sonda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jupsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 20:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

sonda

Post autor: jupsi » czw gru 31, 2009 14:30

Mam problem. Zalozylem kolektor do swojego cabrio Mk1 91rok pelny wtrysk od gti - 4-2-1 Problem polega na tym ze trzeba gdzie wsadzic sonde. Wzasadzie to juz sie wsadza przez mojego mechanika ale problem mam poniewaz powinna byc na koncu tam gdzie wydech przechodzi w jedna rure, ale moj mechanik powiedzial ze to stanowczo zadaleko i ona nie bedzie sie w stanie nagrzac czy cos, nie bedzie dobrze fukcjonowac. Powiedzial ze trzeba ja zalozyc na 2 rurce. Problem w tym ze beduze tylko szczytywac wtedy spaliny z 2 cylindrow czy cos. Nie wiem co byscie na to poradzili. czy da sie jakos przeprogramowac komputer, a moze jest jakies inne wyjscie. Czy moze po porstu sie wkurzyc i wrucic do starego kolektora 4-1. Choc przyznam szczerze ze znalezienei kolektora gti i 2rurki troche mi zajelo.
Ostatnio zmieniony czw gru 31, 2009 22:57 przez jupsi, łącznie zmieniany 1 raz.


<< jUPsi >>

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: sonda

Post autor: Haki » czw gru 31, 2009 15:55

jupsi pisze:Mam problem. Zalozylem kolektor do swojego cabrio Mk1 91rok pelny wtrysk od gti - 4-2-1 Problem polega na tym ze trzeba gdzie wsadzic sonde. Wzasadzie to juz sie wsadza przez mojego mechanika ale problem mam poniewaz powinna byc na koncu tam gdzie wydech przechodzi w jedna rure, ale moj mechanik powiedzial ze to stanowczo zadaleko i ona nie bedzie sie w stanie nagrzac czy cos, nie bedzie dobrze fukcjonowac. Powiedzial ze trzeba ja zalozyc na 2 rurce. Problem w tym ze beduze tylko szczytywac wtedy spaliny z 2 cylindrow czy cos. Nie wiem co byscie na to poradzili. czy da sie jakos przeprogramowac komputer, a moze jest jakies inne wyjscie. Czy moze po porstu sie wkurzyc i wrucic do starego kolektora 4-1. Choc przyznam szczerze ze znalezienei kolektora gti i 2rurki troche mi zajelo.
Tak zapytam - a w czym Ci przeszkadza to położenie , w którym mechanik do wsadził? Więcej pali ? coś się dzieje podczas jazdy? Wskaźniki świrują itp ?
Jak nic z tych rzeczy - to zostaw jak jest i nie kombinuj - bo możesz przekombinować i nowe problemy się pojawią.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
jupsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 20:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: jupsi » czw gru 31, 2009 17:57

narazie jeszcze nie wiem ale czysto teortycznie bedzie szczytywac sonda tylko polowe spalin. ale moze masz racje zobaczy sie jak to dziala jak zrobi. dzieki za odpowiedz


<< jUPsi >>

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 31, 2009 21:17

jupsi, mechanik ma rację to moze być za daleko dla sondy nieogrzewanej. Wyjście to sonda ogrzewana uniwersalna, jej grzałke podepniesz pod plus po zapłonie i masę i wówczas będzie działała . Ciągnie tylko około 15W prądu więc bez obaw.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jupsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 20:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: jupsi » pt sty 01, 2010 18:28

dzieki pawel. a gdzie i ile taka kosztuje sonda??? jak ja polaczyc z komputerem? zobacze najpierw co wykombinuje mechanik. i bede pisal co z tego wyszlo.


<< jUPsi >>

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 01, 2010 19:14

A skąd mam wiedzieć co masz pod maską - nie napisałeś


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wolny83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 16:17
Lokalizacja: sląsk -SO-

Post autor: wolny83 » pt sty 01, 2010 20:42

jupsi pisze:ile taka kosztuje sonda???
80zł do 300zł


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images44.fotosik.pl/241/73fd4b95b7dbdc5fmed.gif[/img][/url] www.chuligani.com

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości