1.8 RP zapala i po chwili gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

delorian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 28, 2009 00:07
Lokalizacja: ...

1.8 RP zapala i po chwili gaśnie

Post autor: delorian » śr gru 30, 2009 00:29

Niedawno kupiłem golfa 2 1.8rp z instalacja lpg i mam problem z odpaleniem go na PB. Najpierw nie pracowała pompa paliwa ale po wymianie przekaźnika 67 na nowy słychać że pompa pracuje jednak do silnika paliwo nie dochodzi i nie wiem gdzie jest problem.
Ostatnio zmieniony pn sty 04, 2010 11:40 przez delorian, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » śr gru 30, 2009 00:49

Moze jezdzil wlasciciel i odpalal na gazie i wtryski paliwa sie zapiekly moj kolega tak mial kupil nowa listwe i chula POZDRAWIAM



delorian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 28, 2009 00:07
Lokalizacja: ...

Post autor: delorian » śr gru 30, 2009 01:53

do wtrysków nie dochodzi paliwo, problem jest gdzieś pomiedzy pompką a tym całym aparatem wtryskowym. jest tam może jakiś zawór który blokuje przepływ paliwa czy cos takiego?



Mariuszj324
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt mar 31, 2009 12:19
Lokalizacja: ugana

Hmm...

Post autor: Mariuszj324 » śr gru 30, 2009 08:46

Kolego weź sprawdz czy nigdzie przewodów z paliwem nie masz przełamanych bo jeżeli nie ochodzi do wtrysku a wychodzi z pompki to raczej bym szukał w przewodach w któwych idzie paliwo może są przerwane a jesli nie to weź jeszcze raz sprawdz pompke paliwową bo może dawać paliwo ale ciśnienia nie wytwarza ospowiedniego ja tak miałałem wymieniłem pompke i jest ok pozdro :grin:



Awatar użytkownika
adikus7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 21:43
Lokalizacja: Chorzów (Schwarzenborn)
Kontakt:

Post autor: adikus7 » śr gru 30, 2009 08:59

Pamiętaj że masz dwie pompki i obydwie muszą chodzić. A jak się ma filtr paliwa?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » śr gru 30, 2009 09:36

Zazwyczaj czesciej pada pompa w zbiorniku Sprawdz pod autem masz pompe jak przekrecisz stacyjke to ta pompa pewnie chodzi posluchaj czy chodzi Jak bedzie chodzic to odepni z niej kostke w bagazniku masz dekielek od pompy ktora jest w zbiorniku odkrec ten dekielek i wlocz zaplon bedziesz slyszal czy ta pompa w zbiorniku chodzi Jezeli nie to wiadomo pompa kaput Kazalem CI sciagnac dla tego kostke z pompy pod autem zeby nie wprowadzala cie w blad jak bedziesz sluchal pompy w zbiorniku



Awatar użytkownika
NeconFighter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn paź 19, 2009 16:01
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: NeconFighter » śr gru 30, 2009 10:23

Jeżeli pompa pod autem jest sprawna to masz uszkodzoną pompę w zbiorniku paliwa.

Sprawdza ją się w ten sposób zdejmujesz czarny przewód paliwowy w bagażniku zakładasz jakiś inny przewód kierujesz do naczynia i parę razy włączasz i wyłączasz zapłon paliwo powinno lecieć.

co do RP to tak: pompka w zbiorniku paliwa 0,24bar

pod autem 1.2 bar


pompa pod autem posiada zawór ciśnieniowy przy wlocie (wkładka z gumowym grzybkiem ze sprężyną) powoduje on że paliwo nie będzie opadać grawitacyjnie do pompy pod autem co dalej idzie aby pracował silnik musi posiadać ciśnienie robocze. W praktyce paliwo nawet pod dużo mniejszym ciśnieniem dostaje się do głównej pompy paliwowej.


Przy okazji lepiej powymieniać fabryczne jednorazowe cybanty na śrubowe jeżeli były już ściągane z przewodów paliwowych.



delorian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 28, 2009 00:07
Lokalizacja: ...

Post autor: delorian » śr gru 30, 2009 16:06

dzięki za pomoc, prawdopodobnie ta pompa pod autem nie działa bo ta w zbiorniku jest ok. orientuje sie ktoś jaki jest koszt takiej pompy i jak ją wyjąc?



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » czw gru 31, 2009 01:19

Z wyjęciem nie powinieneś mieć problemu. Podnosisz trochę auto i będziesz wszystko widział. Tylko na pewno paliwo ci pocieknie więc podstaw sobie jakieś naczynie. A koszt używki ori to jakieś 80zł, może nawet mniej
Ostatnio zmieniony czw gru 31, 2009 01:22 przez kwadrat, łącznie zmieniany 1 raz.


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
NeconFighter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn paź 19, 2009 16:01
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: NeconFighter » czw gru 31, 2009 09:29

Na szrocie pewnie ze 100 wezmą, nowa z MTM (niewiem co to za firma) ok 130zł a Bosha widziałem za 180zł



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sty 03, 2010 02:00

krzysiekj1990 pisze:Moze jezdzil wlasciciel i odpalal na gazie i wtryski paliwa sie zapiekly moj kolega tak mial kupil nowa listwe i chula POZDRAWIAM
a ile masz tych wtrysków w RPku ? :)

bo listwy nie ma na pewno.. ( taka mała podpowiedz )

wiec jezeli nie wiemy co pisac , to moze nie piszmy głupot ?


pompe wymieeniałem bez kanału ( chodz wygodniej jest robic to z kanału )

z tgo co pamietam, to ona siedzi w korpusie na 3 wkrety... ciezko je wykrecic jak sie lezy pod autem :D , ale da rade.. mozna sobie pomóc odciagając calosc od podłogi, sa tam takie okrągłe talerzyki zabezpieczające, zalosc, zeby nie spadla z takich bolców.. praca nie jest taka ciezka na jaka wyglada :) mozna sie ubrudzic paliwem tylko :) przy okazji mozna wymienic sobie filtr paliwa :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

delorian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 28, 2009 00:07
Lokalizacja: ...

Post autor: delorian » ndz sty 03, 2010 16:08

problem paliwa udało sie ogarnąc ale powstał następny, samochód normalnie zdapala ale po 15-20 sek gaśnie. ma ktoś pomysł?

[ Dodano: 04 Sty 2010 10:39 ]
dodam że auto przez jakiś czas było jeźdzone tylko na gazie(przez poprzedniego właściciela). słyszałem że występują do tego jakies problemy z wtryskiem w tym silniku ale wiem co dokładnie sie dzieje. napewno ktoś miał podobny problem . :otepienie:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości