1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

slava11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: slava11 » pn gru 21, 2009 19:14

moze i nie jest rewelacyjna ale na amatorskie potrzeby jak ktos nie ma za duzo kasy to w zupelnosci wystarczy no ale oczywiscie moge byc w bledzie bo nie wiem co oferuja te drozsze :)



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt gru 22, 2009 08:19

slava11 pisze:oczywiscie moge byc w bledzie
ja polecam od viakena z końcówkami na obd i obd2, przy viakenie nie mam problemów z działaniem na Viście


Obrazek

gocu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 22, 2009 09:32
Lokalizacja: OLKUSZ
Kontakt:

Post autor: gocu87 » wt gru 22, 2009 09:46

Mobilki dziś miałem problem gdyż nie mogłem znaleźć zaślepki by wkręcić śrubę do holowania w MK4 . Sorki ale nie wiem gdzie to ustroństwo wkręcić... pozdrawiam



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt gru 22, 2009 09:49

gocu87 pisze:gdzie to ustroństwo wkręcić
za zaślepką w zderzaku prawą(od pasażera) dół do góry i pociągnij
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 09:51 przez feniks, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

maniek011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 19, 2009 13:35
Lokalizacja: kozienice

AUTO GASNIE PO 100m czy to lambda???

Post autor: maniek011 » sob gru 26, 2009 11:49

Witam.
Panowie mam problem z moim MK 4 1.6 SR + LPG mianowicie przed samą wigilią wyjeżdżałem z parkingu i po ok 100m auto zgasło i koniec już nie odpaliło wcześniej miałem taki przypadek jednak na drugi dzień auto odpalało, ale nie tym razem, dwa dni wcześniej byłem u mechanika żeby sprawdzić na kompie, jakie ma błędy i okazało sie, że są 4 błędy sondy lambda nie pamiętam numerów, ale mechanik powiedział, że sonda ma zwarcie plusa z masa i że może być to wina gaziarzy, którzy zakładali gaz był jeszcze błąd jakiegoś czujnika od przepustnicy, ale nie można było zrobić adaptacji nie wiem, dlaczego może mieli jakiś słaby program.
PROSZE O PINIE czy ktoś miał taki przypadek, dlaczego auto nie chce odpalić czy rzeczywiście jest to przyczyna sondy lambda???



Dejan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 24, 2008 01:35
Lokalizacja: lodz

Post autor: Dejan » sob gru 26, 2009 13:26

daniolson pisze:No więc mam taki problem(a moze i nie) ze swoim golfem, jechalem ostatnio 140km/h i obroty podchodzily do 5 tys. Zostawilem dzis rano go u mechanika powiedzialem mu ze obroty mi nie pasuja , niedawno odebralem i powiedzial mi ze 'skrzynia biegow ma takie przelozenie i ze niedlugo bedzie sprzeglo do wymiany bo wysoko juz lapie ' Co wy o tym sadzicie ?
mi tez wysoko lapie ,a mechanik stwietdzil po zbadaniu ze sprzeglo jest ok
Ostatnio zmieniony sob gru 26, 2009 13:27 przez Dejan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: AUTO GASNIE PO 100m czy to lambda???

Post autor: Jazz_Blue » sob gru 26, 2009 13:59

maniek011 pisze:Witam.
Panowie mam problem z moim MK 4 1.6 SR + LPG mianowicie przed samą wigilią wyjeżdżałem z parkingu i po ok 100m auto zgasło i koniec już nie odpaliło
A kręci w ogóle rozrusznik, po przekręceniu zapłonu kontolki zapalają się?



Awatar użytkownika
MeSiN
VWIELKOPOLSKA
VWIELKOPOLSKA
Posty: 3348
Rejestracja: sob paź 04, 2008 22:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: MeSiN » sob gru 26, 2009 14:54

Panowie jaki jest najlepszy olej do mojego golfa syntetyk czy półsyntetyk oraz jakiej firmy kupic olej bo czeka mnie wymiana i mam troche do myslenia co kupić.


Bądź jak Gołąb SRAJ NA WSZYSTKO NocneMarySquad

Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » ndz gru 27, 2009 11:07

MeSiN pisze:Panowie jaki jest najlepszy olej do mojego golfa syntetyk czy półsyntetyk oraz jakiej firmy kupic olej bo czeka mnie wymiana i mam troche do myslenia co kupić.
Zależy jaki olej miałeś wlany 5 czy 10W40
Ja zalewałem mobil 1 albo castrol


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

grizzly83

Post autor: grizzly83 » ndz gru 27, 2009 12:50

MeSiN pisze:Panowie jaki jest najlepszy olej do mojego golfa syntetyk czy półsyntetyk oraz jakiej firmy kupic olej bo czeka mnie wymiana i mam troche do myslenia co kupić.

Ja zalewam olejem CASTROL GTX MAGNATEC 10W40 , moim skromnym zdaniem półsyntetyk jest najlepszym rozwiązaniem bo auto nie jest ani nówka ani stary rocznikowo.
Dodam , że ważny jest również faktyczny stan silnika ( jaki przebieg , jakie zużycie , czy nie było jakiegoś szlifu itp. )
mój motor : 1.6SR 8V z przebiegiem 230tyś



turbowis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 18:18
Lokalizacja: Warszawa / dublin

Post autor: turbowis » ndz gru 27, 2009 18:29

Witam. Od przedwczoraj mam pewien problem mam nadzieje ze ktoś może naprowadzić mnie na jakiś trop co to ewentualnie może być i czy to coś poważnego. Mianowicie przedwczoraj rano odpaliłem golfa wrzuciłem wsteczny, który wszedł raczej dobrze , gdy nacisnąłem gaz jak by coś stuknęło w skrzyni i stanął . Nie był,o reakcji na pedał gazu. Wrzuciłem jeszcze raz wsteczny i wycofał . Następnie ruszyłem . Przy jedynce jakoś dziwnie mało mocy jak by miał , przy dwójce zaczął szarpać jak by silnik się dławił. Zatrzymałem się przegazowałem go troche na biegu jałowym. Następnie ruszyłem było podobanie lecz jak by lepiej. Zatrzymałem się zajrzałem pod maskę silnik chodził w miarę normalnie. Gdy ruszyłem problemu nie było, przejechałem jakieś 100 km . wieczorem problemu nie było , następnego dnia rano jak by trochę znowu szarpał na dwójce. Czy wiecie co to może być ?? Dodam ze silnik jest pop remoncie bo kupiłem auto uszkodzone silnik to AKL pochodzący z audi a4 . Remont jakieś 15.000 km temu. W nocy mrozów raczej nie było .



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz gru 27, 2009 18:34

MeSiN pisze:Panowie jaki jest najlepszy olej do mojego golfa syntetyk czy półsyntetyk oraz jakiej firmy kupic olej bo czeka mnie wymiana i mam troche do myslenia co kupić.
Ja leje 10W40 Motul 6100 Synergie+



maniek011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 19, 2009 13:35
Lokalizacja: kozienice

Re: AUTO GASNIE PO 100m czy to lambda???

Post autor: maniek011 » ndz gru 27, 2009 21:15

Jazz_Blue pisze:
maniek011 pisze:Witam.
Panowie mam problem z moim MK 4 1.6 SR + LPG mianowicie przed samą wigilią wyjeżdżałem z parkingu i po ok 100m auto zgasło i koniec już nie odpaliło
A kręci w ogóle rozrusznik, po przekręceniu zapłonu kontolki zapalają się?


Tak wszystko jest normalnie rozrusznik kręci i kontrolki zapalają sie i gasną, ale nie odpala dwa dnie wcześniej na kompie pokazało 4 błędy sondy lambda błąd czujnika halla i jakiś błąd czujnika przepustnicy, nie szukam przyczyny, bo nie mam warunków jutro prowadzę go do mechanika.



Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: AUTO GASNIE PO 100m czy to lambda???

Post autor: _Peeter » pn gru 28, 2009 20:27

maniek011 pisze:
Jazz_Blue pisze:
maniek011 pisze:Witam.
Panowie mam problem z moim MK 4 1.6 SR + LPG mianowicie przed samą wigilią wyjeżdżałem z parkingu i po ok 100m auto zgasło i koniec już nie odpaliło
A kręci w ogóle rozrusznik, po przekręceniu zapłonu kontolki zapalają się?


Tak wszystko jest normalnie rozrusznik kręci i kontrolki zapalają sie i gasną, ale nie odpala dwa dnie wcześniej na kompie pokazało 4 błędy sondy lambda błąd czujnika halla i jakiś błąd czujnika przepustnicy, nie szukam przyczyny, bo nie mam warunków jutro prowadzę go do mechanika.
Bardzo dziwny ten przypadek, gdyż z takimi błędami silnik powinien pracować w trybie awaryjnym. Ja w lato nie mogłem odpalić mimo iż przed chwilą jeździłem. Okazało się że w akumulatorze pękła cela i trzeba było wymienić akumulator.


-- [url=http://chomikuj.pl/rich-men/e-booki+-+motoryzacja]Tania jazda samochodem[/url] --

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 174 gości