problem z piszczeniem kontrolki oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

FollowMe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw mar 26, 2009 13:08
Lokalizacja: Swinoujscie
Kontakt:

Post autor: FollowMe » pt gru 25, 2009 15:35

Mnie tez zastanawiala ta kontrolka przy odpalaniu okazalo sie ze to jest jakis test przy starcie silnika i tak juz musi byc ;)


TDI POWER

horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » pt gru 25, 2009 15:36

damian81Z pisze:horian, kontrolka tak miga przed odpaleniem, pompe sprawdzisz mierzac jej luzy, 1,6bara to na biegu jalowym ma byc, jak na obrotach bedzie 1,6bara to masz slabe smarowanie, zmierz do porzadku cisnienie na biegu jalowym i przy 2000 obr/min, jak bedzie slabe smarowanie zmierz luzy pompy
Kontrolka miga mi gdy silnik już chodzi



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pt gru 25, 2009 16:28

horian ,,I jeszcze zastanawiają mnie 2-3 błyśniecia kontrolki oleju w momencie odpalenia. "


tak ma byc,po chwili ma gasnac kontrolka i jak juz silnik pracuje ma sie nie zapalac
Ostatnio zmieniony pt gru 25, 2009 16:31 przez damian81Z, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

GufaFnmilo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 19:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: GufaFnmilo » śr gru 30, 2009 17:36

a ja mam problem taki silnik ABU 1,6 nowe sprawne czujniki
szary i brązowy a on dalej błyska i piszczy (ciśnienie na pompie wzorcowe)
piszecie że można odpiąć kable i milczy u mnie nie chce, zastanawiam się
gdzie jeszcze szukać przyczyny ,a objaw ujawnia się w zakresie temperatury 80-90 stopni
przy czym ciśnienie jest książkowe 0,20MPa zwiększając obroty rośnie.


Gufa & FnMilo

usługi cięcia laserem

Awatar użytkownika
NIONIO
VW- LOVE
VW- LOVE
Posty: 342
Rejestracja: pn gru 17, 2007 00:48
Lokalizacja: zielona i ładna

Post autor: NIONIO » czw gru 31, 2009 12:32

hmmm najlepiej zmierzyc cisnienie jak olej bedzie mial temperature 95-100 i wtedy mierzyc bo jest bardzo zadki i w tym momencie moze pompa go mielic w sobie a nie miec sily podac dalej i dlatego zaczyna piszczyc a przewaznie piszczy tak przy 2100obr leko dodaje sie gazu i jest ok mam to samo smigam juz z tym 1,5 roku i nic sie nie dzieje . poprostu napewno to winna pompy i napewno tez jakis juz wplyw maja panewki moga tez nie trzymsc i cisnienie ucieka. zreszta niech tez ktos sie inny wypowie. pozdro.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » czw gru 31, 2009 21:45

Pompa oleju i panewki podtarte dają takie efekty temat przerobiłem bardzo boleśnie i dlatego piszę nie warto bagatelizować.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » pt sty 01, 2010 20:54

GufaFnmilo pisze:a ja mam problem taki silnik ABU 1,6 nowe sprawne czujniki
szary i brązowy a on dalej błyska i piszczy (ciśnienie na pompie wzorcowe)
piszecie że można odpiąć kable i milczy u mnie nie chce, zastanawiam się
gdzie jeszcze szukać przyczyny ,a objaw ujawnia się w zakresie temperatury 80-90 stopni
przy czym ciśnienie jest książkowe 0,20MPa zwiększając obroty rośnie.
Nie kombinuj z żadnymi wymianami czujników itp tylko jedź sprawdzić ciśnienie oleju koszt 30pln. Jeżeli masz poniżej 1,1 to w żadnym wypadku nie mozesz jeździć chyba że chcesz zatrzeć silnik



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » sob sty 02, 2010 12:42

Ciśnienie będzie w granicach normy i niby wszystko git ale panewki korbowodowe po jakimś czasie dadzą znać o sobie bardzo dotkliwie i konkretnie - miałem ten sam silnik 1.6 ABU BENZ+ GAZ objawy te same i nastąpiło a niby było wszystko git - panewki obróciło.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob sty 02, 2010 13:39

dziwna sprawa ale mi tez w tym tygodniu zaczol piszczec , dziwne jest to ze mialem minimum oleju i bylo ok
w tygodniu zdiolem glowice aby wymienic uszczelniacze na prowadnicach bo bral troszke olej , po zdemontowaniu pokrywy w oleju mialem kawe z mlekiem i duzo wody skroplonej na pokrywie i tej mazi ( uroki zimy )
poczyscilem pokrywe , korek wlewu oleju i dolalem olej .
Po zlozeniu odpalilem silnik i bylo ok. gdy znow chcialem odpalic zaczela mrugac kontrolka oleju ale nic nie piszczalo , gdy silnik byl na niskich obrotach zaczel piszczec bzeczyk :(
Ani pompa ani czujnik raczej nie padl tak nagle , to co go boli ?

Ps. jak pozbyc sie tego osadu w oleju ? pozadne nagrzanie silnika i godzinna praca na wolnych obrotach odparuje wode ?
dodam iz latem problem znika z ta mazia
Pozdrawiam

Edit: dalem mu troszke w piz.. i wsio wrocilo do normy , woda czesciowo odparowala i problem z kontrolka i bzeczkiem ustal , ciekawe na jak dlugo
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz sty 03, 2010 11:58 przez Przybek, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości