Problem z rozrusznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafko156
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 16:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem

Post autor: rafko156 » ndz gru 27, 2009 17:12

Witam

Przyszły mroźne dni i golfik żonki miał problemy z rozruchem. Rozrusznik kręcił jak by chciał a nie mógł a gdy już odpalił i pochodził to kręcił za każdym razem. Pierwsze co poszło do wymiany to akumulator oraz zostały przeczyszczone wszystkie styki na łączeniach i masach. Lecz nic to nie pomogło. Rano znowu to samo a jedyny sposób odpalenia to na zaciąg.
Więc dalej szukaliśmy i poszedł rozrusznik do wymiany. "Pech" chciał że żona oddała autko z polecenia rodziny do przysłowiowego pana Kazia z szopy obok. Pan Kaziu coś porobił i auto odpalało ale to było za dnia. Rano dalej to samo a jak pojechaliśmy do niego to on że to nie jego wina bo on wymienił szczotki, tulejki i powinno być ok.

Ostatecznie rozrusznik padł całkowicie (zero reakcji) a teraz święta więc nie napadaliśmy go. Wkurzony jakoś ustawiliśmy golfika jedną strona na krawężniku i zdemontowałem rozrusznik. Po rozkręceniu go w domku okazało się że Pan Kaziu wymienił szczotki itp ale osyfiony w środku na maxa.

Rozrusznik rozebrałem i wyczyściłem wg porad na tym forum. Po podłączeniu na krótko do aku podając + na dwie mosiężne śruby kręci jak oszalały. Więc zamontowałem go. Ucieszony przekręcam kluczyk i zonk. Rozrusznik szumi, kręci ale nie trybi z silnikiem. Tak samo na krótko pomijając elektromagnes.
Co może być przyczyną i co mam wymienić w rozruszniku?

ps. przepraszam że tak się rozpisałem.



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » ndz gru 27, 2009 17:17

Bendix rozrusznika sie zacina i nie trybi w kołem zamachowym



rafko156
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 16:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: rafko156 » ndz gru 27, 2009 17:22

A co mam zrobić by trybił? Coś mam wymienić?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz gru 27, 2009 18:07

Należy wymienić część o numerze 15 z rysunku.
Obrazek
Po dokładnym umyciu korpusu rozrusznika ukaże się numer w/g VW, numer ten należy odczytać i w sklepie poprosić o sprzęgiełko jednokierunkowe do rozrusznika o numerze jak na korpusie - są różne wersje rozruszników, dlatego ważny jest ten numer rozrusznika Kolegi!
Dokładne umycie nie zaszkodzi także innym częściom rozrusznika, najlepiej w benzynie ekstrakcyjnej lub w ostateczności zwykłej; olej napędowy (ropę) nie polecam: dobrze myje lecz części pozostają długo tłuste i "łapią" ponownie brud



rafko156
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 16:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: rafko156 » ndz gru 27, 2009 18:30

Dziękuję za pomoc i przepraszam za spam. :pub:
Bo tak szczerze jak wpisałem bendix w search to trochę tego się wywaliło. Tylko że nie wiedziałem że to tak się nazywa a przy okazji się wyżaliłem na Pana Kazia :D

Jak zakupię tą część i wymienię to napiszę czy działa.


Golf 3 1.8 75KM
Alfa Romeo 2.4 traktor 211/390

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz gru 27, 2009 18:39

Tak jeszcze mi przyszło do głowy: można sprawdzić czy dźwignia 16 jest wciągana przez "dziesiątkę" czyli elektromagnes oraz czy przesuwa to sprzęgiełko; może zostało to źle zmontowane?
Po podaniu napięcia na rozrusznik - zębatka powinna się w wyraźny sposób wysunąć z głębi rozrusznika.



rafko156
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 16:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: rafko156 » ndz gru 27, 2009 21:04

Zdemontowałem po raz piąty rozrusznik. Normalnie można mnie wziąść do pit stopu na wymiany rozrusznika w tym golfie :grin:
Rozebrałem go, dźwigienka chodzi jak powinna. Popatrzyłem do szczotek i tak na moje oko to Pan Kaziu żałował spoiwa na szczotki więc poprawiłem wszystkie cztery. Zmontowałem i poszedłem do VW modląc się aby zadziałało bo jutro do pracy autobanem a kochana moją alfunią.
Przekręcam kluczyk i chłe, chłe, chłe i bruuuum. Odpalił z czego się cieszę ale nie odpalił tak normalnie tylko troszkę ociężale. Wydaje mi się że będzie trzeba wymienić tą nieszczęsną tulejkę w skrzynce.


Golf 3 1.8 75KM
Alfa Romeo 2.4 traktor 211/390

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości