. Za 2 razem kupiłem już filtr z uszczelką na allegro ze sklepu z częściami do automatów midparts(polecam) a olej wlali mi w tym samym serwisie marki BP ATF Made in Germany,te same właściwości a o połowę tańszy,skrzynie po remoncie właśnie takim zalewają, całość kosztowała mnie 250zł, przelot skrzynki 196tyś, zero problemów. Operacja podobna do tej co kolega wyżej opisał. Generalnie ja wolałem akurat w tym przypadku zlecić to komuś kto kuma czacze, bo fachmanów w tym kraju jest w pyte...



fibolor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 18:00
Lokalizacja: szczecin

Post autor: fibolor » sob sty 23, 2010 21:07

A jaką mają specyfikacje te oleje :roll: i co to za olej jest ten BP ATF?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob sty 23, 2010 21:12

Do automata GL 5 różowy a BP to widać wokół dróg CPN , polecam dobra firma



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości