Potrzebuje pomocy..Dosłownie..!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

HYZIO555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Potrzebuje pomocy..Dosłownie..!!!

Post autor: HYZIO555 » pt gru 25, 2009 15:30

Witam..:) posiadam Golfa II 1.6 Benzynka+LPG..Mam taki problem..Wczoraj zaczeło Mi sie cos tłuc podczas jazdy na wprost przy dodawaniu gazu oraz strasznie sie tukło podczas skręcania..Z tego co sie orientuje jest to chyba wina przegłubu..Ale mam gorszy problem..!! Dojechałem do domu jakoś, po jakiejs godzinie wsiadłem do samochodu,chciałem sie przejechac kawałek i sprawdzic czy dalej sie tłucze i nagle w czasie jazdy około 30km/h wrzuciłem bieg i dodaje gazu a samochód dalej jedzie tyle samo...Zatrzymałem sie i próbowałem ruszyć silnik zaczyna ghłośniej chodzic łapie Swoje obroty a samochód nie rusza wogóle..Czy to jest wina przegłubu,poszedł już do końca..?? pytam by wiedzieć bo niestety dopiero w poniedziałek pojade robić z tym do mechanika więc Chce sie dokładnie upewnić..Acha dodam jeszcze ze jak stoje i próbuje ruszyc to cos jakby sie tukło albo strzelało tak ciszej i nie ruszy wogóle..:( potrzebuje pomocy,powiedzcie co to może być dokładnie czy to wina Przegłubu bodajże odchodzącego od skrzyni biegów i łączącego chyba oś napędową czy cos jeszcze..??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 25, 2009 15:34

HYZIO555 pisze:czy to wina Przegłubu bodajże odchodzącego od skrzyni biegów
na 90 procent


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

HYZIO555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: HYZIO555 » pt gru 25, 2009 15:38

A może byc jakaś inna wina tego..?? BO skoro pali od strzała odrazu silnik łądnie pracuje wszystko jest wporzadku tylko poprostu nie Chce ruszyć..Sprzęgło tez ok i linka więc myslicie ze to przegłub tylko..??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 25, 2009 15:52

Jak masz dużego pecha to mogło się coś stac ze sprzęgłem lub skrzynią biegów. Tylko nie niem w czym ma ci pomóc takie gdybanie. Próbuj ruszać a kolega niech patrzy na przegub, jesli się kręci a półośka stoi w miejscu to przegub się rozpadł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

HYZIO555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: HYZIO555 » pt gru 25, 2009 15:55

Rozumiem no dobra sprawdzimy,pytam poprostu zebym wiedzial co i jak Jak pojade w poniedzialek do mechanika. Bo potrzebuje samochód i trzeba bedzie to zrobic.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 25, 2009 16:15

przegub zmieni za godzine i wyjedziesz sprawnym autem, ale jeśli w co wątpię coś inego sie posypało to już ci mechanik powie, w najgorszym przypadku bedziecie szukać używanej skrzyni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » pt gru 25, 2009 16:29

Na 100% przegub. Rozsypał się i nie przekazuje momentu na koło.



Awatar użytkownika
vVVitozzzzz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr sie 20, 2008 21:56
Lokalizacja: Moje miasto Wrocław
Kontakt:

Post autor: vVVitozzzzz » pt gru 25, 2009 17:48

HYZIO555, A jak na postoju wlaczysz jakis bieg przy odpalonym silniku to pokazuje ci predkosc z jaka jedziesz ? .... BO jesli tak to napewno przegub ale czy wewnetrzny czy zewnetrzny to juz ci nie powiem .. to niestety musisz obadac sam :bigok: Tak jak pisal ci kolega Paweł Marek, Wez jakiegos kumatego kolege , ty wlacz silnik , i wlacz na jakis bieg i bedziesz widzial wszystko pod maska bez potrzeby wjezdzania na kanal ;)

[ Dodano: 25 Gru 2009 21:55 ]
HYZIO555, Coś wiadomo ?


............."Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości