Nagrzewnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gother21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:41
Lokalizacja: Iława

Nagrzewnica

Post autor: Gother21 » sob gru 26, 2009 15:52

Witam. Mam pytanie dotyczące nagrzewnicy. W moim golfiku nie mam ogrzewania myślałem że ta gąbka w mieszalniku powietrza jest porwana i powietrze leci omijając nagrzewnicę ale rozebrałem mieszalnik i wszytko jest w nim ok. Przeczyściłem te "żeberka" nagrzewnicy i są czyste. Przepłukiwałem ją i woda leci bez problemu. I teraz moie Pytanie czy gdy nagrzewnica jest zakamieniona/zatkana jest możliwe była drożna? woda przechodzi przez nią bez problemu węże są gorące oba, układ jest odpowietrzony a i tak leci letnie powietrze.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob gru 26, 2009 16:01

A suwaki - pokrętła masz ok ? Często przepalają się styki z tyłu na desce i jak niby dajesz na ciepłe - to nie działa. Sprawdź te suwaki u siebie ... może się powycierały ścieżki .. nie pamiętam już jak to w MK2 wyglądało.

Tematów o tym było sporo na forum. Poszukaj.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: djrebel » sob gru 26, 2009 16:03

sprawdz moze linki od sterowania powietrzem. bo sa tam takie klapki u mojego kumpla w golifku 1,8 GT tez tak bylo nagrzewnica sprawna itd a lecialo zimne powietrze dlatego ze linki nie byly podlaczone i lecialo caly czas zimne powietrze


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

Awatar użytkownika
Gother21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:41
Lokalizacja: Iława

Post autor: Gother21 » sob gru 26, 2009 16:04

Czytałem wiele tematów ale żaden nie mówi czy nagrzewnica będzie częściowo drożna czy nie gdy będzie zakamieniona. Bo mi to wygląda jakby mała część nagrzewnicy miała przepływ a reszta po prostu była zapchana i stąd letnie powietrze A całe sterowanie mieszalnikiem jest ok.
Ostatnio zmieniony sob gru 26, 2009 16:06 przez Gother21, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob gru 26, 2009 16:09

Gother21 pisze:Czytałem wiele tematów ale żaden nie mówi czy nagrzewnica będzie częściowo drożna czy nie gdy będzie zakamieniona. Bo mi to wygląda jakby mała część nagrzewnicy miała przepływ a reszta po prostu była zapchana i stąd letnie powietrze A całe sterowanie mieszalnikiem jest ok.
Najlepiej zalej czymś do kamienia - zostaw na jakiś czas i przepłucz dobrze.

Np : zalej go gorącym kamixem , lub wodnym roztworem kwasku cytronowego/do zastosowań przemysłowych.

http://www.odkamieniacz.pl/ sprzedaje środki na Alledrogo...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Gother21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:41
Lokalizacja: Iława

Post autor: Gother21 » sob gru 26, 2009 16:13

Za te ceny to mogę mięć drugą nagrzewnicę z Allegro. Ale nikt nie odpowiedział na pytanie czy gdy nagrzewnica będzie przytkana to będzie nadal przepływ.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob gru 26, 2009 16:17

Gother21 pisze:Za te ceny to mogę mięć drugą nagrzewnicę z Allegro. Ale nikt nie odpowiedział na pytanie czy gdy nagrzewnica będzie przytkana to będzie nadal przepływ.
Będzie przepływ - zależy to wszytko od stanu przytkania. Jak masz całą w kamieniu - to woda będzie jeszcze płynęła , ale ciepło nie będzie już oddawane w takim stopniu jak powinno.

Fajnie by było gdybyś dorwał sprawdzoną nagrzewnicę i wrzucił do siebie na testy.

Ps -- nie wiem czy kwasek cytrynowy , albo ocet to drogi towar :bajer:
Zalej ja gotującym się octem --- rozpuści cały syf - później duże ciśnienie i przepłucz ładnie nagrzewnicę.

OCET sprawdzony -- i działa :grin:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Gother21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:41
Lokalizacja: Iława

Post autor: Gother21 » sob gru 26, 2009 16:24

No właśnie jak trzeba postępować z tym octem?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob gru 26, 2009 16:25

Gother21 pisze:No właśnie jak trzeba postępować z tym octem?
Wlać do gara - na gaz - poczekać aż się zagotuje - 2 koniec nagrzewnicy czymś zaślepić i zalać roztworem nagrzewnicę na pół godzinki - później ładnie przepłukać.

Napisz ile kamienia wyleciało...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Gother21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:41
Lokalizacja: Iława

Post autor: Gother21 » sob gru 26, 2009 16:28

ja dziś wlałem i zostawiłem na 2 godz ale nic nie wyleciało z nagrzewnicy. może dlatego że zimny ocet.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob gru 26, 2009 16:32

Gother21 pisze:ja dziś wlałem i zostawiłem na 2 godz ale nic nie wyleciało z nagrzewnicy. może dlatego że zimny ocet.
Zimny nic prawie nie zdziała - zalej gorącym - wrzącym - to zobaczysz jego moc :chytry:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Arn_Old
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 22:06
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Arn_Old » ndz gru 27, 2009 15:24

Gother21, jeśli masz nagrzewnicę zatkaną chociażby częściowo, to stosowanie takich metod jak ocet czy inne penetrujące środki doprowadza zazwyczaj do rozszczelnienia nagrzewnicy....


VW GOLF II “Quadratisch. Praktisch. Gut.”

Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: djrebel » ndz gru 27, 2009 17:46

rozszczelnienia nagrzewnicy? kolega chyba pomylil tematy albo srodki.... ja takowy sposob wyprobowalem nie tylko w moim golfiku ale w innych autach i zawsze dzialalo pod warunkiem ze ocet byl wrzacy. wiadomo ze temp. wrzenia octu wynosi mniej wiecej okolo 118 st C ale cieczy o takiej temperaturze nie wlejemy do nagrzewnicy bo sam ocet stosunkowo szybko sie wychladza. imho temp. octu jaka bedzie w nagrzewnicy to kolo 100st C, pamietajmy o tym ze w nagrzewnicy panuje mniej wiecej taka sama teperatura bo jak wiemy optymalna temp. pracy silnik to okolo 80-90 st no chyba ze sie myle to prosze mnie poprawic. a jesli autko sie troche przegrzeje to temp moze dojsc nawet do 110 wiec gdy wlejemy roztwor kwasu octowego (ocet spozywczy) o temp 100 st C to sie nic nie stanie z nagrzewnica.

takze kolego lej smialo. a jesli sie boisz to od wrzenia odczekaj 5 minut i zalej goracym:)

wiem jak to dziala bo nie raz sprawdzone:)
a i przy okazji napisz wynik tego eksperymentu;p


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 27, 2009 18:07

Nic wam z tych experymentów nie wyjdzie, brać się do pracy wymieniać nagrzewnicę i spokój.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 410 gości