Pompa wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Pompa wspomagania

Post autor: michaltczew » ndz mar 05, 2006 20:57

Witam szanownych forumowiczow. Mam nie lada problem. Jakies 2 tyg temy siadla mi pompa wspomagania ( zaczelo sie od zwyklego piszczenia wymienilem pasek myslalem ze to jego wina nie pomoglo w koncu zaczela buczec i mechanik powiedzial ze do wymiany) Zalozyli mi nowa pompe zalozyli nowy pasek i zalali nowym plynem jak odebralem auto wszystko cacy nie piszczalo po ok tygodniu uzytkowania zaczelo zas piszcze ale tylko wtedy gdy auto stoi ze 2 dni w garazu i jest odpalone. Piszczy teraz okolo 1 min (nie jest to glosny pisk ale wyraznie slyszalny z okolic pompy) Po 1 min piszczenie ustaje bylem z tym u tego samego mechanika powiedzial ze nic nie widza aby cos bylo zle zlozony lub tym podobne. Plynu ma podzialce mam zaraz za minimum nie mam pojecia co jest przyczyna czy moze jest za malo plynu
pomozcie bo nie daje juz rady :-)
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn mar 26, 2007 21:19 przez michaltczew, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
RAFI_ZGIERZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sty 31, 2006 22:16
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RAFI_ZGIERZ » ndz mar 05, 2006 21:53

mam podobny problem, tez jestem po wymianie pasków



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz mar 05, 2006 23:03

no ja musze posluchac u siebie skad dochodzi piszczenie, bo w grudniu wymienilem 2 paski, m.in. od wspomagania. szkoda by bylo pompy.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: pompa wspomagania mk3 diesel

Post autor: BruceLee30 » czw kwie 13, 2006 11:07

michaltczew pisze:Witam szanownych forumowiczow. Mam nie lada problem. Jakies 2 tyg temy siadla mi pompa wspomagania ( zaczelo sie od zwyklego piszczenia wymienilem pasek myslalem ze to jego wina nie pomoglo w koncu zaczela buczec i mechanik powiedzial ze do wymiany) Zalozyli mi nowa pompe zalozyli nowy pasek i zalali nowym plynem jak odebralem auto wszystko cacy nie piszczalo po ok tygodniu uzytkowania zaczelo zas piszcze ale tylko wtedy gdy auto stoi ze 2 dni w garazu i jest odpalone. Piszczy teraz okolo 1 min (nie jest to glosny pisk ale wyraznie slyszalny z okolic pompy) Po 1 min piszczenie ustaje bylem z tym u tego samego mechanika powiedzial ze nic nie widza aby cos bylo zle zlozony lub tym podobne. Plynu ma podzialce mam zaraz za minimum nie mam pojecia co jest przyczyna czy moze jest za malo plynu
pomozcie bo nie daje juz rady :-)
pozdrawiam
odkrec korek i sprawdz czy nie pieni sie plyn-olej w zborniku



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » czw kwie 13, 2006 12:34

Witam, u mnie było tak, że wymieniając termostat mechanior moim zdaniem zbyt mocno naciągnął pasek i po kilku dniach padła (zmieliło się łożysko w pompie) pompa. Nowa oryginal 2500 :( , zamiennik 600 ale ponoć słaby, no to kupiłem z demontażu za 250 i jak dotychczas działa.

pzdr
zyggy



booro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 01, 2006 23:34
Lokalizacja: KRAKOW

Post autor: booro » pn mar 26, 2007 18:28

A MOZE WYMIENILI CI TYLKO LOZYSKO IGIELKOWE W DEKLU TYLNIM POMPY A NIE RUSZYLI TEGO PRZY KOLE PASOWYM I ZNOW CI HAMUJE POMPE. SCIAGNIJ PASEK KLINOWY I ZOBACZ CZY NIE MASZ LUZOW NA LOZYSKACH.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 267 gości