[MK2] przegrzewa sie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kobesch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:36
Lokalizacja: dmr

[MK2] przegrzewa sie

Post autor: kobesch » czw mar 02, 2006 15:58

Witam
opisze wszystko od poczatku, tak jak to mialo miejsce: przed zima zauwazylem, ze mam maly wyciek plynu z chlodnicy, postanowilem jednak, ze nie bede tego ruszac, bo jest na to za zimno - mialo poczekac do wiosny. Co jakis czas dolewalem plynu (oczywiscie nie wody). Druga sprawa to taka, ze po kupieniu temperatura trzymala mi sie zaraz za ta dioda po srodku, tak ze bylo ja tylko widac. Wczoraj jednak po dolaniu (bylo z 10 cm ponizej minimum) zaczal sie bardziej grzac.
Wydaje mi sie, ze powietrze z nawiewow leci juz nie takie gorace jak wczesniej. Dzisiaj rano sprawdzalem stan poziomu plynu - jest taki sam jak wczoraj po dolaniu.

Panowie, pomozcie mi.

Aha - moje auto jest wyposazone w klimatyzacje - ale to chyba nie ma nic do rzeczy.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw mar 02, 2006 19:59

Jeżeli płynu nie ubywa z winy uszczelki pod głowicą ( w zbiorniczku wyrównawczym duzo banieczek powietrza zaraz po zapaleniu silnika, obfita chmura pary z wydechu ) , to po pierwsze wywal tą chłodnicę, i wstaw nową, albo przynajmniej dobrze ją zaklej-polecam dwuskładnikowy klej BISON + mata z włókna szklanego,jeżeli pękł plastik.Jeżeli silnik się przegrzewał, to trzeba też dobrać się do termostatu i go sprawdzić, albo kupic nowy ( kosztuje 37 PLN ? ).Trochę z tym roboty,ale to ważne.Sprawdź też,czy nie ma mokrej wykładziny koło srodkowego tunelu i czy nie parują szyby,bo może cieknie w dodatku nagrzewnica?Jak już wszystko starannie poskładasz, powolutku nalej płynu przez zbiorniczek do kreski MAX i odpal silnik.Jak troszke sie rozgrzeje wkręć go na 2500 obrotów i patrząc na wskaźnik,zeby nie przegrzac silnika poczekaj,aż włączy sie wentylator na chłodnicy,wtedy płynu powinno ubyć,dolewaj do skutku i poziomu MAX.czasem trochę wywali,wtedy zgaś na chwilę motor.Potem zakręć zbiornik i obserwuj przez parę dni poziom płynu.Ozdrawiam



cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » pt mar 03, 2006 01:58

Zacznij od wymiany termostatu (może sie nie otwiera) i sprawdz nagrzewnice i chłodnice moga być uszkodzone. Moze płyn Ci zamarzł i cos rozsadziło.... :bigok:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt mar 03, 2006 07:17

kobesch, spróbuj może odpowietzryć układ. Jeśli był dość duży-10cm-ubytek płynu i dolałeś, to jest taka możliwość.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt mar 03, 2006 17:40

cosmaty1986 pisze:Zacznij od wymiany termostatu (może sie nie otwiera) i sprawdz nagrzewnice i chłodnice moga być uszkodzone
Taaa stary....

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 16:41 ]
bodzio_j pisze:spróbuj może odpowietzryć układ
A czy wymieniałeś płyn chłodniczy,czy się "bez powodu" zapowietrzył,hę?



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » pt mar 03, 2006 17:51

jak pisze ze ma uszkodzona chłodnice to co sie dziwic ze sie zapowietrza i płyn ucieka. Wymien chłopie chłodnice jak cieknie i problem zniknie zobaczysz :bigok:



Awatar użytkownika
YoRi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 11:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: YoRi » pt mar 03, 2006 19:05

Wiatm Polecam sprawdzic czy uszczelka pod głowica jest ok bo mozliwe ze uszczelke wydmuchało wiec sprawdz czy są banieczki w zbiorniczku wyrównawczym po do daniu gazu kolega miał podobnie i to było przyczyną przegrzewania sie i ubytku płynu w chłodnicy pzdr


<3..VW...... (-(^_(*(^_^)^)_*)*)......VW..<3

adams26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:39
Lokalizacja: dzierzoniow
Kontakt:

Post autor: adams26 » pt mar 03, 2006 19:47

jezeli przegrzewa sie silnik i nie leci gorace powietrze do srodka samochodu a masz takie 2 trojniki na przewodach od nagrzewnicy (sa one w komorze silnika zaraz pzry przegrodzie miedzy kabina) jeden jest aluminiowy a drugi czarny plastikowy polaczone sa one takim cienkim przewodem to zapewne ten aluminiowy szlak trafil wyjmij go i zalewaj wzaca woda jak zamknie doplyw to jest do wymiany - 2 tygodnie temu mialem to samo po wymianie wszysto jest OK!!!



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » pt mar 03, 2006 20:23

juz pisałem wczesniej ma dziurawą chłodnice płyn mu ucieka a tym samym zapowietrza sie przez zbiorniczek wyrownawczy i za to nie działa ogrzewanie. zmienic chłodnice dolac płynu odpowietrzyc i wszystko bedzie działac nie szukac nie wiem czego bo mozna wymienic poł auta i dalej bedzie to samo :okej:



Awatar użytkownika
kudemac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 07, 2005 00:42
Lokalizacja: świdnik
Kontakt:

Post autor: kudemac » pt mar 03, 2006 21:07

mam podobny problem po rozsadzeniu chlodnicy i oczywiscie po wymianie na nowa e podniosla mi sie tenperatura na wskazniku ojedna kreske czy to normalne



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » sob mar 04, 2006 00:05

kudemac pisze:mam podobny problem po rozsadzeniu chlodnicy i oczywiscie po wymianie na nowa e podniosla mi sie tenperatura na wskazniku ojedna kreske czy to normalne
powinna stac pionowo na srodku u mnie tez było o kreske wiecej i zmieniłem termostat i jest ok :bigok:



Awatar użytkownika
faceman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob lut 04, 2006 01:08
Lokalizacja: Stargard

Post autor: faceman » sob mar 04, 2006 00:46

Witam. A co mam zrobić jak u mnie jest na pierwszej ćwiartce?



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » sob mar 04, 2006 10:04

faceman pisze:Witam. A co mam zrobić jak u mnie jest na pierwszej ćwiartce?
tez stawiam na termostat wtedy silnik jest niedogrzany :okej:



Awatar użytkownika
faceman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob lut 04, 2006 01:08
Lokalizacja: Stargard

Post autor: faceman » sob mar 04, 2006 11:35

[/quote] tez stawiam na termostat wtedy silnik jest niedogrzany :okej:[/quote]

ok. tak mogłoby się dziać przy niedługiej jeździe ale co kiedy robię np. 100km?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 529 gości