[mk2]Dziwne "pykanie" :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[mk2]Dziwne "pykanie" :/

Post autor: filip2 » wt mar 07, 2006 18:58

Witam mam następujący problem. Podczas jazdy zdarza się ze coś zaczyna dziwnie "pykać"..może trzaskać... taj jakby gdzieś za licznikiem, albo przy bezpiecznikach:/ w każdym razie jest to denerwujące i powoli zaczyna mnie martwić bo boje się ze w pewnym momencie cos może jebnąć i sie zatrzymam:P... może to jkiś przekaźnik?? albo cuś?? proszę o pomoc, porade...moze ktoś wie co to moze być??
Ostatnio zmieniony wt mar 07, 2006 22:14 przez filip2, łącznie zmieniany 1 raz.



POLKACPER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:40
Lokalizacja: Głogów

Post autor: POLKACPER » wt mar 07, 2006 19:54

Witam

Jesli chodzi ci o takie nie głośne ale dosyc szybkie tykanie gdzies pod licznikiem to sprobuj odpiac linke szybkosciomierza od licznika i wtedy sprawdz czy bedzie poprawa.Mialem tak kiedys u siebie ze zaczolo mi tak tykac a pozniej kilometrow juz mi nie bilo



pozdrawiam



Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: filip2 » wt mar 07, 2006 19:57

ale jesli to linka??to co zrobic? ale tak czy inaczej to jutro sprawdze ..



michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » wt mar 07, 2006 20:56

witam
ja zaopserwowałem to samo ale to co zrobiłes jak Ci Km przestało naliczac nowe cyferblaty??? Tez to jutro sprawdze

Pozdrawiam MiChI



POLKACPER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:40
Lokalizacja: Głogów

Post autor: POLKACPER » wt mar 07, 2006 21:11

Nic nie robilem lepiej jak auto ma mniej km przejechane :)

A tak na powaznie ,ja mialem zajechany licznik tasmy pourywane ,polutowane wiec kupilem inny licznik w calosci,zreszta ciezko jest znalezc pojedyncze czesci do licznika.



Pozdrawiam



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt mar 07, 2006 21:58

Jak wymieniałeś licznik to mogłeś niedokońca założyć dobrze linkę prędkościomierza a mianowicie pancerz zaskoczy ale linka nietrafi w oczko w liczniku i teraz jak jedziesz to moze lekko przeskakiwać i po czasie wywali Ci kwadracik na O w liczniku.Można temu zaradzić odkręcając linkę przy skrzyni i lekko wepchnąć jednocześnie obracając linkę w stronę łicznika.Jeszcze jedno linka musi iść po łuku bez załamań bo ona też może cykać.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 22:02

Tomasz Żaguń, ja mam prosbę, mógłbyś zerknac w link w moim podpisie?? Jakoś ty masz w moich oczach opinie fachury. :) Będę wdzięczny.


Obrazek

Awatar użytkownika
krzysrys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 22:51
Lokalizacja: Żegiestów k/Krynicy Górskiej
Kontakt:

Post autor: krzysrys » ndz kwie 23, 2006 00:40

witam
mam podobny problem z tykaniem, tylko u mnie jest tak że jak się auto rozgrzeje i to nie zawsze to tyka mi w przekaźniku nr 80, według książki jest to przekaźnik od podgrzewacza kolektora ssącego; przekaźnik pompy paliwowej; przekaźnik świec żarowych:
disla nie mam wiec to nie to, jeździć jezdrze wiec chynba nie pompa paliwa, jak byciągne przekaźnik to moge normalnie jezdzić
tylko wydaje mi się jak by przy wyciągniętym przekaźniku cały czas na ssaniu jezdził.


____________

wjmail
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr sty 18, 2006 14:21
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: wjmail » wt kwie 25, 2006 21:29

Tomasz Żaguń pisze:Jak wymieniałeś licznik to mogłeś niedokońca założyć dobrze linkę prędkościomierza a mianowicie pancerz zaskoczy ale linka nietrafi w oczko w liczniku i teraz jak jedziesz to moze lekko przeskakiwać i po czasie wywali Ci kwadracik na O w liczniku.Można temu zaradzić odkręcając linkę przy skrzyni i lekko wepchnąć jednocześnie obracając linkę w stronę łicznika.Jeszcze jedno linka musi iść po łuku bez załamań bo ona też może cykać.
Witam. U mnie taka operacja nie pomaga. Czy jest możliwe, że linka jest gdzieś w środku pęknięta i w środku ociera się tylko o część która dochodzi do licznika (jak jadę, to linka sobie cyka a końcówka przy liczniku tylko drga zamiast się obracać)? A może to wina ślimaka w skrzyni (raz jak wkręcę linkę, to ona sobie cyka, a innym razem jak ją wkręcę, to w ogóle nawet ani nie cyka, ani nie drga, ani się nie kręci przy liczniku)? Pozdrawiam.


wj78@[NoSpaM]wp.pl
(aby wysłać do mnie maila proszę usunąć [NoSpaM] z adresu)

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » wt kwie 25, 2006 21:35

a powiedz czy ci szybciej tyka jezeli szybciej jezdzisz



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr kwie 26, 2006 07:46

Wjmail może być tak jak piszesz poprostu jest linka pęknięta.Zamień nawet na próbę na inną i sprawdż co się będzie działo .Możesz też mieć uszkodzonedo ślimaka tego z drugiej strony linki on jest na miejscu ale w srodki wyrobiony a zciąga się go z pancerza na siłę bo jest on na końcu na zabezpieczeniu na takim druciku wokół linki jak dobrze pamiętam.Sprawdż.Jak będziesz kupował linkę to polecam oryginalną tylko i wyłącznie no chyba że przez te parę lat poprawiła śię jakośc podróbek.Pozdro



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr kwie 26, 2006 09:00

U mnie zdarza się, że tyka przez chwilkę przekaźnik. Olewam to i zwarcia nie będę szukał. Jak przekaźnik padnie to dopiero go wymienię.



wjmail
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr sty 18, 2006 14:21
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: wjmail » śr kwie 26, 2006 09:38

krzysiek77 pisze:a powiedz czy ci szybciej tyka jezeli szybciej jezdzisz
Tak, częstotliwość "cykania" zależy od prędkości. Wcześniej licznik sobie cykał i trochę cichł jak przyciskałem licznik do deski. W weekend wszystko rozbierałem i po złożeniu cykanie zamieniło się na krótko w lekkie buczenie, ale potem znowu zaczęło cykać. Przedwczoraj coś jakby lekko szczeliło i licznik przestał działać (teraz już tylko ta linka cyka). Wczoraj podłączyłem sobie linkę do palca zamiast do licznika i stąd wiem, że się nie obraca ;)
Tomasz Żaguń pisze:[...] Sprawdż.Jak będziesz kupował linkę to polecam oryginalną tylko i wyłącznie no chyba że przez te parę lat poprawiła śię jakośc podróbek [...]
OK, dzięki ;)

[ Dodano: Wto Maj 02, 2006 12:39 ]
OK, po wymianie linki licznik działa. Tyle tylko, że ciągle słychać delikatne "cykanie" (bardzo ciche, ale jednak jest). Linka dobrze siedzi w liczniku, nie jest nigdzie załamana, ślimak jest ok. Swoją drogą mam jakiś nietypowy ślimak, biały, ale 2 razy dłuższy od tych dostępnych w sklepie i 2 razy cieńszy. Gościu w sklepie się zdziwił jak mu go pokazałem i powiedział, że czegoś takiego nie ma w katalogach :/ Są niby tylko 2 typy: biały i czerwony, ale nie takie jak ja mam.


wj78@[NoSpaM]wp.pl
(aby wysłać do mnie maila proszę usunąć [NoSpaM] z adresu)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości