golf ii 1.3 zablokowany silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nowy7770
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 12, 2009 21:35
Lokalizacja: Konin

Post autor: nowy7770 » pn gru 21, 2009 18:01

tylko jest taki problem ze nie idzie wogóle ruszyc walem...
rozrząd kreci sie delikatniutko jak jest bez paski ale tłokami wogóle nie idzie ruszyc...

[ Dodano: 21 Gru 2009 17:02 ]
jak podniose auto na lewarkach i na biegu zakrece kołem to bowinno cos sie dziac?



bkwoka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 13:25
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bkwoka » wt gru 22, 2009 01:42

Poodkręcaj wszystkie pompy i inne ruchome elementy napędzane poprzez wał i które mogą jeśli są uszkodzone blokować go - wtedy sprawdź czy się kręci, jak nie. Ściągnij głowice, jak nic nie znajdziesz wyciągaj silnik, jak silnik dalej się nie kręci rozłączony ze skrzynią to skrzynia ok, sprzęgło wtedy masz na wierzchu i może stwierdzić czy wszystko ok ze sprzęgłem itd... W ten sposób starał bym się znaleźć usterkę (od prostych do demontażu elementów ruchomych napędzanych od wału do bardziej zaawansowanej rozbiórki).

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt gru 22, 2009 09:10

koleś jest ciemny jak tabaka

jakby wiedział wszystko , to nie pisałby na forum , przy uszkodzonym sprzęgle to i tak dało by się ruszyć choć trochę silnikiem , nawet na biegu ruszyłoby całym autem , chyba że ma kompletnie zablokowaną skrzynię , a uszkodzona uszczelka tak sączyła kumplowi , że przyjechał do roboty o siódmej rano a o 15 już nie ruszył silnikiem , dopiero po odkręceniu świec i zakręceniu rozrusznikiem zrobiło gejzer z jednego cylindra , okazało się że nie jest to płyn nad tłokiem , więc teraz reszta do posprawdzania



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt gru 22, 2009 09:54

nowy7770,

Weź napisz jak to sie stało???-co stał samochód pół roku-wlałes coś do baku-bez oleju jezdziłes-coś strzeliło w czasie jazdy-czy inne rzeczy?

To może nam dużo pomóc - bo objawy znamy-teraz na podstawie przyczyn -może domyslimy sie co mu jest



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » wt gru 22, 2009 09:54

miś fazi pisze:koleś jest ciemny jak tabaka
Pragnę przypomnieć iż na forum nie są sam mechanicy ale też zwykli laicy. Ja też kiedyś zadawałem głupie pytania albo dawałem głupie odpowiedzi które teraz wydają mi się śmieszne. Uszanujmy wiedzę/niewiedzę innych bo nikt nie lubi tekstów jak ten zacytowany powyżej



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt gru 22, 2009 10:03

zwróć uwagę , że nie ja to napisałem , jest to cytat z wypowiedzi kolegi BELCHO 99



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » wt gru 22, 2009 10:17

miś fazi pisze:zwróć uwagę , że nie ja to napisałem , jest to cytat z wypowiedzi kolegi BELCHO 99
Sorki. Małe nie dopatrzenie ale i tak myśl tej wypowiedzi zostawiam do przemysleń dla BELCHO 99
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 10:17 przez Jajcek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt gru 22, 2009 10:53

ale pomijajac fakt, nieszczęscia.. to kurde wydaje mi sie, ze jakies minimum obeznania z autem mile widziane... jak cos sie dzieje , SILNIK SIE NIE KRĘCI to jeszcze go ciągac na pych ? to tak jakby jakas kontrolka , czy to ABS, płynu hamulcowego czy cos rownie waznego zapalila, to zakleic ja zeby nie razila po oczach.. albo wyjąc..
to troszke tak jakby naprawde powiedziec temu konikowi wstan i idz.. a chwile wczesniej strzelilismy mu przypadkiem w kolano..

a co do problmu.. to w NZcie jest pompa na pasku... jezeli ja szlag trafił to moze byc tak ze zablokuje całosc... ale... podejrzewam, ze to chyba jednak rozrusznik by zerwał.. ale nie będzie pewnosci dopóki kolega nie zdejmie paska i zobaczy co jest nie tak.. wał , wałek , czy moze rzeczywiscie ta pompa..

a pomysł ciągania silnika zablokowanego... hmmm conajmniej mało pomysłowe...


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Kriscc » wt gru 22, 2009 13:05

nowy7770 pisze: dodam jeszcze ze byl ciagany troszke... przed tym jeszcze krecił rozrusznikiem a po malej przejazdzce ani rusz..
wynika z tego ze przed "ciągnięciem" jeszcze kręcił a zablokował się po/w czasie ciągnięcia



Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » czw gru 24, 2009 13:07

zatarłeś silnik moim skromnym zdaniem.. napisz dokładnie co się z silnikiem działo co z nim robiłeś a wtedy będzie można Ci coś podpowiedziec prędzej jeśli nie wiesz sam jak sprawdzić czy zatarty czy coś blokuje.. wał musi sie obracać Ty mówisz że silnik ani drgnie, sprawdzales kołami mówiłeś możesz kluczem jeszcze bo w najgorszym wypadku, walnięty rozrusznik to nie kręci, a w drugim skrzynia zablokowana;) kluczem pokręć ale wątpię żebyś to zrobił jeśli silnik niezle zatarty;) olej miał piłowaliście go ciagaliście to o co chodzi, zatarty silnik tłoki zatarte, to jak to było kolego z tym autem;)?

[ Dodano: 24 Gru 2009 12:12 ]
nie wspomne o tym że pasek urwany po ciaganiu i bez wymiany jego.. pompa raczej się nie zablokowałą, jeśli już to pasek się rozwalił jak stanęła i silnik zablokował się przez kolizję zaworów istna masakra w skrócie..;) to jak to było z tym silnikiem co robiliscie dokladnie, olej chociaz mial?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt gru 25, 2009 00:48

marcinhello1, daj spokój,... auto na szrocie..


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości