1.9 D zimny nie pali

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maestroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lis 17, 2008 15:16
Lokalizacja: Żagań (Lubuskie)
Kontakt:

1.9 D zimny nie pali

Post autor: Maestroo » wt gru 22, 2009 13:44

Witam,
Samochód jest mojej panny i problem dość pospolity. Zimny nie pali tj. gdy ostatnimi czasy mocno przymroziło to w ogóle nie palił, kręcił kręcił i po wszystkim. Wczoraj grzaliśmy go farelką choć mrozu już właściwie nie było a i tak nie odpalił. Wymieniliśmy filtr paliwa, oraz przewód paliwowy dochodzący (nie powrotny), który był popękany, nie pomogło. Następnie odpowietrzyłem wtryski oraz zagrzałem świece "na krótko" tj przewodem do świec i na mase. Świece zagrzały się w momencie i odpalił bez najmniejszego problemu (jak nigdy). Dziś rano (mróz -2, auto w garażu). Odpalił z dużymi problemami, kilkukrotne grzanie świec i zaskoczył. Mam problem ponieważ nie wiem czy wykręcać świece po kolei i sprawdzać, czy może to ten przełącznik przed świecami. Świece mógłbym wykluczyć ponieważ grzejąc je na krótko (nie stacyjką) zagrzały jak ulał, natomiast przełącznik niby pstryka po zagrzaniu, (dioda od świec gaśnie wcześniej). Bezpieczniki też bym wykluczył ponieważ niby się grzeją czyli, że przejście jest. Może więc sprawdzę napięcia? Ale jakie mają być prawidłowe? i gdzie je sprawdzać? Może jakieś sugestie?
Panna mnie zagryza, że sierota jestem :/
Ech Pozdrawiam


Bo ja lubie zapierdalac...

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » wt gru 22, 2009 19:28

Sprawdz napiecie na swiecach po wloczeniu stacyjki Jezeli chcesz sprawdzic swiece to nie musisz ich wykrecac wystarczy odkrecisz mostek i kawalkiem kabla dotykajajac do swiec drugim koncem do plusa akumulatora dobra swieca musi iskrzyc Jak dla mnie to sprawdz dobrze bezpiecznik swiec zarowych bo to wygloda na niego



Awatar użytkownika
Maestroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lis 17, 2008 15:16
Lokalizacja: Żagań (Lubuskie)
Kontakt:

Post autor: Maestroo » wt gru 29, 2009 11:29

Witam,
W kwestii elektrycznej wszystko z autem jest w porządku, napięcia dochodzą tam gdzie powinny, bezpieczniki są ok. Próbowałem podłączyć go pod komputer, ale jako, że to składak nic z tego nie wyszło. Znajomy sprawdził ciśnienie na tłokach, tyle, że nie miernikiem a ręcznie i wiem tyle, że jest słabe. Dolewam więc pannie ok 0,5l benzyny na ok 20l ropy i póki co pali dobrze, zobaczymy jak przymrozi. A w ogóle to cisnę pannę aby sprzedała traktor ;)
Pozdrawiam i dzięki.


Bo ja lubie zapierdalac...

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt gru 29, 2009 17:08

Maestroo pisze:Próbowałem podłączyć go pod komputer,
Nie da się zwykłego diesla podłączyć do komputera :bajer:
Maestroo pisze:Znajomy sprawdził ciśnienie na tłokach, tyle, że nie miernikiem a ręcznie i wiem tyle, że jest słabe.
Hehe...Jak to zrobił?Palec włożył do dziury po wtrysku czy jak?
I ile wynosi?Powiedział? :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 438 gości