[mk3]czujnik oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

martalinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 06, 2006 23:50
Lokalizacja: pomorze

[mk3]czujnik oleju

Post autor: martalinka » wt mar 07, 2006 09:56

Mam golfa III 1,8 i jak jade z duza predkoscia po chwili zaczynam zwalniac zapala mi sie lampka kontrolna oleju i zaczyna piszczec wiele razy. Poziom oleju jest ok. Pojechalam do mechanika to stwierdzil, ze mrozy mogly go uszkodzic i wymienil mi ten czujnik na nowy ale okazalo sie , ze znowu zaczelo to piszczec.... Nie wiem co mam z tym zrobic, mechanik wspomnial cos o zmienie "walkow w silniku"- cos takiego :p no ale to wiaze sie z kosztami dosc duzymi ale nie mam tez pewnosci, ze wlasnie to zawinilo bo moze sie okazac, ze to rowniez nie jest wina tych "walkow" . Moze ktos juz cos slyszal o takim przypadku? Denerwuje sie za kazdym razem jak zaczyna piszczec bo nie wiem co sie stanie... Czekam na odpowiedz, pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt mar 07, 2006 11:40 przez martalinka, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 10:01

A filter oleju sprawdzałaś?? CZasami jest tak,że jak filter się przypcha to wtedy czujnik fisiuje. Mieliśmy to u kolesia.


Obrazek

Awatar użytkownika
colltom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 12:02
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: colltom » wt mar 07, 2006 10:04

Ja narazie wymienił bym tylko olej.Po ostrej jeździe,pod wpływem temperatury olej robi się żadki (jeżeli jest stary,lub złej jakości )


WÓDKA CONNECTING PEOPLE!!!

skladowisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 20, 2006 18:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: skladowisko » wt mar 07, 2006 10:07

Wałek na koncu !
Zacznij od wymiany oleju i filtra(mann), jesli to nie pomoze moze byc cos nie tak z papa oleju, elektryka, panewki itp. Wiele osob mialo ten proble - ja tez, uzyj opcji szujaj"czujnik oleju"
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Maciosław
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:36
Lokalizacja: Dobczyce k. Krakowa
Kontakt:

Post autor: Maciosław » wt mar 07, 2006 10:45

Odsyłam TUTAJ


http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3496558

anna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 17, 2006 10:41
Lokalizacja: batorz

Post autor: anna » wt mar 07, 2006 12:10

Miałam ten sam problem do wczoraj. dzięki wspaniałym forumfowiczom jestem juz po kłopocie, jak masz olej dobry - sprawdż czy nie masz fitru Filtrona który w wielu przypadkach jest kłopotów przyczyną, wczoraj go wywaliłam założyłam Mana i jest ok, jaka ulga od wczoraj wreszcie w samochodzie cisza, Powodzenia napisz czy u Ciebie to pomogło, Dodam że wszelkie przymiarki z czujnikami ja przekombinowałam i to nie pomogło. Koszt Mana to tylko 12 zł. i po kłopocie.



Awatar użytkownika
malcu
.::Szalony_Kefir::.
.::Szalony_Kefir::.
Posty: 92
Rejestracja: czw maja 12, 2005 01:01
Lokalizacja: LbN

Post autor: malcu » wt mar 07, 2006 14:54

Wymien olej i filtr
Ja juz 2 razy wkladalem KNECHTA i bezproblemowo.


[url=http://imageshack.us][img]http://img501.imageshack.us/img501/2195/avatarmk3bmaly1fy.jpg[/img][/url]

martalinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 06, 2006 23:50
Lokalizacja: pomorze

Post autor: martalinka » śr mar 08, 2006 10:38

filtr wymienialam z listopadzie wraz z olejem.... tylko nie wiem jakiej jest firmy ten filtr bo daje samochod do mechanika i on sie cala reszta zajmuje- ale chyba go zmienie bo za kazdym razem jak cos "naprawi" to po jakims czasie jest to samo.... odezwe sie za jakis czas i zobaczymy co pomoglo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 493 gości