Spryskiwacz tylnej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebusss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lis 27, 2009 23:59
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: sebusss » wt gru 22, 2009 00:33

Witam.
Mam taki problem. mianowicie w moim golfie III TD wersja special działają tylko pierwsze spryskiwacze, natomiast z tylnego nie leci płyn. Jaki może być powód awarii? takie auto juz kupiłem. a i dodam ze jak naciskam zeby spryskac tylna szybe to słychac ze silniczek spryskiwaczy chodzi tylko po prostu nie leci nic (płyn oczywicie jest nalany :rotfl: ) ma ktoś jakiś pomysł co to może byc i jak to naprawić?

od razu dodam ze nie znalazłem zadnego podobnego tematu



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt gru 22, 2009 00:38

Bo chyba nie szukałeś kolego :chytry:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314 --- w Twoim przypadku stawiam , na zapchany , albo po prostu urwany gdzieś na połączeniu wężyk. Nie zdziw się jak znajdziesz w bagażniku albo pod wykładzinami kałużę płynu...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: wojtas.l » wt gru 22, 2009 00:41

na forum wiele o tym było - poszukaj
:)
a tak w ogóle to zacznij od tego że:
Zdemontuj wewnętrzny plastiki w tylnej klapie bagażnika (pewnie na wkrętach jest - poszukaj śrubek w tym plastiku)- z ciągnij wężyk gumowy i sprawdź czy w ogóle pompka podaje ciśnienie płynu --jeżeli tak to masz zasyfioną dyszę tą z której leci płyn na szybę. Tutaj najlepsze jest coś takiego jak zwykła szpilka krawiecka a jeszcze lepiej coś cieńszego i dłubanie w dyszy końcowej spryskiwacza (tej co jest ostatnim elementem całego systemu spryskiwania szyby tylniej) dodatkowo używaj WD40 do płukania tej dyszy (mi WD40 zawsze pomaga - przynajmniej czuję się lepiej mentalnie)
Pozdrawiam
WW



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » wt gru 22, 2009 22:29

Może masz kiepski płyn i przymarzło mu sie w przewodzie. Przednie szybciej się ogrzeją od komory silnika, a płyn zawsze poleci tam gdzie jest mu łatwiej.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości