dziwne prowadzenie mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
opcyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 15, 2005 23:57
Lokalizacja: Grajewo

dziwne prowadzenie mk2

Post autor: opcyy » pt mar 03, 2006 22:33

problem jest taki ze moj golfik na równej drodze prowadzi sie dobrze zas gdy pojawia sie nawet niewielkie koleinki(prawie wszystkie drogi w polsce) to dziwnie sie zachowuje. Czasami boje sie wyprzedzac bo wiem ze samochod zacznie plywac po zmianie pasu. Niewiem czy te golfy sa juz takie czyle na te nierownosci czy moze jest cos nie tak. Dodam ze nie mam luzu w kierownicy. Moze troszeczke sciaga na prawo. (cisnienie w kolach jednakowe opony dobre) Ustawienie zbieznosci załatwi sprawe????



fibolek

Post autor: fibolek » pt mar 03, 2006 23:38

A sprawdź gumy z tyłu na belce.Spróbuj popchać jeden bok nie naciskaj tylko pachaj tak jakby Gofer miał tyłkiem na boki żucać.Jeśli masz jakieś luzy(lub tak się dzieje)to powinieneś zmienoić te gumy z przodu też.
Sprawdx zawieche.Czy z przodu wachacze nie są skopane(zużyte).I czy kiedykolwiek robiłeś coś takiego u sibie i ile czasu go posiadasz?



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Re: dziwne prowadzenie mk2

Post autor: kwiatekt11 » sob mar 04, 2006 00:08

opcyy pisze:problem jest taki ze moj golfik na równej drodze prowadzi sie dobrze zas gdy pojawia sie nawet niewielkie koleinki(prawie wszystkie drogi w polsce) to dziwnie sie zachowuje. Czasami boje sie wyprzedzac bo wiem ze samochod zacznie plywac po zmianie pasu. Niewiem czy te golfy sa juz takie czyle na te nierownosci czy moze jest cos nie tak. Dodam ze nie mam luzu w kierownicy. Moze troszeczke sciaga na prawo. (cisnienie w kolach jednakowe opony dobre) Ustawienie zbieznosci załatwi sprawe????
a amory masz z tyłu dobre ?? bo u mnie jak z tyłu jeden sie wylał to był taki objaw jak by tył pływał po zmianie amorów jest ok (tyle ze mam sprt zawias) :bigok:



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 00:10

Zbieżność i przegląd tak jak koledzy piszą zawiechy.Tak wogóle to jaki masz rozmiar kółek?Bo jak masz szerokie to tak będzie



Awatar użytkownika
opcyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 15, 2005 23:57
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: opcyy » sob mar 04, 2006 00:15

amortyzatory sa dobre. Samochod jeszcze 2 miesiace temu byl w niemczech wiec przypuszczam ze zawieszenie w porządku :grin: jutro pojde i jeszcze raz wszystkim poruszam i zobacze czy sa gdzies luzy.



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » sob mar 04, 2006 08:00

a czy wynosi cie na jedna strone po dodaniu raptownie gazu a przy raptownym ujeciu gazu tez wynosi ale na druga strone???bo jesli tak to tuleje dowymiany sie kwalifikuja


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » sob mar 04, 2006 12:26

toffi pisze:a czy wynosi cie na jedna strone po dodaniu raptownie gazu a przy raptownym ujeciu gazu tez wynosi ale na druga strone???bo jesli tak to tuleje dowymiany sie kwalifikuja
dolacze sie do tematu, mi jak dodaje gaz znosi na prawa strone ,przy hamowaniu jest ok,dzieje sie tak tylko podczas dodawania gazu kierownica skreca w prawo .
Jakie tuleje??



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 18:52

Tuleje na wahaczu mnich



Awatar użytkownika
opcyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 15, 2005 23:57
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: opcyy » sob mar 04, 2006 23:29

Sciaga mnie tak samo bez roznicy czy przyspieszam czy hamuje. Bylem w garazu i zauwazylem niewielki luz tylnych kol chyba na łozyskach. U kolegi w golfie tez ten luz wystepuje. Czy to moze byc powodem "pływania" samochodu? Wiem ze to moze byc tylko jedna z przyczyn zlego prowadzenia. Jak to leczyc?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 23:38

Wszystko co odbiega od normy trzeba usunąc po kolei a szm zobaczysz rużnice.



naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » sob mar 04, 2006 23:45

Sciaga mnie tak samo bez roznicy czy przyspieszam czy hamuje. Bylem w garazu i zauwazylem niewielki luz tylnych kol chyba na łozyskach. U kolegi w golfie tez ten luz wystepuje. Czy to moze byc powodem "pływania" samochodu? Wiem ze to moze byc tylko jedna z przyczyn zlego prowadzenia. Jak to leczyc?
Najlepiej podjedź na trzepak, wtedy będziesz wiedzieł co jest do wymiany. Moim zdaniem masz do wymiany tuleje gumowo-metalowe w tylnej belce.



Awatar użytkownika
Ross
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: sob cze 18, 2005 00:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Ross » ndz mar 05, 2006 12:58

też bym się dokładnie przyjrzał tulejom na belce. Mi na większych koleinach też zachowuje się trochę nerwowo, Niestety dośc szerokie opony nie zostają tu bez znaczenia.


dawno, dawno temu eMKaDwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 8a#2102978


Części GTI, GT TDI, Cupra, FR

tomboss

Post autor: tomboss » ndz mar 05, 2006 13:20

ja bym się przyjrzał stabilitazorowi czy łączniki nie są wybite

- lub jak go nie masz to by go założ

(to jest wada szerokiego rozstawu kół na naszych drogach)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz mar 05, 2006 21:03

hej.ja bym stawial na tuleje gumowe na przednich wachaczach.koszt niewielko kpl. ok. 80zl. oczywiscie nie oryginal.ale niemieckie w tej cenie kupisz.sprawdz dodaj gadu na asfalcie aby kola zaboksowaly jak ci bedzie trzeslo przodem (napewno zauwarzysz ze to niejest normalny objaw bedzie dziwnie stukal podskakiwal)to pewnie te tuleje.lub na kanal mechanik napewno to pozna.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości