Golf III 1.6ABU-problem z odpaleniem na benz i obrotami:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Golf III 1.6ABU-problem z odpaleniem na benz i obrotami:(

Post autor: VwAudiManiak » śr gru 16, 2009 11:38

Witam. Mam problem z moim golfem. Otóż gdy po nocy chce go zapalić, to zapala ale łapie jakieś dziwne obroty, chodzi bardzo nie równo i szatkuje:(Nawet czasem potrafi zgasnąc:( obroty wahają sie wtedy miedzy 400 a 700:( Wymieniłem już silniczek krokowy,Sonde Lambda i czujnik temperatury:( przed wymianą tych rzeczy samochód chodził bardzo nie równo zarówno na benzynie jak i gazie:( teraz Gdy jest ciepły to zapala bez problemu, obroty nie falują, nie zalewa go i chodzi na gazie jak i benzynie bardzo dobrze. Wtedy obroty wynoszą 800. Natomiast na zimnym mam właśnie problem z odpaleniem i obrotami na zimno:(Dodam że po wymianie tych rzeczy tj. Wczoraj, odłączyłem na całą noc kleme.. Noi rano podchodze, nawet dobrze zapalil, wskakuje na zimnym na 1000 obrotów(na ssaniu) i jak sie nagrzeje spada do normalnych 800. Myślalem ze juz bedzie dobrze, ale po jakichs 40 minutach go chcialem odpalic, i wlasnie tak szatkował znowu:( dopiero po przytrzymaniu go chwile na obrotach wrocilo do normy(jak sie troche nagrzal).Boje sie że znowu problem wrócił:( Co to może byc?:(Dodam że przed chwilą byłem znów go przepalić, stał jakies 1,5 H, noi zapalil dobrze, pochodzil na benz chwile, przelaczylem go na gaz, tez chodzil, Ale pozniej znowu go na benz przelaczylem, i znowu szatkowal:( chodzil jakby go zalewalo, i pare razy zgasl nawet:( przy ponownym rozruchu łapie odrazu, ale wlasnie zle chodzi:(
Ostatnio zmieniony śr gru 16, 2009 12:00 przez VwAudiManiak, łącznie zmieniany 1 raz.



kindlar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn paź 15, 2007 09:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: kindlar » śr gru 16, 2009 18:30

A nie masz przebicia z kabli WN do masy?



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: VwAudiManiak » śr gru 16, 2009 19:50

kindlar pisze:A nie masz przebicia z kabli WN do masy?
Kolego no właśnie nie...Bo kable były wymieniane. Kopułka i palec także. Juz naprawde nie wiem co to może byc:(



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw gru 17, 2009 11:33

jaki czujnik temperatury kupiłeś? sprawdź czy nie łapie lewego powietrza


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw gru 17, 2009 11:54

VwAudiManiak pisze:Wczoraj, odłączyłem na całą noc kleme.. Noi rano podchodze, nawet dobrze zapalil, wskakuje na zimnym na 1000 obrotów(na ssaniu) i jak sie nagrzeje spada do normalnych 800.
No i sam sobie zdiagnozowałeś usterkę :bigok:
Co świadczy o tym że wskazane jest założenie resetu kompa jako że masz LPG -albo uruchomienie tej funkcji w sterowniku LPG jeżeli taką posiadasz.



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: VwAudiManiak » pt gru 18, 2009 16:05

T.O.B.I. pisze:jaki czujnik temperatury kupiłeś? sprawdź czy nie łapie lewego powietrza
A właśnie odnośnie czujnika temperatury mam pytanie. Czy różni sie czymś żółty czujnik temperatury od niebieskiego? Bo wcześniejszy miałem niebieski, aa teraz żółty kupiłem. Ale w sklepie powiedział gosc ze sie nie różni... Jak to jest?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości