Ubytki płynu chłodniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ubytki płynu chłodniczego

Post autor: toomek77 » wt gru 22, 2009 23:21

Dodam na wstępie, ze przewertowałem sporo stron na forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. A więc od początku:
1. Dwa dni temu podczas jazdy zaświeciła się kontrolka płynu chłodniczego, zatrzymałem się i zauważyłem jak pod dużym ciśnieniem płyn wycieka spod przedniej rejestracji.
2. Wymiłem chłodnicę, zalałem nowym płynem. Trudno było odpalić samochód, trzeba było dodawać dużo gazu, a dźwięk był podobny jakby chodził na 3 cylindry, po chwili problem z odgłosem ustał.
3. Po przejechaniu 5 km stwierdziłem, że leci z nagrzewnicy zimne powietrze, a temperatura na silniku skoczyła na 110 stopni - co się nigdy wcześniej nie zdarzyło.
4. Brakowało jakieś 1,5l płynu w zbiorniku, samochód nawet na rozgrzanym silniku bardzo dymi.
5. Po dolaniu płynu uruchomiłem samochód, po nagrzaniu się silnika z chłodnicy leci para.

Po każdym nawet parominutowym odpaleniu samochodu ubywa płynu chłodniczego, auto- nawet rogrzane - bardzo dymi. Z nagrzewnicy leci powietrze zimne, dopiero po przegazowaniu zaczyna lecieć ciepłe. Doddam, że innych wycieków nie ma, okolice połączeń wężów z chłodnicą i silnikiem są suche.

Juz nie wiem co może być z nim nie tak.



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Artiks » wt gru 22, 2009 23:28

toomek77 pisze:Brakowało jakieś 1,5l płynu w zbiorniku, samochód nawet na rozgrzanym silniku bardzo dymi.
Dymi na biało ?? Wzrósł ci poziom oleju ?? Masz pod korkiem oleju biały nalot ?? W płynie nie ma tłustych oczek ?
toomek77 pisze:Po dolaniu płynu uruchomiłem samochód, po nagrzaniu się silnika z chłodnicy leci para.
W którym miejscu to paruje ??
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 23:29 przez Artiks, łącznie zmieniany 1 raz.



toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » wt gru 22, 2009 23:32

No właśnie tak jakby poziom oleju wzrósł, przedtem był w połowie tego dopuszczalnego zakresu, teraz jest na maksimum.

A co do pary, to leci ona z chłodnicy, naprzeciwko wiatraka.



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Artiks » wt gru 22, 2009 23:37

Dużo wskazuje na wydmuchaną uszczelkę pod głowicą.
toomek77 pisze:Wymiłem chłodnicę
toomek77 pisze:A co do pary, to leci ona z chłodnicy, naprzeciwko wiatraka.
Sprawdź obejmy i węże.



Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: djrebel » wt gru 22, 2009 23:38

moze uszczelka pod glowicą padła;/ ewentualnie jak kolega wyżej wspomina zobacz na bagnecie i/lub pod korkiem wlewu oleju czy nie masz czegos takeigo wyglądem przypominającego budyń. no i tez ciekawe czy wlacza sie duzy obieg bo moze termostat byc walniety? ale to tylko moje przypuszczenia cod o termostatu


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » wt gru 22, 2009 23:40

ArtX pisze:Dużo wskazuje na wydmuchaną uszczelkę pod głowicą.
Sprawdziłem i pod korkiem oleju nie ma białego nalotu.
ArtX pisze:Dużo Sprawdź obejmy i węże.
Sprawdziłem, wszystko suche i szczelne, specjalnie zwracałem na to uwagę. Jednak płyn gdzieś wycieka i ta temperatura i zimne powietrze z nagrzewnicy...
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 23:41 przez toomek77, łącznie zmieniany 1 raz.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » wt gru 22, 2009 23:59

toomek77 pisze:1. Dwa dni temu podczas jazdy zaświeciła się kontrolka płynu chłodniczego, zatrzymałem się i zauważyłem jak pod dużym ciśnieniem płyn wycieka spod przedniej rejestracji.
No miałem tfu przepraszam mam tak samo w dalszym ciagu, u mnie powodem zwyczajne rozszczelnienie chłodnicy i leci sobie dołem przez nia.. Ale no reszta objawów mi nie towarzyszy, takze koledzy chyba maja racje ze masz uszczelke do roboty .. heeeh



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Artiks » śr gru 23, 2009 00:03

Czy masz twarde węże od chłodnicy ?? Czy układ jest prawidłowo odpowietrzony ?? Nie mam pewności czy tak jest w MK3, czy korek chłodnicy-ciśnieniowy prawidłowo działa ?? Czy wyrzuca ci nadmiernie płyn do zbiorniczka wyrównawczego ??



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » śr gru 23, 2009 00:21

jak masz twarde węże to uszczelka pod głowicą
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=6657&start=0



toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » śr gru 23, 2009 01:00

ArtX pisze:Czy masz twarde węże od chłodnicy ?? Czy układ jest prawidłowo odpowietrzony ?? Nie mam pewności czy tak jest w MK3, czy korek chłodnicy-ciśnieniowy prawidłowo działa ?? Czy wyrzuca ci nadmiernie płyn do zbiorniczka wyrównawczego ??
Węże są gorące i raczej twarde. W trakcie pracy silnika poziom płynu w zbiorniku jest wyższy niż przy zimnym silniku. Po paru minutach od wyłączenia go maleje i wówczas ten poziom jest niższy,

[ Dodano: 23 Gru 2009 00:10 ]
morfeusz86r pisze:jak masz twarde węże to uszczelka pod głowicą
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=6657&start=0
Zdaje się, że to jest rozwiązanie mojego problemu. Objawy są niemal identyczne. Po paru minutach pracy silnika ciśnienie pod korkiem płynu chłodniczego jest tak duże, że pary wydostają się na zewnątrz.



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Artiks » śr gru 23, 2009 10:26

toomek77 pisze:Po paru minutach pracy silnika ciśnienie pod korkiem płynu chłodniczego jest tak duże, że pary wydostają się na zewnątrz.
Do układu chłodzenia przedostają się spaliny z komór spalania, głowica up, przy okazji zobacz jak wyglądają uszczelniacze zaworowe i pierścienie.



toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » śr gru 23, 2009 21:32

Dzisiaj samochód poszedł w ręce speca :) Też zasugerował tę uszczelkę, ale oględziny jutro. Póki co, dziękuję wszystkim za pomoc, jak coś będę wiedział to dam znać.



Awatar użytkownika
Rafał 82
...
...
Posty: 218
Rejestracja: śr cze 17, 2009 20:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: Rafał 82 » śr gru 23, 2009 21:49

według mnie padła uszczelka puściła gdzieś między kanałem wodnym a cylindrem dlatego:
- kopci na biało
- twarde węże ( nabija duże ciśnienie w układzie chłodniczym płyn ucieka na łączeniach gdzie są słabsze opaski )
- ubywa płynu
- możliwe że nie powstaje biała maż ( majonez ) na korku wlewu oleju lub bagnecie - bo uszczelka może nie puszczać między kanałami wodnymi a olejowymi



toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » pn gru 28, 2009 23:35

Problem rozwiązany. Wymieniona uszczelka pod głowicą i wszystko hula. Wszyscy, którzy pomogli otrzymują punkty. Tylko zastanawia mnie jedno. Serwisant powiedział, że wymienili również cały płyn chłodniczy, bo stary był zmieszany z olejem i mogło to uszkodzić chłodnicę. Czy miał rację?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości