Potrzebny schemat/instrukcja kompa nr 037906024B

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz_lwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:27
Lokalizacja: Legionowo

Potrzebny schemat/instrukcja kompa nr 037906024B

Post autor: lukasz_lwo » sob gru 26, 2009 22:53

Potrzebuję schemat/instrukcję do kompa od 2E nr 037906024B (5WP4 064). Nie wiem czy to jest siemens czy bosh. Dużymi literami ma napisane KEN na obudowie, a w środku są dwie kości siemensa. Chodzi o to że mam podejrzenie że coś w moim kompie było dłubane bo w kilku miejscach są ślady kalafonni. Potrzebuję numery podzespołów jakie są w tym kompie a konkretne czegoś co wygląda jak stabilizator napięcia, sztuk 3, przymocowane do aluminiowej części kompa. Ewentualnie zadowolę się zdjęciami kompa nie dłubanego



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob gru 26, 2009 23:01

lukasz_lwo pisze:a konkretne czegoś co wygląda jak stabilizator napięcia, sztuk 3, przymocowane do aluminiowej części kompa
są to tranzystory



lukasz_lwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:27
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: lukasz_lwo » ndz gru 27, 2009 00:51

a Jakieś bardziej szczegółowe info? co tam powinno siedzieć, jakieś zdjęcia. Bo mam taki problem i borykam się z nim odkąd kupiłem samochód. Jak ruszam np w korku i jadę na pół sprzęgle i wcisnę nagle sprzęgło to samochód przygasa, czasem gaśnie, muszę tu wykluczyć sprawy z paliwem bo mam gaz i jest to samo. Z zapłonem przerobiłem już wszystko, miałem błąd potencjometra przepustnicy to go wymieniłem i wszystko sprowadza mnie do kompa bo słyszałem że w tych silnikach często padały. Rozebrałem go i nasuwają mi się ślady ingerencji w niego dlatego szukam info



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz gru 27, 2009 11:51

Padały ,ale nie w ten sposób,uszkodzony to brak iskry,wysterowania wtrysków.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 27, 2009 13:14

lukasz_lwo, czemu nie zainteresujesz się regulatorem wolnych obrotów, od razu pisze że czyszczenie bez rozbierania na ogół nie pomaga, trzeba rozebrać trochę na chama pokonując zagnieciony metal i dopiero czyścić dokładnie nitrem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz_lwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:27
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: lukasz_lwo » ndz gru 27, 2009 19:52

ok to zacznę od silniczka krokowego, po nowym roku napiszę co i jak bo będę robił i sprzęgło, podobno silniczek był czyszczony ale nie rozbierany



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 27, 2009 19:55

lukasz_lwo, ja właśnie kiedyś próbowałem czyścić wlewając do niego nitro, zostawiłem zalany na noc i guzik. Kupiłem sprawny, a ten stary rozebrałem i co niemiara stwardniałego syfu było , jest tam sprężyna, przesłona i ośka na której to chodzi, czarne aż było od osadu, bo dokładnym wymyciu regulator mam jak nowy - poza wyglądem zepsutym przy rozbieraniu (zbijaniu grubszej części z cieńszej w ktorej jest elektromagnes)
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 19:56 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz_lwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:27
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: lukasz_lwo » ndz gru 27, 2009 22:18

ok to w takim razie jutro z rana wyciągam krokowy i zabieram do pracy bo niestety muszę iść i go rozbiorę, zobaczymy co tam siedzi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 27, 2009 22:35

Jednakże pamiętaj (żebyś potem nie był na mnie zły) że przyczyna może być zupełnie gdzie indziej. W takiej sytuacji fajnie byłoby gdybyś znalazł kumpla z podobnym silnikiem (Passat z 2E albo golf II z Pb lub Pf) i podmienił regulator dla sprawdzenia. Zeby nie tracić niepotrzebnie casu na coś co jest dobre i nie zepsuć tego przypadkime.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz_lwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:27
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: lukasz_lwo » pn gru 28, 2009 19:43

Podmienić nie mam raczek skąd a na razie go nie rozebrałem bo kumpel w astrze robił kiedyś coś takiego i później obroty nie schodziły mu poniżej 1,5 tyś, też miał krokowy zamocowany coś w podobie jak u mnie, na razie kołuje 2 komputer, a ten będę miał do kombinacji

A tak przy okazji mojego sprzęgła które będę robił. Nowe kosztuje 550zł sahsa komplet, regeneracja tarczy i docisku 80zł, a nabicie półspiekowych okładzin 120zł :] Robie półspieka zobaczymy co to z tego bedzie
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 19:46 przez lukasz_lwo, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości