nie wiem czy dobrze ustawilem obroty w mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
opcyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 15, 2005 23:57
Lokalizacja: Grajewo

nie wiem czy dobrze ustawilem obroty w mk2

Post autor: opcyy » wt mar 07, 2006 00:53

Mam TD. Chcialem se zmniejszyc wolne obroty i wkręcilem taką poziomą śrube z tylu pompy na ktorej opiera sie takie żelastwo z linką od gazu.(inaczej nie potrafie napisac :jezor: ) No i osiagnelem swoj cel. Obroty sie zmniejszyly. Lecz dowiedzialem sie ze ta sruba wcale nie jest do ustawiania wolnych obrotow. Ktos napisal ze tym sie ustawia sile hamowania silnikiem. Do czego w koncu jest ta śruba? Powinienem ja spowrotem wykręcic i ustawic obroty inna srobą???????????????



greg

Post autor: greg » wt mar 07, 2006 01:05

do czego? hamowania silnikiem? jesli dobrze wytłumaczyłeś to regulowałeś śrubą o minimalnych obrotów - pewnie - ktoś podniósł dawke na pompie i dlatego miałes wyższe, więc miałes do wyboru - zmniejszyć dawkę - bedzie słabszy lub zmniejszyć minimalne obroty co też uczyniłeś.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt mar 07, 2006 09:46

Śrubka hamowania silnikiem?? Fajna nazwa ale służy ona do ustawiania wolnych obrotów. To też uczyniłeś.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 09:57

:) Niezłe. Musze u siebie poszukać śrubki hamowania silnikiem. na jakiej zasadzie ona dziła. A może to jest na lince od włącznika hamulca silnikowego o któryn już kiedyś na forum było.


Obrazek

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » wt mar 07, 2006 11:16

a moze masz "wolne koło" jak w trabancie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości