Włącznik świateł wariuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lomnica » śr gru 30, 2009 13:58

Czyli powinienem ten kabeleki powiedzmy uciąć i na nowo zarobić tak?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr gru 30, 2009 14:13

najlepiej jest mieć probówkę , kabelek probówki dołączyć do plusa akumulatora , a sondą probówki dotykać miejsc masowych i obserwować gdzie słabiej świeci , jeśli będzie takie miejsce to albo do poprawki , albo podciągnąć nowy kabelek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr gru 30, 2009 15:25

Podczepię się.

Mam mały problem ze światłami. Uważam że słabo świecą. Co prawda lampy nie najnowsze, w tym jedna nieoryginalna ale mam wrażenie ze na początku świeciły lepiej. Wymieniłem żarówki bo padły obie i od mniej więcej tamtej pory - mniej więcej bo jak się jeździ po mieście to ciężko powiedzieć - świecą słabiej.

Miałem w lampach nieco poopalane kabelki ale to zrobione. Dziwi mnie jedna rzecz a mianowicie gdy jadę na krótkich i wrzucę lewy kierunek dioda od przeciwmgielnego w włączniku zaczyna migać w rytm kierunku. Jak mam długie zapala mi się lampka pozycyjnych w włączniku. Wygląda to na lekką choinkę ale nie wiem gdzie szukać braku kontaktu.

Ma ktoś jakiś pomysł?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr gru 30, 2009 16:06

mam , tak jak pisałem , największe problemy są w masowaniu tylnych lamp , głównie chodzi o kostki lamp i styk masowy w tych kostkach , sam szukałem nieraz i prawie zawsze to one były winne

[ Dodano: 30 Gru 2009 15:07 ]
a co do świateł masz założone przekaźniki , czy jeździsz na oryginalnej instalacji



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr gru 30, 2009 16:43

miś fazi, nie wiem czy pisałeś do mnie. Raczej przekaźników nie mam choć nie sprawdzałem. Jakiś przekaźnik jest pod kolumną ale to chyba od odcięcia zapłonu.

Z tyłu nie mam choinki, lampy się grzecznie palą oprócz przeciwmgielnego, który jest na haku a nie ma na lampie. Nie miałem czasu szukać czemu:

Musze trochę porozbebeszać ten samochód ale nie bardzo mam czas.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr gru 30, 2009 17:48

jhosef pisze:miś fazi, nie wiem czy pisałeś do mnie. Raczej przekaźników nie mam choć nie sprawdzałem. Jakiś przekaźnik jest pod kolumną ale to chyba od odcięcia zapłonu.

Z tyłu nie mam choinki, lampy się grzecznie palą oprócz przeciwmgielnego, który jest na haku a nie ma na lampie. Nie miałem czasu szukać czemu:

Musze trochę porozbebeszać ten samochód ale nie bardzo mam czas.
pisałem do Ciebie , szukaj złej masy , a co do przekaźników , to chodziło mi o to czy zakładałeś przekaźniki do świateł we własnym zakresie , bo oryginalnie nie ma , a warto założyć , opis masz dokładny na forum , naprawdę światła o wiele lepsze



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 312 gości