Problem z alarmem fabrycznym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

boryssc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 12:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z alarmem fabrycznym

Post autor: boryssc » czw gru 31, 2009 01:46

Witam!!!
Mam bardzo duży problem z moim MK4 dokładnie z jego alarmem fabrycznym, mianowicie dzisiejszego popołudnia jak zwykle zostawiłem zamknięty samochód pod blokiem no i stało się samochód samoczynnie uzbraja alarm i wyje co chwile (kilkanaście razy byłem już na dole zamykałem otwierałem i skończyło się w końcu kilka minut temu na odłączeniu akumulatora). Dzieje się tak co jakiś czas, posprawdzałem drzwi - wszystkie zamknięte, okna domknięte wszystko na pierwszy rzut oka ok.
Bardzo proszę o pomoc gdzie szukać usterki? Jak ją w ogóle zdiagnozować? Dodam, że równocześnie zniknęło oświetlenie bagażnika. Czytałem na forum o problemach z mikrostykiem w zamku klapy, czy ma to także wpływ na alarm? Proszę o porady może ktoś spotkał się z takim przypadkiem?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » czw gru 31, 2009 01:51

Może to głupie - a sprawdzałeś żarówkę czy nie spalona w tym bagażniku.
Co to mikro styku w klapie - fakt może robić takie jaja o jakich piszesz.
Sprawdź też połączenia masowe.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

boryssc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 12:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: boryssc » czw gru 31, 2009 02:00

Żarówka to pierwsze co sprawdziłem jest dobra zakładałem też zupełnie nową i to samo zresztą oświetlenie to sprawa zupełnie drugorzędna jak dla mnie najgorsze jest to że nie mogę zostawić zamkniętego samochodu bo wyje, jak dobrać się do tego alarmu ?



Zbyszek56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 12, 2008 11:32
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zbyszek56 » czw gru 31, 2009 09:39

U mnie podobnie się działo po zalaniu mikrowłącznika przy klapie bagażnika.
Aby to sprawdzić wystarczy odłączyć wtyczkę przy mikrowłączniku i jeśli problem zniknie to masz przyczynę.Bagażnik zamkniesz kluczykiem.


Był GOLF IV ASZ jest GOLF VI 1,4 TSI 122KM

boryssc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 12:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: boryssc » czw gru 31, 2009 16:20

Dzięki za wskazówkę, problem na razie rozwiązany, okazało się po zdjęciu obudowy klapy tylnej, że kapie płyn do spryskiwaczy na zamek klapy dokładnie wyciek z końcówki wchodzącej do silniczka wycieraczki, zasilikonowałem go na razie no i odpiąłem mikrostycznik, zostawiłem centralny zamek podpięty także póki co zamyka wszystkie drzwi i po uzbrojeniu alarmu nareszcie nie wyje.
Czym najlepiej zabezpieczyć tą końcówkę z której kapał płyn do spryskiwaczy bo mam świadomość że silikon na dłuższą metę nie pociągnie, myślałem o poxilinie?



krzysiek020280
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 17:54
Lokalizacja: Raciborz
Kontakt:

Post autor: krzysiek020280 » ndz sty 03, 2010 16:32

Witam mam pytanie mianowicie zepsuł mi się pilot w samochodzie co prawda nie bul to alarm on tylko otwierał i zamykał drzwi z pilota,czy muszę kupować cały alarm razem z centralka czy wystarczy jakieś inne rozwiązanie.Proszę o porady



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz sty 03, 2010 16:54

krzysiek020280 pisze:Witam mam pytanie mianowicie zepsuł mi się pilot w samochodzie co prawda nie bul to alarm on tylko otwierał i zamykał drzwi z pilota,czy muszę kupować cały alarm razem z centralka czy wystarczy jakieś inne rozwiązanie.Proszę o porady
masz fabryczny?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz sty 03, 2010 17:09

Witam mam pytanie mianowicie zepsuł mi się pilot w samochodzie co prawda nie bul to alarm on tylko otwierał i zamykał drzwi z pilota,czy muszę kupować cały alarm razem z centralka czy wystarczy jakieś inne rozwiązanie.Proszę o porady
Już trzeci taki sam post piszesz...napisz czy to oryginalny pilot, scyzoryk?? jak dokładany to napisz jaki...pytasz czy kupować alarm, a chcesz mieć alarm czy tylko ma być central na pilota ??



krzysiek020280
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 17:54
Lokalizacja: Raciborz
Kontakt:

Post autor: krzysiek020280 » ndz sty 03, 2010 17:31

Nie mam fabrycznego bo fabryczny by był jako scyzoryk

[ Dodano: 03 Sty 2010 16:34 ]
Nie mam fabrycznego czyli scyzoryka.A chciałbym żeby był alarm a nie żeby była tylko centralka z pilota.Tylko pewnie samo założenie alarmu jest droższe od alarmu



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz sty 03, 2010 17:35

krzysiek020280 pisze:Nie mam fabrycznego czyli scyzoryka
czyli nie pasuje do tego tematu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 276 gości