Brak brzęczka świateł i rezerwy paliwa!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kapro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 21:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Post autor: kapro » pn gru 21, 2009 10:26

Ja również mam podobny problem jak kolega Bogdan_Banasins. Brak dźwięku włączonych świateł czy zapalającej się rezerwy nie przeszkadza mi, ale jeśli naprawa lub wymiana nie jest trudna to również byłbym wdzięczny za informacje.

W moim przypadku prawdopodobnie spalił się ten brzęczyk, bo raz działał raz nie. Później jakoś zaczęło przerywać i za którymś razem już się nie odezwał. Więc zakładam, że padł i nadaje się do wymiany. Tylko właśnie nie wiem gdzie go szukać w samym liczniku oraz nowego lub używanego na wymianę. Przejrzałem Allegro i nic nie znalazłem oprócz całych liczników.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn gru 21, 2009 13:59

Bogdan_Banasins pisze:Tylko jak wyglada i jak go wymienić i gdzie kupić zamiennik???
Jak wygląda to masz no fotce niżej...wymontować lutownicą...zamiennik może być ciężko dostać, ale można popytać w dobrych sklepach elektronicznych.
Obrazek



bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

brak brzęczka świateł i rezerwy paliwa

Post autor: bogmaj22 » pn gru 21, 2009 16:52

Przerabiam ten sam problem.Ten brzęczek żeby znależć trzeba wymontować licznik,zdemontować tylną ścianę i pod nią na płytce znajduje się to cudo.Tylko są tego dwa rodzaje.Jeden z nich mam wymontowany z licznika,który kupiłem w allegro.Jeśli przyślesz jego fotkę po wymontowanie to sprawdzę czy to ten.Sprawdzałem go u elektronika,który stwierdził,że jest sprawny.Osobno nie kupisz nigdzie tego urządzenia chyb,że cały licznik ze sprawnym brzęczkiem.Można dołożyć brzęczek kupiony w sklepie elektronicznym,ale będzie działać tylko przy włączonych światłach,ponieważ potrzebny jest buzer.Jest to opinia dobrego elektronika.Zauważyłem,że ten problem ma dwóch użytkowników więc może któremuś z was uda się.


bogmaj

Awatar użytkownika
zeusmobil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 02, 2009 09:16
Lokalizacja: Mielec / Przecław

Post autor: zeusmobil » pn gru 21, 2009 17:14

ja też bym był chetny na brzęczek mam taki jak na zdjęciu wyżej,jeśli masz takibogmaj22, to proszę o info na pw odnosnie ceny i przesyłki,ma cztery nóżki o ile dobrze pamiętam


PUNKS NOT DEAD !!!

adam11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 17, 2009 17:04
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: adam11 » pn gru 21, 2009 19:20

u mnie brzeczek nie działa bo spalił mi sie przekaznik nr 36


fąfik

Awatar użytkownika
zeusmobil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 02, 2009 09:16
Lokalizacja: Mielec / Przecław

Post autor: zeusmobil » pn gru 21, 2009 19:41

adam11, w MK IV nie ma przekażnika


PUNKS NOT DEAD !!!

Bogdan_Banasins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 18:33
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Bogdan_Banasins » pn gru 21, 2009 19:56

Panowie mowa o MK4 Jak ktoś zabierał się za sam brzeczek w zegarach to proszę o jakieś wskazówki!!!



carollo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:19
Lokalizacja: WA-WA

Post autor: carollo » pn gru 21, 2009 22:17

tak się skład że też uwaliłem brzęczka a jako zamiennik wstawiłem głośniczek od słuchawek do kompa, rozmiar zgrał się z średnicą otworu w tylnej obudowie licznika. Sygnal doprowadziłem zwykłymi kabelkami :bigok:
W sklepie elektronicznym dostaniesz taki głośniczek za kilka plnów
:grin:



dar603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 22:53
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: dar603 » pn sty 04, 2010 12:37

Witam mam ten sam problem,jak kupiłem mojego MK4 to już to nie działało
U mnie nie działa ani lampka ani buzer reszta działa normalnie lampki wewnątrz i w drzwiach wszystkie świecą ,didy w drzwiach nie mam,przy teście vagiem nie słychać tego buzera,wewnątrz licznika jest buzer taki jak na zdjęciu powyżej u ,,Qto''.
Jak jest wyłączony ten buzer w systemie to czy będzie działał w teście?
Czytałem że może być wyłączony w systemie w jaki sposób włancza lub wyłancza sie ten buzer w liczniku.W serwisie życzą sobie za taką usługe 70zł



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 04, 2010 23:00

dar603 pisze:U mnie nie działa ani lampka ani buzer
jaka lampka ??



dar603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 22:53
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: dar603 » wt sty 05, 2010 10:52

Chodzi mi o kontrolke od otwartych drzwi .
Między obrotomierzem a licznikiem
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 13:34 przez dar603, łącznie zmieniany 1 raz.



walter_x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr sty 06, 2010 13:48
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

nie dziala brzeczek

Post autor: walter_x » pn lut 01, 2010 21:49

Witam
Ja mam podobny problem brzeczek nie dziala oraz nie dziala swiatlo lewych drzwi od kierowcy? czy to jest powiazane ze sobą?

No i jeszcze jedno jak wlaczam swiatla to nie pali sie kontrolka wlaczonych swiatel na tablicy? czy ten typ tak ma bo w innych moich autach zawsze sie taka kontrolka palila przy wl swiatlach?



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » ndz lip 04, 2010 15:42

Qto pisze:
Bogdan_Banasins pisze:Tylko jak wyglada i jak go wymienić i gdzie kupić zamiennik???
Jak wygląda to masz no fotce niżej...wymontować lutownicą...zamiennik może być ciężko dostać, ale można popytać w dobrych sklepach elektronicznych.
[url=http://images41.fotosik.pl/236/38ec39af1fe5e007med.jpg]Obrazek[/URL]
czy posiada ktoś parametry tego brzęczyka (zarówno elektryczne jak i wymiary). potrzebuję również wymienić ale wolał bym najpierw kupić a potem demontowac deskę :)


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 381 gości