[mk3]Wskaźnik paliwa. Wahania wskazań. Normalne?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

[mk3]Wskaźnik paliwa. Wahania wskazań. Normalne?

Post autor: maryjan112 » sob mar 04, 2006 15:55

Siemanko

Odkąd jeżdże swoim golfim III wkurza mnie wskazówka paliwa. Przy tej samej ilości paliwka jadąc pod górke wskazuje np. na połowę rezerwy a za chwile po mocniejszym hamowaniu na prostej wskazówka ustawia się na 1/4 baku. Wkurza mnie to bo w sumie czasami dobrze wiedzieć ile jeszcze jest w baku.
Normalnie pomyślałbym że golfy tak mają tylko, że ojciec także ma III i u niego wskazówka ta zachowuje się znacznie spokojniej.
Wychodzi na to że coś u mnie jest spiepszone. Tylko co?
A może ma to związek że mój golfi to rocznik 92 a mojego staruszka 94? Mogli coś poprawiać?

Ktoś z Was orientuje się w tym temacie?
Ostatnio zmieniony sob mar 04, 2006 22:04 przez maryjan112, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob mar 04, 2006 16:09

podejrzewam ze ktoś rozbierał kiedyś czujnik (ten w zbiorniku ) i jest zamontoawny w innym kierunku - stąd szybkie wahnięcia - drugą przyczyną moze być w samych zegarach - bo powinno to działać z pewnym opóźnieniem - czyli nagłe zwrotu auta nie powinny wpływać na poruszanie się wskazówki



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob mar 04, 2006 16:30

Z tych dwóch mozliwości ta 2 wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Przy baku raczej nikt mojego pokroju nie majstrował.
A co zegarów to może coś w tym być. Kiedyś już były wymieniane na nowe przy przebiegu 23000 (mam tak wbite w książce serwisowej). Do tego mam problem z wyświetlaczem MFA, komputer pamięta wszystko tylko często wyświetla jakieś "Chińskie literki" albo wszysto znika. Latem jak jest sucho to wyświetla jak ta lala a jak jest zimno lub mokro to fixuje.

Bede musiał chyba dać całe zagary komuś do sprawdzenia. Samemu chyba się lepiej nie uczyć a tym bardziej na swoich :)

Orientuje się ktoś ile mogą mnie skroić za "gruntowne prześwietlenie zegarów"?



greg

Post autor: greg » sob mar 04, 2006 16:38

maryjan112 pisze:Orientuje się ktoś ile mogą mnie skroić za "gruntowne prześwietlenie zegarów"?
pogadaj z Rydzu (szukaj nan forum) on robi takie podświetlenia to i powi ci jaka cena

[ Dodano: Sob Mar 04, 2006 3:39 pm ]
http://www.rydzu.cba.pl/ tu jest jego strona



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob mar 04, 2006 16:44

Wielkie dzięki



greg

Post autor: greg » sob mar 04, 2006 17:28

a nie ma sprawy - jak będziesz miał dalej jakieś problemy to pisz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości