Tylna wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Tylna wycieraczka

Post autor: rafalsl » wt gru 22, 2009 00:40

Witam

Mój problem polega na tym, że tylna wycieraczka nie leży tam gdzie powinna. A mianowicie leży z lewej strony:

Obrazek

Jak wiadomo w wszystkich MK4 powinna leżeć z drugiej strony. Rozebrałem dzisiaj ten cały mechanizm i nie ma żadnej możliwości, żeby to przestawić.

Tutaj foto mojego mechanizmu:

Obrazek

Kiepska jakość ale widać co trzeba. To pozycja gdy wycieraczka jest w spoczynku czyli po lewej stronie.

Na obudowie jest napisane m.in. "Spain" i logo "SWF" czy coś takiego.

Czy komuś się przytrafiło też takie coś?? Może mam inny ten cały mechanizm??
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 00:40 przez rafalsl, łącznie zmieniany 1 raz.


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt gru 22, 2009 00:43

To nie 1 MK4 , którego widzę z tak ułożoną wycieraczką jak u Ciebie.
Nie wiem , i nie chcę wróżyć z fusów - ale może VW wypuszczało jakieś serie Golfów z wycieraczką ułożoną w ten sposób , albo to jakiś silnik z Anglika :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 22, 2009 00:49

tak myślę jakby się zachowywała wycieraczką jakby jej zamienić plus z minusem...może by się kręciła na dzień dobry w drugą stronę, wtedy wystarczy wycieraczkę przekręcić o 180 stopni...tak se zgaduje;)



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt gru 22, 2009 01:06

rafalsl pisze:Tutaj foto mojego mechanizmu:
rafalsl coś mi się jednak wydaje, że nie będziesz miał tego szczęścia być tym jednym z nielicznych, którzy mają speszial limited edyszyn wycieraczken po lewej :-)

Zerknij w temat o naprawie mechanizmu wycieraczki i spryskiwacza tylnej szyby: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314

Zobacz jak jest ułożona ta "dźwigienka" u greg'a w porównaniu z tą u Ciebie.
Spróbuj lekko wysunąć całe to koło zębate nad zębatkę silniczka i przekręć je o 180st układając jak na fotce w tej fotoporadzie, złóż do kupy i zobacz efekt. na 99% pomoże :-)


A żeby nie zakładać nowego tematu..
Jak wam chodzą wycieraczki tylnej szyby?
Czy wycieraczka robi kąt 180st od jednej krawędzi szyby do drugiej?
Bo u mnie od czasu zmiany na ramię od MK5 jak ruszy od krawędzi szyby to robi kąt ok. 135st i wraca, a do drugiej krawędzi szyby pozostaje jeszcze kawałek..

Taki szkic na szybko (u mnie jest ten 135st):
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 01:10 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: rafalsl » wt gru 22, 2009 01:13

Niestety to z zmianą obrotów nie zadziała. Sprawdzałem w teorii. A raczej oryginalnie też to nie może być bo wycieraczka nie leży na samym dole jak powinna i nie wygląda to ładnie. A gdyby się ją chciało dać na sam dół to będzie pod kątem do linii okna i jest jeszcze gorzej. A na drugiej stronie leży ładnie na samym dole prosto.


Kamel Tak jak pisałem próbowałem wszystkiego. I tego co Ty napisałeś. I okazało się, że w tym kole zębatym jest mechanizm który zatrzymuje wycieraczkę. I nawet gdy się to koło przestawi to po włączeniu wycieraczki wraca na to samo miejsce.

A co do położenia mechanizmu u greg'a To on już ma wyciągnięte koło zębate więc to ramię mogło się przesunąć dowolnie.

U mnie zostaje gdzieś 5-7 cm po lewej stronie od krawędzi do wycieraczki. Czyli tak jak u Ciebie. Z tą subtelną różnicą, że wycieraczka zostaje też po lewej :jezor:


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt gru 22, 2009 01:13

rafalsl pisze:Kamel Tak jak pisałem próbowałem wszystkiego. I tego co Ty napisałeś.
Tak porównuję jeszcze te mechanizmy i Twój jest jakiś inny..
To na pewno jest mechanizm z MK4? Masz na nim jakiś numer?
Może to jest jakiś zagramaniczny zamiennik?

[ Dodano: 22 Gru 2009 00:15 ]
rafalsl pisze:A co do położenia mechanizmu u greg'a To on już ma wyciągnięte koło zębate więc to ramię mogło się przesunąć dowolnie.
A u greg'a wyjęta jest tylko rurka spryskiwacza, koło zębate jest jeszcze osadzone.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: rafalsl » wt gru 22, 2009 01:19

Źle popatrzyłem. Jednak u greg'a jest to koło. Ale coś wygląda inaczej. Mocowania i reszta jest identyko. Pasuje jak ulał więc musi być z MK4.

Z tego co pamiętam to "Spain" i "SW4" w kwadraciku. Jakiś numer typu katalogowego też chyba był.

O taki jak tu. To samo logo i napisy:

http://allegro.pl/item861100633_silnik_ ... di_a3.html

I dodam, że to moje foto to bez żadnego czyszczenia. W środku ani grama rdzy. Wszystko nasmarowane.
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 01:26 przez rafalsl, łącznie zmieniany 3 razy.


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt gru 22, 2009 01:23

Kamel, u mnie chodzi jakies 178 i tez mam od mk5
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 01:25 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 22, 2009 02:05

kiss pisze:u mnie chodzi jakies 178
u mnie to samo...dosłownie kilka mm brakuje (na końcu wycieraczki) żeby było 180



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt gru 22, 2009 03:15

Apropos wycieraczki tylnej to Od mk5 pasuje idealnie i nie trzeba nic przerabiać? tylko zdjąć stara i nową założyć ?



Awatar użytkownika
zeusmobil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 02, 2009 09:16
Lokalizacja: Mielec / Przecław

Post autor: zeusmobil » wt gru 22, 2009 03:50

rafalsl, jak podniesiesz to białe duze zebate koło to pod spodem jest taka mała blokada na tym kółku ją mozna przełożyc w inne położenie [taka blaszka ] na tym kole spróbuj moze to to :green_fuck:


PUNKS NOT DEAD !!!

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 22, 2009 04:07




Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: rafalsl » wt gru 22, 2009 16:37

zeusmobil pisze:rafalsl, jak podniesiesz to białe duze zebate koło to pod spodem jest taka mała blokada na tym kółku ją mozna przełożyc w inne położenie [taka blaszka ] na tym kole spróbuj moze to to :green_fuck:
Też myślałem o tym ale nie da się tego tak przełożyć żeby wycieraczka leżała tam gdzie ma. Są tylko 3 położenia. Wycieraczka po lewej, bardziej na środku i po prawej ale bardziej do środka. Trzeba by nawiercić nowe dziurki i to przekręcić jak trzeba. I jeszcze dokleić pasek plastiku aby się te bolce ślizgały. Ale szkoda zachodu.


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości