Parownie z maski, gazownie z zbiornika wrównawczego płynu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Parownie z maski, gazownie z zbiornika wrównawczego płynu

Post autor: bla.zej » śr gru 23, 2009 14:10

Dzisaj po przejechaniu ok 10km, gdy zatrzymałem się na parkingu zauwrzyłem że paruje mi spod/z maski, otwarłem klape, ale wewnątrz nic nie parowało/kopciło, więc pomyślałem że to paruje woda ktróra znajduje się na masce. Lecz nigdy wcześniej czegoś takiego niezaobserwowałem...
Po przejechaniu kolejnych 10 km, ponownie otwarłem maskę, znowu nic nie parowało, ale przy odkręcaniu korka ze zbiornika płynu wyrównawczego było słychać uciekający gaz, jak przy otwierniu coli...
Czy te zjawiska są normalne, czy coś jest nie tak ?

mk3 1.6 ABU.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr gru 23, 2009 14:18

bla.zej pisze:przy odkręcaniu korka ze zbiornika płynu wyrównawczego było słychać uciekający gaz, jak przy otwierniu coli...
różnica ciśnień, normalne zjawisko



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » śr gru 23, 2009 14:22

Mam dokładnie to samo i przeszukałem dokładnie neta i wszyscy sugerowali iz to nieszczelana chłodnica powoduje iz po nagrzaniu płyn paruje i stąd ta para na masce. Teoretycznie może to i racja bo gdy się jedzie to efektu parującej maski nie ma gdyż wg wielu ludków para dostaje sie pod samochód. problem w tym iż jak otworze maskę to nie widać by chłodnica parowała. Ja jednak zauważyłem iż para bieże mi się z rury kolektora wydechowego. Najprawdopodobiej mam gdzieś nieszczelność - po otworzeniu maski para jest widoczna. Radze więc sprawdzić tą parująca chłodnice i rurę od kolektora wydechowego



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr gru 23, 2009 14:27

Wiadomo, że jak wydech jest gorący i z dołu chlapie na niego woda to będzie ona parowała...tak samo z tarcz hamulcowych paruje



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » śr gru 23, 2009 14:33

Możliwe że gdzieś jest nieszczelność, lecz po otwarciu klapy nie mogłem nigdzie się dopatrzeć żadnego dymku.
Wcześniej nigdy czegoś takiego nie miałem... z drugiej strony, przy tych mrozach mogło coś nie wytrzymać...



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » śr gru 23, 2009 14:53

Ale ja ta parę zauważyłem dopiero teraz jak sa niskie temperatury



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » śr gru 23, 2009 15:11

Jajcek pisze:Ale ja ta parę zauważyłem dopiero teraz jak sa niskie temperatury
Ja zauważyłem dzisiaj, gdy temp jest na +, wcześniej gdy było -20 nic takiego nie się nie działo...



Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » śr gru 23, 2009 15:13

Mi też parowało spod maski. Okazało się, że to chłodnica. Żeby to zobaczyć musiałem na odpalonym silniku poczekać aż się otworzy termostat i włączy wiatrak. Tobie też to proponuje. Otwórz maskę, zagrzej go i zobaczysz skąd leci.

A woda w zbiorniczku tylko paruje czy bulgocze jakby się gotowała?

[ Dodano: 23 Gru 2009 14:15 ]
Jak nic się nie dzieje to nie masz się czym przejmować. Może parować np woda zebrana z kałuży.


O:o===vw===o:O

Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » śr gru 23, 2009 15:26

arielo87 pisze:Mi też parowało spod maski. Okazało się, że to chłodnica. Żeby to zobaczyć musiałem na odpalonym silniku poczekać aż się otworzy termostat i włączy wiatrak. Tobie też to proponuje. Otwórz maskę, zagrzej go i zobaczysz skąd leci.

A woda w zbiorniczku tylko paruje czy bulgocze jakby się gotowała?

[ Dodano: 23 Gru 2009 14:15 ]
Jak nic się nie dzieje to nie masz się czym przejmować. Może parować np woda zebrana z kałuży.
Nie, gdy otwarłem maskę, nic nie bulgotało, tylko podczas odkręcania korka było pssyk...



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr gru 23, 2009 15:34

bla.zej pisze:tylko podczas odkręcania korka było pssyk...
wszystko jest ok, te pssst to nic innego jak ciśnienie w układzie



Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » śr gru 23, 2009 15:41

Podczas odkręcania korka na rozgrzanym silniku zawsze będzie takie pssssss, po prostu w układzie chłodzenia zbiera się ciśnienie - to norma.

Zrób tak jak mówię, otwórz maskę, poczekaj aż się się zagrzeje. Wtedy będzie wszystko widać. :bajer:


O:o===vw===o:O

Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » śr gru 23, 2009 16:19

arielo87 pisze:Podczas odkręcania korka na rozgrzanym silniku zawsze będzie takie pssssss, po prostu w układzie chłodzenia zbiera się ciśnienie - to norma.

Zrób tak jak mówię, otwórz maskę, poczekaj aż się się zagrzeje. Wtedy będzie wszystko widać. :bajer:
... i tak zrobiłem, silnik się zagrzał, wentylator włączył, chwilę tak pochodził i nic, nigdzie nie parowało/kopciło. Jedynie z wydechu, ale to od jakiegoś czasu już, kopci na biało... na razie tłumaczę to sobie niskimi temperaturami, zobacze czy tak dalej będzie gdy się zrobi cieplej...



Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » śr gru 23, 2009 16:27

Też mam ABS-a i jak jest zimny to kopci jak smok. Jeżeli nie widziałeś nigdzie pary to raczej nic się nie dzieje. Czasami też ją widzę, ale to głównie maska paruje.


O:o===vw===o:O

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości