[mk2]Olej z beczki - prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[mk2]Olej z beczki - prosze o pomoc

Post autor: KamilW » sob mar 04, 2006 15:50

Witam. Mialem tu na forum temat w ktorym pytalem sie co sadzicie koledzy o olej syntetyczny do mk2... po przeczytaniu waszych rad i wlasnych przemysleniach zdecydowalem ze wybiore Castrol GTX Magnatec 5W40 syntetyczny.
Zwiedzilem kilka sklepow i najlepsza oferte dostalem w norauto, za 135 zl mam 4 l oleju i filtr ale z beczki... i tu moje pytanie: czy warto go brac... boje sie czy to co mi naleja to bedziev to co faktycznie chcialem kupic, oczywiscie w norauto zapewniaja mnie ze nie ma mozliwosci zeby mnie oszukano ale co maja mowic innego. Czy macie jakies doswiadczenia w tym wzgledzie??? Dziekuje za pomoc
Ostatnio zmieniony sob mar 04, 2006 22:05 przez KamilW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob mar 04, 2006 15:56

z beczki można kupować spokojnie, tak samo jak z butelki bo jak ktoś chce ściemnić olej to i tak to zrobi....natomiast dziwi mnie twój wybór że akurat MAGNATEC bo ja same złe opinie o nim słyszałem, podobno faktycznie sie przylepia do metalu :bajer: ale troche za bardzo



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob mar 04, 2006 15:59

mozesz troche doprecyzowac... czemu zle opinie? co sie konkretnie dzieje?? no wlasnie tez mam mieszane uczucia co do tej beczki i chcialem poznac opinie



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob mar 04, 2006 16:06

nie co do beczki to nie ma obiekcji, natomiast co do castrola slyszalem ze komus zaczal brac olej po jego zalaniu,z innego źródła słuszałem ze dziwne rzeczy sie z nim dzieje jesli chodzi o jego konsystencje, szybko sie przepracowuje, jakies grudy sie robia, maślane takie jakkby czy cos takeigo, no ale najlepiej niech sie ktos wypowie kto sie zna dobrze na markach olejów....pozdro



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob mar 04, 2006 16:07

Ja jeżdże na Magnetecu 5W40 i jak do tąd złego słowa na niego nie powiem.
Moi rodzice mają także MK III i leją Castrola 5W40 od jakichś 6 czy 7 lat , od roku jeżdżą na gazie a Golfi z przebiegiem ponad 180 tys chodzi praktycznie jak ta lala.
Nie twierdze że Castrol jest najlepszy gdyż od zawsze używałem ich produktów (wcześniej do motocykli) i nie mogę ich porównać z konkurencją gdyż po prostu nigdy nie miałem do czynienia z oliwą innej marki.
Osobiście na Castrol złego słowa nie powiem (przynajmniej na dziś)



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob mar 04, 2006 17:21

CASTROL jak najbardziej ok ale plodobno ten magnatec to nie za bardoz im sie udał



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob mar 04, 2006 18:10

Pierwsze słysze.
Fakt że w niemczech jest już nowość Dynatec 5W40 a w Polsce nie słyszałem o nim.
Myślisz że teraz "sprzątają magazyny" i upychają zapasy Magnateca w krajach typu Polska?!
To co złego o nim słyszałeś to konkretne przykłady z pewnego źródła czy bardziej ploty?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob mar 04, 2006 18:24

plot na forum nie powtarzam, wiem tylko tyle co napisałem, z tego co sie oreintuje to rajdowcy strasznie sie krzywią słysząc nazwe magnatec! cos w tym moze byc, ja konkretnego przypadku nie znam dlatego chetnie ulsysze konkrety.....ponoć coś nieciekawego sie z nim dzieje, masło sie robi czy coś...
Natomiat o ile dobrze pamietam to któregoś castrola wycofano, był to chyba RS, ciekawe czemu?



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob mar 04, 2006 18:44

Trochę pokopie. Jak coś znajde to na pewno sie podziele. Swój olej zleje jak coś zwęsze.

Aha. Gdy jeszcze nie miałem autka a z pasją ujeżdżałem na motorze to pamiętam że oprócz Castrola bardzo dobrą opinią cieszyły się oleje Motul. Honda je dedykuje.
Do autek też raczej powinni robić.

Ktoś słyszał może więcej o Motul-ach?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob mar 04, 2006 18:47

MOTUL jest najlepszy tylko że cenowo nie każdemu odpowiada no i nie dokupisz MOTULa na żadnej stacji benzynowej :)
Z tych względów leją to przeważnie tylko do wyczynowych maszyn...



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 19:53

A ja radzę tylko z bańki czyli konfekcja.Dlaczego? Już piszę - robiłem astrę 16v klientki po stłuczce od nowego i 70\.000 km miała nalatane po 2 tygodniach nieodpaliła .Cudowaliśmy i wkońcu sprawdzenie ciśnienia w cylindrach i 3-4-2-5 atm czyli padaka.Okazało się że pierścienie były tak zawalone że koniec.Pani zawsze robiła u jednego gościa co ja kasował za mobila ale brał go z beczki i jaki morał g..... warte oleje z beczki bo mieszane a niedojdziesz jaki szajs lejesz .u nas sam szef jednej firmy mi powiedział że miesza i zajebiście na tym zarabia.Pozdro



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob mar 04, 2006 20:52

tez myslę, że z beczki olej to większe prawdopodobieństwo przekrętu. ja bym nie kupił...



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 22:13

Ja już niekupuje choćby krzyżem leżeli i się zażekali że jest ok



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob mar 04, 2006 22:54

No latwiej jest oszukac olej z beczki niz w butelce... a oni zawsze sie beda zarzekac ze wszystko jest ok... gosc w norauto mi prubowal udowodnic ze u nich sa kontrole z castrola i ze oni nie moga lac byle czego ale niestety nie jestem tam non stop i nie woze przy sobie labolatorium... no i znowu jestem w kropce... ale jesli nie Magnatec to juz nie wiem co... nigdy bym nie pomyslal ze bede mial taki problem z wyborem oleju... na MOTULA mnie nie stac... a jak juz mamy tu taka dyskusje to zapytam tak: bo jesli nie Magnatec to w gre wchodza: mobil 0W40, Castrol 0W40 RS 'Race', i dwa elfy Excelium 5W40 i Evolution SXR 0W30... mial ktos z nimi stycznosc? co byscie polecali...??? Dzieki za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości