Wymiana żarników / palników w oryginalnym ksenonie / xenonie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Wymiana żarników / palników w oryginalnym ksenonie / xenonie

Post autor: toxikpage » pn gru 28, 2009 14:07

Jeżeli temat gdziekolwiek się pojawił z góry przepraszam, szukałem, nie znalazłem.

W moim nowo zakupionym MK4 :grin: zamontowane są oryginalne ksenony VW, żarniki już dają światła tyle co nic, dopalają się i konieczna jest ich wymiana. W warsztatach z cenami części robią co chcą, na allegro w tej samej cenie zamówię 2 sztuki, tylko potrzebuje się dowiedzieć, czy D2S to ten typ żarnika który potrzebuję kupić; który polecacie OSRAM czy PHILIPS?

PHILIPS - http://allegro.pl/item861387900_nowe_za ... f_vat.html

OSRAM - http://allegro.pl/item846603236_xenon_z ... _wawa.html

lampy to oczywiście oryginalne soczewkowe VW ze świecącymi podwójnymi kierunkowskazami, biorąc się za wymianę trzeba ściągnąć zderzak bo dostęp jest katastrofalny i chciałbym od razu wstawić diodowe żarówki kierunkowskazu (proszę o pomoc jakie kupić) i diodowe postojówki (ale też nie wiem jaki typ gniazda tam jest),
pozdrawiam kolegów



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wymiana żarników / palników w oryginalnym ksenonie / xen

Post autor: Haki » pn gru 28, 2009 14:11

toxikpage pisze:Jeżeli temat gdziekolwiek się pojawił z góry przepraszam, szukałem, nie znalazłem.

W moim nowo zakupionym MK4 :grin: zamontowane są oryginalne ksenony VW, żarniki już dają światła tyle co nic, dopalają się i konieczna jest ich wymiana. W warsztatach z cenami części robią co chcą, na allegro w tej samej cenie zamówię 2 sztuki, tylko potrzebuje się dowiedzieć, czy D2S to ten typ żarnika który potrzebuję kupić; który polecacie OSRAM czy PHILIPS?

PHILIPS - http://allegro.pl/item861387900_nowe_za ... f_vat.html

OSRAM - http://allegro.pl/item846603236_xenon_z ... _wawa.html

lampy to oczywiście oryginalne soczewkowe VW ze świecącymi podwójnymi kierunkowskazami, biorąc się za wymianę trzeba ściągnąć zderzak bo dostęp jest katastrofalny i chciałbym od razu wstawić diodowe żarówki kierunkowskazu (proszę o pomoc jakie kupić) i diodowe postojówki (ale też nie wiem jaki typ gniazda tam jest),
pozdrawiam kolegów
Na lampie wyładowczej będziesz miał dokładne oznaczenie takich jakich potrzebujesz,

Co do reszty to - nie potrzeba demontować zderzaka , a trochę się pogimnastykować z wymianą.. niestety taka przypadłość naszych MK4,

Reszta tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=98800 :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » pn gru 28, 2009 14:24

nie ukrywam, że nie chce mi się ich wyciągać, zamawiać, wkładać spowrotem i jak przyjdą montować drugich, więc za tabele z żarówkami dzięki, a o żarnikach może wie ktoś nieco więcej :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn gru 28, 2009 14:28

toxikpage pisze:nie ukrywam, że nie chce mi się ich wyciągać, zamawiać, wkładać spowrotem i jak przyjdą montować drugich, więc za tabele z żarówkami dzięki, a o żarnikach może wie ktoś nieco więcej :)
Kolego - demontaż 1 palnika - bo nie musisz wyciągać wszystkiego co masz w celu sprawdzenia - to całe 5min. Więc pofatyguj się trochę a nie czekasz na Gwiazdkę z NIEBA :panna:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » pn gru 28, 2009 23:19

pomógł :)
D2S na 100%
a może ktoś się wypowiedzieć PHILIPS czy OSRAM? jaka ewentualnie jest różnica?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn gru 28, 2009 23:32

toxikpage pisze:pomógł :)
D2S na 100%
a może ktoś się wypowiedzieć PHILIPS czy OSRAM? jaka ewentualnie jest różnica?
Nie wiem jak w Palnikach ,ale w żarówkach zwłaszcza tych mocniejszych tzw + 30...90% Philips przoduje . Osramy lubią się dość szybko palić.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » wt gru 29, 2009 15:05

w moim mk3 (z którym z żalem się rozstałem ;P ) miałem soczewki i normalne żarówki (nie ksenony) wypróbowałem philips BLUEVISION i osram NIGHT BREAKER, pod każdym względem plus dla philipsa, więc utwierdziłeś mnie w przekonaniu :)

temat chyba do zamknięcia,
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » wt gru 29, 2009 16:26

Też mam ori xenon D2S i powiem Ci, że kupowałem philips z allegro i to była pomyłka, a szukałem takich które wyglądały na oryginały (patrz temat na elektrodzie jak rozpoznać ori palniki). Potem kupiłem zamienniki jakieś drogie bo płaciłem coś kolo 80-90zł za szt no i tez takie sobie - mało światła dawały. Aż w końcu się wkurzyłem i kupiłem takie tanie podroby już i powiem szczerze, jeżdżę na nich od ponad pól roku i jestem mega zadowolony. Najlepsze z tych wszystkich, a płaciłem "aż" 30zl za sztukę. Jak będziesz chciał to podam Ci namiary na firmę co je sprzedaje na allegro.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » wt gru 29, 2009 17:36

Jackq pisze:Też mam ori xenon D2S i powiem Ci, że kupowałem philips z allegro i to była pomyłka,
co dokładnie było z nimi nie tak?
ja chce kupić oryginały w rozsądnej cenie, ale oryginały, a skoro te z allegro tylko leżały obok oryginału to podziękuję, chce raz wydać i mieć spokój na pare lat, bo planuje dołożyć jeszcze diodowe do jazdy dziennej, żeby nie wypalać za dnia palników,
na elektrodę zajrzę, przy okazji pytanie, te palniki maja podobno 4300K temperatury barwowej, czy to na pewno tyle co oryginalny palnik?



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » wt gru 29, 2009 18:10

tak ori maja 4300 barwę, takie kupiłem philipsy, strasznie szybko padły ok rok wytrzymały. zaczęły świecić słabo aż na żółtawo-różowo to kupiłem podróbki te 1 droższe, tez słabo świeciły, wytrzymałem może 3-4 mies z nimi a teraz mam te najtańsze z tym ze już kupiłem barwę 8k i są super i jasne.

dodam, jeszcze, że te philipsy wyglądały jak ori i nie wiem sam czy były ori czy nie. w każdym razie wytrzymały stanowczo za krótko.
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 18:12 przez Jackq, łącznie zmieniany 1 raz.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt gru 29, 2009 18:16

toxikpage pisze:a może ktoś się wypowiedzieć PHILIPS czy OSRAM? jaka ewentualnie jest różnica?
jedne i drugie są identyczne dla oka ludzkiego - nie zauważysz różnicy
Haki pisze:Kolego - demontaż 1 palnika - bo nie musisz wyciągać wszystkiego co masz w celu sprawdzenia - to całe 5min.
zapraszam do mnie na wymianę palnika - bez ściągania zderzaka i ściągania lampy nie ma opcji - ori xenon

a poniżej podaje link w którym jest porównany palnik ori z podróbką - różnice widoczne
http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=223141&c=0&f=9
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 18:18 przez Kulon, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » wt gru 29, 2009 19:33

Da sie wymienic bez sciagania zderzaka i wyjmowania lampy, jest ciezej ale sie da, wiem bo sam wymienialem tak oba. ale z wyjeta lampa jest duuuzo latwiej ;)


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości