Samoczynne włączenie alarmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pkr98as
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2009 11:59
Lokalizacja: Wielkopolska

Samoczynne włączenie alarmu

Post autor: pkr98as » ndz gru 27, 2009 15:30

Dziś mój golfik zawył alarmem na parkingu sam z siebie. (orginalniy moduł komfort plus dołożony alarm przez poprzedniego właściciela). Podszedłem do auta otworzyłem go z pilota zamknąłem i ku mojemu zdziwieniu dioda przy cycku od drzwi nie włączyła się, natomiast ta w środku dołożona w miejscu np . włącznika ESP zaczęła migać. Znowu otworzyłem zamknąłem. Dioda przy drzwiach nadal nie zadziałała natomiast ta dołożona świeci ciągłym światłem tak jabyło to normalne. Jeszcze jedna dziwna sprawa to to że gdy zamykam się od środka to jedno z tylnych drzwi automatycznie się otwiera. Jak przyczym cycek to jest ok jak nie to odbija i drzwi sa otwarte. (czyżby słynny mikrostyk padł)

Aha przy okazji dziś grzebałem chwile przy bezpiecznikach bo nie działała mi zapalniczka i przez przypadek na chwile wyciagnałem bezpiecznik nr 32 na którym jest rysunek od komputer albo silnika - może tym coś nagrzebałem
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 15:33 przez pkr98as, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz gru 27, 2009 15:40

pkr98as pisze:32 na którym jest rysunek od komputer albo silnika - może tym coś nagrzebałem
Układ sterowania silnika wysokoprężnego ...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

pkr98as
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2009 11:59
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: pkr98as » ndz gru 27, 2009 16:28

Znowu po godzinie sam włączył się alarm?? O co tu chodzi??!!!



pkr98as
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2009 11:59
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: pkr98as » ndz gru 27, 2009 18:55

aku mam tygodniowy a reset to jedynie zrobię za pomocą kluczyka specjalnego zobaczę czy po tym zabiegu wróci do normy. Jak zamknąłem kluczykiem to dioda zaczęła migać ale z pilota nadal lipa



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » ndz gru 27, 2009 19:51

Ta dioda raczej jest niewinna.
Prawdopodobnie padł ci lut w zamku – w tym który odbija przy zamykaniu od środka. Jest to częsta przypadłość w MKIV. Mi ta dioda świeci kiedy chce i nie ma wpływu na niefabryczny alarm.

Ja sprawdziłbym następujące rzeczy:

1. Akumulator.
2. Czujnik alarmu pod klapą przednią. Mógł się urwać, odkręcić lub rozłączyć i przekazuje do centralki sygnał otwartej klapy.
3. Nie wiem kto ci to podłączył ale raczej nie powinien reagować na zerwane luty w zamkach. A może jednak?
4. Świeci ci światełko w bagażniku jak otwierasz tylną klapę?
Tylną klapę jest ciężko podpiąć pod centralkę i może być podpięta gdzieś przy światełku. Jeżeli tu jest przyczyna to najprościej będzie pociągnięcie kabelka od lampki nad tylnymi drzwiami i mostkowanie jej ze światełkiem w bagażniku.
Alarm się zamknie i będzie reagował jednocześnie na otwarcie drzwi i klapy.
U mnie podziałało jak mi centralny z pilota zaczął głupieć
5. Wilgoć w okolicy centralki.
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 19:54 przez Seru79, łącznie zmieniany 1 raz.



pkr98as
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2009 11:59
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: pkr98as » ndz gru 27, 2009 21:14

1. Akumulator.
Nówka Centra Plus
Seru79 pisze:2. Czujnik alarmu pod klapą przednią. Mógł się urwać, odkręcić lub rozłączyć i przekazuje do centralki sygnał otwartej klapy.
Duże prawdopodobieństwo gdyż jest to jakiś taki cycek na pasie przednim który szczerze zrobiony jest po babolsku(ach ci włoscy specjaliści)
Seru79 pisze:4. Świeci ci światełko w bagażniku jak otwierasz tylną klapę?
Tak świeci
5. Wilgoć w okolicy centralki.
Kurcze gdzie jest centralka.



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pn gru 28, 2009 12:27

Centralka powinna być gdzieś pod plastikiem pomiędzy skrzynką bezpieczników i progiem ale przy nie fabrycznym alarmie mogli zamontować ją wszędzie.

Centralkę zostaw w spokoju i skup się na tym czujniku przy przedniej klapie.
Naklej kawałek gumy w miejscu gdzie czujnik styka się z klapą. Zaparkuj prosto, potem na krawężniku lewą a potem prawą stroną. Jak nie będzie wyło to zostaw tą gumę na swoim miejscu albo wyreguluj wysokość czujnika, albo najlepiej kup sobie nowy – koszt około 6zł.

Nakleiłem tak ojcu w Seicento. Nie chciało mu się kombinować przy czujniku i juz dwa lata z tą gumą jeździ :) A samoczynne włączanie się alarmu ustało.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości