Pompka paliwa golf II 1.6 PN gaźnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

scrappy_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:35
Lokalizacja: Sierpc

Pompka paliwa golf II 1.6 PN gaźnik

Post autor: scrappy_c » ndz gru 20, 2009 11:55

Witam szukalem na forum ale nic w tym temacie nie moge znalezc a mianowicie mam golfika II 90 rok PN z gaznikiem ostatnio zauwazylem ze po przekreceniu kluczyka nie slychac pompki, sprawdzalem pod siedzeniem tam jej nie ma, gdzie szukac tego kurestwa???



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Pompka paliwa golf II 1.6 PN gaźnik

Post autor: Vii » ndz gru 20, 2009 12:02

scrappy_c pisze:Witam szukalem na forum ale nic w tym temacie nie moge znalezc a mianowicie mam golfika II 90 rok PN z gaznikiem ostatnio zauwazylem ze po przekreceniu kluczyka nie slychac pompki, sprawdzalem pod siedzeniem tam jej nie ma, gdzie szukac tego kurestwa???
W bagazniku chyba, sciagnac, podwinać tapicerke i tam bedziesz miał takie kołko ktore musisz sciagnać i tam wyciagniesz sobie pompke..



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz gru 20, 2009 12:21

A wcześniej było słychać? :grin:



scrappy_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:35
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: scrappy_c » ndz gru 20, 2009 12:27

tak bylo slychac. ide sprawdzic w bagazniku



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 20, 2009 12:29

Lipek81 pisze:A wcześniej było słychać?
nie podpuszczaj biedaka, święta są :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz gru 20, 2009 12:38

Dajcie spokój - kolega się zapytał i ma takie prawo, prawo niewiedzy.

Zawsze i wszystko wiedzieliście?

Gaźnikowce mają generalnie pompki mechaniczne montowane na silniku - popatrz wzdłuż wężyka paliwa i znajdziesz - jeden od zbiornika a drugi do gaźnika (między pompką a gaźnikiem może być odstojnik). : :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

scrappy_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:35
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: scrappy_c » ndz gru 20, 2009 12:43

znalazlem w bagażniku jest po prawej stronie pod dekielkiem :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 20, 2009 12:53

scrappy_c, musisz coś więcej napisać. Gaźnikowce nie maja elektrycznej pompki w baku tylko z przodu na silniku mechaniczną. Więc albo masz inny silnik, albo nie masz pompki w baku, albo to jakas przeróbka, przekładka silnika na przykład i wówczas ciężko ci pomóc nie znając szczegółów


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

scrappy_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:35
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: scrappy_c » ndz gru 20, 2009 13:20

tzn tak w dowodzie mam 1.6 PN 90 rok 51 kW ale gaźnik np mam pierburg 2e3 czyli ten z manualnym ssaniem ( od golfa 1.3) czyli widac ze ktos cos wczesniej robil mozliwe ze sam gaznik byl przekladany. w kazdym badz razie mam 2 pompki jedna przy silniku i druga znalazlem w bagazniku po prawej stronie pod dekielkiem i wlasnie ta co w bagazniku jest siadła, objaw nie slychac jej po przekreceniu kluczyka autko slabo pali na benzynie przy niskim poziomie paliwka no i w czasie jazdy sie dlawi



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz gru 20, 2009 13:20

Paweł Marek pisze:albo to jakas przeróbka
To jest przerobka z ktora spotkałem sie u kolegi tez w golfie 1,6 własnie, ale nie potrafie tego nazwać słownie.. Kumpel podworkowy "grzebacz" stwierdził ze to gaznik działajacy na zasadzie wtrysku lol i pompka rzeczywiscie jest w bagazniku



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 20, 2009 13:34

scrappy_c, gaźnikowi pompka w zbiorniku na nic nie potrzebna, ale jesli jest podłączona i nie działa to paliwa nie bedzie. Podpinaj ją wpierw na krótko pod prąd, a jak nie ruszy to wywal i załóż wkład z samym czujnikiem poziomu paliwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz gru 20, 2009 15:24

gaznik na zasadzie wtrysku ????
WOW

to pewnie chodzi o PNke..
ma kompa , wyglada jakby do wtrysku... ale pomke ma mechaniczną :) nie ma elektrycznej.. prosty tescik.. sprawdz bezpieczniki, poszukaj fule pomp , albo wrzuc fote silnika to Ci pokazemy gdzie jest pompka :)

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 2:27 pm ]
scrappy_c pisze:edna przy silniku i druga znalazlem w bagazniku po prawej stronie pod dekielkiem i wlasnie ta co w bagazniku jest siadła, objaw nie slychac jej po przekreceniu kluczyka autko slabo pali na benzynie przy niskim poziomie paliwka no i w czasie jazdy sie dlawi
kolego sympatyczny.. czy wyciągałes to spod dekielka ?? powiedz mi ile tam kabelków idzie.. bo byc moze mylisz kabelki do pływaka.. z kablami od pompki :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » ndz gru 20, 2009 16:41

PN-ka ma kompa który steruje tylko ssaniem, a dokladniej siłownikiem elektryczno pneumatycznym,a pompka paliwa jest na bloku silnika kolo filtra oleju.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

scrappy_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:35
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: scrappy_c » pn gru 21, 2009 02:08

zrobie dzis fotki silnika i zobaczycie jak to u mnie wyglada. pod dekielkiem do pompki ida 2 kabelki i 2 wezyki .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 547 gości