[mk2] zawieszenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

[mk2] zawieszenie

Post autor: Carrot_S » sob mar 04, 2006 15:00

Witam! Chciałem porozmawiać o zawieszeniu. Najbardziej interesują mnie amortyzatory, a dokładnie jakie montowane były seryjnie w golfach takich jak mój. Dopieszczam swojego golfa, ale z zachowaniem oryginalności modelu, tak, jakby dopiero wyjechał z fabryki ;) Może podam jeszcze rocznik: '89. Czy dobrze wywnioskowałem z różnych rozmów na forum, że powinienem w tej sytuacji kupować amortyzatory z serii Bilstein B4? Dopuszczam oczywiście taką modyfikację, że będą to wersje gazowe :)
Tą samą kwestię chciałem poruszyć w przypadku sprężyn.
Tego jest naprawdę sporo... Golfem jeżdżę prawie od roku, teraz nadchodzi wiosna i chciałbym się tym zająć. Kwestią motoryzacji jako moją nową pasją zajmuję się od niedawna. Pozatym chciałem zmieniać samochód na coś większego i nowszego, bo zbliża się potomek :grin: , ale postanowiłem zostawić autko i jeździć nim dla przyjemności, nawet jak już będzie nowe na wypady rodzinne ;)
Przy okazji pozdrawiam wszyskich forumowiczów!!! Nie mam okazji za często pisać, bo wsumie większość rzeczy znajduję w archiwum.
Ale się rozpisałem... Raz chyba można, nie?



fibolek

Post autor: fibolek » sob mar 04, 2006 15:13

A weź zadzwoń do ASO oni powinni mieć takie info.
Bo tutaj zaraz ci napiszą jakie mozna wstawić.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob mar 04, 2006 15:37

b4 to wlasnie odpowiendik serii
Mozliwe ze do golfów wsadzali olejówki , bo mk2 dosc stara konstrukcja auta.....
POd koniec pordukcji być moze montowali juz olejowo-gazowe.
Odpowiendnik serii olejówek to np w bilsteinie bedzie b2, odpowienidk gazowo-olejowych (tzw gazowe) to bilstein b4....
Jesli chcesz zachowac oryginalnosc auta to polecam kupic b4 (bardzo dobra jakosc i trwalosc, dosiwadczenia z rajdow) i do tego jakies też jakieś seryjne springi , ale to juz nie wiem jakie ci polecić.....

[ Dodano: Sob Mar 04, 2006 14:38 ]
w ASO tylko nie kupuj, tam sie tylko pyta o czesci :bajer:

aha jeszcze skoro ci zalezy na oryginalnosci to powien ci ze jak wezmiesz oryginalny amortyzator z mk2 i obok niego położysz bilsteina b4 to bedą identyczne !!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 504 gości