dziwna sparawa z temperaura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

dziwna sparawa z temperaura

Post autor: grzybeks » wt mar 07, 2006 11:49

Witam mam wielki problem z golfem III 1.8 sciagalem ostatnio chlodnice pasek od pompy wodnej i po zalozeniu wszystkiego cos dziwnego sie dzieje z temperatura silnika mianowicie na wskazniku dochodzi do 100 w wewnatrz nagrzewinica jest zimna, gorny waz jest goracy co wychodzi z glowicy a dony od pompy zimny i termostat nie posci a temperatura rosnie opnad 100 stopni
Ostatnio zmieniony śr lut 25, 2009 13:21 przez grzybeks, łącznie zmieniany 1 raz.



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » wt mar 07, 2006 11:52

wymien termostat i powinno byc juz dobrze. polecam WAHLERA .pozdrawiam



Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

Post autor: grzybeks » wt mar 07, 2006 12:04

ale dziwna sprawa ze na nagrzewnice nie idzie wogole cieplo



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » wt mar 07, 2006 12:07

a moze masz zapchana nagrzewnice?? skoro mowisze ze termostat nie puszcza to mysle ze jest uszkodzony i nie otwiera sie ja bym zaczal od tego.



Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

Post autor: grzybeks » wt mar 07, 2006 12:12

wlasciwie dziwna sprawa bo wczesniej wszystko bylo ok z nagrzewnica i wogole juz pare razy sposzczalem plyn i go zalewalem i odpowieczalem ale z tym sie jeszcvze nie spodkalem przy walnietym termostacie gdy by byl zamkniety to grala by tylko nagrzewnica "maly obieg" a gdy by byl otwarty na stale "dozy obieg" to by nie osiagnoł 90 stopni



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » wt mar 07, 2006 12:17

rzeczywiscie dziwna sprawa.a odkrec korek w zbiorniczku wyrownawczym wez odpal samochod i sprawdz czy przypadkiem nie bedasie z niego wydobywaly banki powietrza i niech samochod pochodzi do momentu zalaczenia wentylatora.moze ci sie do konca nie odpowietrzyl ??



Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

Post autor: grzybeks » wt mar 07, 2006 12:25

bede musial sposcic jeszcze raz plyn zobacze ile go tam zostalo i zrobie wszystko od poczatku



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » wt mar 07, 2006 12:37

ile wlales plynu do ukladu teraz??njalepiej tak zrobic.pokolei wszystko i na spokojnie.moze to jakas glupota ale watro sie uewnic.daj znac j co i jka po tym wszystkim.trzymam kciuki.powodzenia



pawel2062

Post autor: pawel2062 » śr lut 25, 2009 12:32

Witam!
Mam 1.8gt Temperatura prawie wcale się nie podnosi... Węży jeszcze nie sprawdzałem, ponieważ od niedawna to się stało... Ostatnio odczułem, że golfik trochę więcej pali, jakieś 2l do 4l więcej. Wiem, że jest zima ale w zimę palił sobie 7l a teraz jest odczuwalna różnica... Moja temperatura silnika pokazywana na liczniku jest to nie całe 70 zawsze tak jest... Dziś przejechałem ponad 100km i tak wygląda moja temperatura Obrazek



Dodam, że w środku mam normalne ogrzewanie tzn. ciepłe powietrze.
Czego to jest wina? Co jest do wymiany? I co sprawdzić na dzień dobry? :niepewny:
Pozdro :!:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości