naprawa uszkodzonego MK IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

discusec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 25, 2009 19:48
Lokalizacja: Kraków

naprawa uszkodzonego MK IV

Post autor: discusec » pt gru 25, 2009 21:38

Witam wszystkich forumowiczów. Mam nastepujacy problem. Zakupiłem samochód VW golf IV. Nie cieszylem sie nim zbyt długo gdyz niestety go rozbiłem. Ktos wymusił mi pierwszenstwo, ja zeby w niego nie puknac uderzyłem w slup. I tutaj moje pytanie. Czy opłaca sie naprawiac tak uszkodzone auto i jakie mniej wiecej mogą byc koszty naprawy( ustawiania na plycie bo bez tego raczej sie nie obędzie). Dzikuje z gory za odpowiedz
http://images39.fotosik.pl/237/734413fdff54d290.jpg
http://images45.fotosik.pl/241/8bb31db2591f9a3c.jpg
Ostatnio zmieniony pt gru 25, 2009 21:42 przez discusec, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » pt gru 25, 2009 21:40

popraw linki bo zdjęcia się nie otwierają :grrr:


[b]148KM/326Nm[/b]

discusec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 25, 2009 19:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: discusec » pt gru 25, 2009 21:42

Juz powinno byc dobrze



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pt gru 25, 2009 22:58

discusec pisze:ja zeby w niego nie puknac uderzyłem w slup
I popełniłeś błąd, bo miałbyś remont za darmo...

Po mojemu to jak gruchnęło go tak że dach strzelił, to może być ciężko... silnik przeżył? podłużnice?



greg

Post autor: greg » pt gru 25, 2009 23:13

discusec pisze:Czy opłaca sie naprawiac tak uszkodzone auto i jakie mniej wiecej mogą byc koszty naprawy( ustawiania na plycie bo bez tego raczej sie nie obędzie). Dzikuje z gory za odpowiedz
co to znaczy opłaca - poszły podłużnice - wiec i koszty wyciągania i naprawy będą - zależy jaka wycena i za czyją kasę (OC sprawcy czy Autocasco czy Twój portfel)

[ Dodano: Pią Gru 25, 2009 10:15 pm ]
a uważam że poszła podłużnica bo masz wygięty dach u pasażera - objaw przesunięcia podłużnicy prawej (od pasażera). Do tego zgięte wzmocnienie przednie - więc i podłużnice też się zeszły do siebie



discusec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 25, 2009 19:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: discusec » pt gru 25, 2009 23:15

niestety moj porfel bo sprawca uciekł zanim wysiadłem z auta. Z silnika wyrwana jest łapa, ale to nie jest wielki problem z tego co sie orientuje. Podłuznice? własnie nie wiem czy nie poszło to dołem własnie w podłuznice.



Awatar użytkownika
HMP
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pt maja 23, 2008 00:45
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: HMP » pt gru 25, 2009 23:50

Cofnięte koło, strzelona podłużnica, zafalowany dach, strzelony prog... Droga zabawa. Imo z czesciami aby to zrobic w miare po bozemu to 5-6 tys zl. A nie wiadomo jak poduszki, chlodnice, kielichy, szyba itp itd...



wojman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wojman » sob gru 26, 2009 01:53

Ja niedawno miałem stłuczkę znacznie mniejszych rozmiarów - zniszczony lewy błotnik, reflektor, kawałek pasa przedniego, zderzak, lekko uszkodzona maska i rozwalone lewe przednie zawieszenie. Bez uszkodzeń konstrukcji pojazdu. I zrobienie tego dobrze kosztowało mnie na gotowo w sumie 7,5 tys. zł. W Twoim przypadku wydaje mi się, że nie ma sensu naprawiać :grrr: bo zniszczenia wydają się dużo większe. Oczywiście możesz wybrać tańszą naprawę u "pana Henia" co dobrze młotkiem włada, ale czy chciałbyś potem takim samochodem jeździć ? :( Spróbuj dobrze sprzedać grata i zainwestuj w egzemplarz nietłuczony...


-----Wojman------

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob gru 26, 2009 04:34

discusec, musisz mieć świadomość tego,że gdy zdecydujesz się na naprawę,to na 90% jeszcze coś wyjdzie "w praniu",a kosztorys który był zrobiony wcześniej,był tylko wstępnym kosztorysem :bajer: ...
Oczywiście nie mam zamiaru Cię zniechęcić :bigok:
Ostatnio zmieniony sob gru 26, 2009 04:35 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 1 raz.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
HMP
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pt maja 23, 2008 00:45
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: HMP » sob gru 26, 2009 12:29

A po tak powaznej naprawie pozniej beda i tak wychodzic jakies kwiatki... Skonczy sie pewnie na wspawanej cwiartce i wyszpachlowanym dachu. A pozniej trafi na allegro i bedzie szukal amatora pol roku. Warto?
Imo jak zniszczenia sa spore to lepiej pogon go na czesci (dobrze na tym wyjdziesz) lub sprzedaj handlarzom za kilka tysi (to akurat boli).



greg

Post autor: greg » sob gru 26, 2009 12:32

patrząc na fotki potrzebujesz części:
1. zderzak
2. wzmocnienie pod zderzak
3. wzmocnienie pod chłodnice
4. chłodnice (jeśłi masz klimy to i klimy i wody)
5. wentylatory (na bank szlag je trafił)
6. reflektor strona pasażera (kierowcy jeśli nie połamane uchwyty to ok)
7. błotnik pasażera (koło go chyba wyprostowało)
8. wahacz
9. półoś - bo chyba będzie krzywa
możliwe ze maska - bo nie widzę czy jest prosta



discusec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 25, 2009 19:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: discusec » sob gru 26, 2009 16:21

wczoraj wyliczylem po czesciach to co jest niezbedne do naprawy tego uszkodzenia(blacharka+mechanika) i wyszło mi 2200 zł- wszystkie czesci po cenach z allegro. do tego prostowanie na plycie okolo 1000 zł. Do tego dojdzie pozniej lakierowanie ale to jz mam za darmo wiec mysle ze ze wszystkim sie zmieszcze w 4 tys. Jezeli sie grubo myle z tymi wyliczeniami to mnie poprawcie



Awatar użytkownika
HMP
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pt maja 23, 2008 00:45
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: HMP » sob gru 26, 2009 21:39

Jezeli powiesz w koncu co jest w aucie uszkodzone to mozemy Ci pomoc. Z tych zdjec to niewiele widac. Albo daj wiecej dokladnych zdjec albo zrob spis czesci.



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » sob gru 26, 2009 22:05

discusec-- nie spisz sie z decyzja i nie patrz na remont obiektywnie!!!!!!!!!!!!2200zł na czesci to raczej malo(to moje zdanie).to co napisal greg to juz jest sporo kasy. Na moje oko bedziesz mial jeszcze wydatek z wydechem, z osprzetem silnika,(elektryka-moglo porwac kable z czujnikow, przewody cisnieniowe od klimy, niewiadomo jak z sankami mogly rowniez sie podgiac,polosie --no jest tego troche..

Sam dokladnie sprawdz jakie czesci musisz wymienic i dowiedz sie opini i kosztu blacharzy i podejmi decyzje. Dodam jeszcze ze jak masz bude skrzywiona to zaczna sie problemy z glosnym wnetrzem podczas jazdy.

jak mozesz zrob zdjecie podluznic (spodu auta) zobaczymy czy mocno sa wygiete.i slupkow przednich przy gornym zawiasie drzwi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości