Nie wykrywa otwarcia drzwi - oświetlenie kabiny.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Nie wykrywa otwarcia drzwi - oświetlenie kabiny.

Post autor: Krzyssiek » ndz gru 27, 2009 22:31

Witam, otóż po otwarciu lewych tylnych drzwi autko nie wykrywa tego i nie zaświeca się oświetlenie kabiny.

Reszta drzwi po otwarciu normalnie zostaje "wykryta" i zaświeca sie oświetlenie.

Co to bedzie? Jakiś Czujniczek w zamku?


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 27, 2009 22:31

Krzyssiek pisze:Jakiś Czujniczek w zamku?
tak i pod tym hasłem szukaj w wyszukiwarce u dołu strony, jest wszystko opisane.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
karol_zary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn gru 08, 2008 21:56
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: karol_zary » ndz gru 27, 2009 22:34

Krzyssiek pisze:Co to bedzie? Jakiś Czujniczek w zamku?
dokładnie tak. W zamku jest taki mikro-styk, który jest za oświetlenie odpowiedzialny. Zazwyczaj wyłamują się one i wtedy przestaje działać.Dlatego też reszta drzwi działa Ci prawidłowo. Jeśli chciałbyś to naprawić to trzeba rozpruć całe drzwi......



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » ndz gru 27, 2009 22:37

karol_zary pisze:Jeśli chciałbyś to naprawić to trzeba rozpruć całe drzwi......
No to nie chce narazie ;)

Dzieki za odpowiedzi, szybkie i rzetelne :)


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » ndz gru 27, 2009 22:44

No czujnik zapewne, dużo roboty z tym nie ma, bo rozumiem że żarówkę sprawdziłeś ?



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » ndz gru 27, 2009 22:45

żarówka ok, przełączanie w podsufitce również działa, czyli: 0, otwarcie drzwi lub cały czas


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » ndz gru 27, 2009 23:07

ok to mikrostyk (cena na alledrogo jakieś 1,50zł,a w ASO tylko cały zamek cena kilkaset razy większa).
Ja korzystałem z tej fotoporady http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... =mikrostyk ,ale tu też jest to dobrze opisane http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... =mikrostyk. Co prawda opis dotyczy przednich drzwi ale postępować trzeba analogicznie.



Wojciech_d78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 18:15
Lokalizacja: LKS/WJ
Kontakt:

Post autor: Wojciech_d78 » pn gru 28, 2009 10:39

poolak2006 pisze:ok to mikrostyk (cena na alledrogo jakieś 1,50zł,a w ASO tylko cały zamek cena kilkaset razy większa).
Ja znalazłem gościa, akurat niedaleko w Wawie miałem odbiór osobisty, który sprzedawał nieuszczelnione mikrostyki za 7.50 natomiast w wykonaniu szczelnym chyba za 17.50
Naprawiłem kilka zamków, troche druciarsko trzeba było postępować bo mikrostyk u mnie idealnie akurat nie pasował ale działają wszystkie zamki do dzisiaj.
Mój kolega znalazł jakieś dojście do zamienników zamka i zapłacił do Passata chyba 150zł a oryginalny był tam za 450 (ASO woła sporo ponad 550zł).
Trzeba zaznaczyć że jest kilka rodzai zamków - u mnie w Golfie w podstawowej wersji jest zamek bez siłownika CZ (mam dołożone na zewnątrz przez ASO) więc zamki są inne niż w wersjach z fabrycznym CZ.



triCKy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 02, 2009 18:25
Lokalizacja: Ck

Post autor: triCKy » pn gru 28, 2009 12:57

a co jesli drzwi sa otwarte to nie swieci, ale jesli je tak delikatnie przymkne to juz dziala? tez do wymiany czy moze tylko sie zawiesza, albo cos?, jak pchne do srodka zamek kiedy sa drzwi otwarte, to tez zaczyna swiecic



Wojciech_d78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 18:15
Lokalizacja: LKS/WJ
Kontakt:

Post autor: Wojciech_d78 » pn gru 28, 2009 17:08

Prawdopodbnie starł Ci się ten kołęczek z mikrotyku, musiałbyś zobaczyć jak to działa.
Jest za krótki, gdy ruszysz zamkiem ustawia się jakoś tak że go wciska, pewnie po jakimś czasie i to zniknie.
Mikrostyki różnie się uszkadzają-u mnie jeden był zupełnie połamany, nie było wogóle środka, drugi był działający ale wytarty i po otwarciu nie włączał.
Czasami zdarza się że oprócz albo zamiast mikrostyku uszkodzą się połączenia na płytce zamka, tego nie przerabiałem ale słyszałem sporo o zimnych lutach.
Inne uszkodzenia to kwestia diody w drzwiach kierowcy - tak informacyjnie Ci sygnalizuję. U Ciebie jednak stawiam na wytarty mikrostyk.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości