auto klapło silnik nie odpala, kontrolki migają itp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartekg79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 18, 2009 16:15
Lokalizacja: wlkp

auto klapło silnik nie odpala, kontrolki migają itp

Post autor: bartekg79 » pt gru 18, 2009 16:28

witam wszystkich, mam duży problem ze szwagra MK III 1,8 75 KM automat; sprawa wygląda w ten sposób, że po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy paliwa, słychać było jedynie klekocący przekaźnik pompy jednak dzisiaj wymieniony i nic nie pomogło, tzn klekotanie ustało jednak dalej nie odpala; może w skrócie:
1. rozrusznik się nie obraca,
2. nowy aku,
3. przy przekręceniu kluczyka kontrolki się żarzą; kontrolka w pozycji zapłon - gaśnie wszystko;
4. ponadto gdy stacyjka jest przekręcona cyka coś na przewodzie paliwowym na elemencie wyglądającym jak filtr (który jednak filtrem nie jest) znajdującym się przy obudowie filtra powietrza, po odłączeniu kabelka od tegoż urządzenia cykanie mija, gaśnie wszystko,
5. kluczyk w pozycji START słychać pompkę paliwa i czuć benzynę
Jakieś propozycje? Nadmieniam, że bezpieczniki są sprawne a aku pomimo że nowy to i tak naładowany

HELP ME, święta idą a brak auta
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 17:22 przez bartekg79, łącznie zmieniany 1 raz.



kamilastypińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 19, 2009 21:18
Lokalizacja: szczytno

Post autor: kamilastypińska » sob gru 19, 2009 21:26

Witam, przerabiałam ten problem,wymieniłam akumulator i nic nie pomogło,ale dobry sąsiad polał wiaderkiem gorącej wody na rozrusznik i bendix i zapalił bez problemu.Potem przejechałam jakieś 10 km aby woda odparowała i resztę dnia palił bez zarzutu.Dodam,ze przez dwa dni samochód stał pod blokiem i nie mogliśmy dojść co mu jest.Pozdr.


zawsze do przodu...

bartekg79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 18, 2009 16:15
Lokalizacja: wlkp

Post autor: bartekg79 » pn gru 21, 2009 20:26

próbowałem i niestety nic, zadna ingerencja w rozrusznik nie pomagała, chyba klapł a elektronika a na tym nic się niestety nie znam :crazy:



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn gru 21, 2009 21:30

Probowałeś kręcić rozrusznikiem bezpośrednio z akumulatora? Może kostka stacyjki padłą totalnie.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości