1.4 dziwne zachowanie na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pudzi007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 24, 2009 11:47
Lokalizacja: Giełczyce,Grodków,Nysa,Opole :)
Kontakt:

1.4 dziwne zachowanie na benzynie

Post autor: Pudzi007 » ndz gru 20, 2009 01:35

Witam

Otóż mam taki problem ...

Przedwczoraj gdy zapaliłem mojego golfa odpalił normalnie, jechał i na benzynie i na gazie ... ale po zatrzymaniu i próbie ponownego odpalenia ( pale na benzynie ) zaczął masakrycznie chodzić ale tylko na benzynie ( gaz normalnie ) . Obroty zaczeły skakać przerywało i po chwili silnik gasł ... zawsze odpalał ale jak dodałem gazu to go dusiło. wrociłem jakoś do domu na LPG i przedmuchałem wężyki paliwa które wchodzą do miksera ( jeden przedmuchałem aż było słychac bulgot w baku, a drugim wciągnąłem do siebie aż beznyna poleciała z niego ) pomogło ... Dzisiaj to samo, ale ten sposób juz nie pomógł ... CO to może być ? zamarza coś czy jak ? Bo na LPg chodzi elegancko ...
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 01:41 przez Pudzi007, łącznie zmieniany 2 razy.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz gru 20, 2009 10:33

jezeli ten sposob ci pomoglto proponuje odpiac przewod paliwowy przy przepustnicy, wlozyc go do butelki i dpalic auto na LPG. Obserwuj jak leci benzyna do butelki, czy jest stale cisnienie. Mozliwe ze masz apchany filtr paliwa lub pompa nie domaga
Chyba ze byl to przyadek ze odpali przy twoim sposobie a winny jest wtryskiwacz
Wtedy jeseli jest to jednopunktmozesz odpalic auto na benzynie i obserwowac jak wtryskiwacz podaje benzyne (bedziesz go widzial jak sciagniesz kolanko ktore doprowadza powietrze do przepustnicy z filtra), jezeli nie odpali to przy kreceniu rozrusznikiem powinno byc widac jak podaje benzyne
Jezeli jest to wielopunktto mozna tez to zrobic ale jest tu duzo wiecej roboty bo trzebaby bylo wyjac listwe wtyskowa razem z wtryskiwaczami



pjk77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:00
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków/...
Kontakt:

re:

Post autor: pjk77 » ndz gru 20, 2009 13:05

Zanim zaczniesz sprawdzac uklad dolotowy (co jest slusznym posunieciem) sprawdz sonde lambda!

Szczegolnie zobacz, czy przewody nie sa przerwane.
Sonda jest wpieta przed katalizatorem (jesli jeszcze masz), na nieco za przednia belka.

Aaa... mialem podobnie:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 518 gości