[MK3] Silnik dziwnie chodzi 1.4 ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wilkor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 02, 2005 12:40
Lokalizacja: D.Leśny

Post autor: wilkor » czw mar 02, 2006 15:31

ja rónieżmam 1.4, bardzo go lubie, chodzi owele lepiej niz astra z tego samego okresu... a sapalnie malutki ;-)
a zeby byo smiesznie na 5 biegu wancza mi ise turbina.
Tak naprawde to jest to wine skrzyni któa świergoli delikatnie na 5-tce.
Niektórzy jednak daja sie nabrać :helm:

Szczerze mówiąc to zastanawiam sie czy mimo wszytko nie zmienic mojej rakiety na diselka 110 konnego z asortymentem GT.
ale to za rok może dwa


felgi juz sa, wprawdzie nie bbs ale są ładne...czekamy na lato.

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw mar 02, 2006 15:34

Więc przy takim przebiegu to już najlepiej olej mineralny, a jaki to kwestia gustu. Ja np mam Mobil High Mileage i jestem zadowolony


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » czw mar 02, 2006 16:37

Adamtd pisze: Mobil High Mileage
szukam tego olju ma allegro ale nie moge znaleźść mozesz przyblizyc cene ? wszedzie same syntetyki



Awatar użytkownika
Undertaker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Undertaker » czw mar 02, 2006 21:08

Możecie mi powiedzieć którędy poza czujnikiem stanu oleju w skrzyni biegów można wlac olej? Widziałem koło czujnika takie dwie śruby na klucz gwiazdkowy, może tamtedy się wlewa ale obawiam się, że odkręce coś w środku i wszytko "wybuchnie". Dla ścisłości jedna z tych śrób jest wyżej niż czujnik oleju. Jak są inne jakieś drogi to proszę o wskazówki. Dzięki


YOUR PRETTY FACE IS GOING TO HELL

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw mar 02, 2006 22:25

demo from b2b pisze: mozesz przyblizyc cene
Chyba coś koło 70 czy 75 zł za 5 litrów
Undertaker pisze:którędy poza czujnikiem stanu oleju w skrzyni biegów można wlac olej?
co Ty masz za skrzynie że masz coś takiego??


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Undertaker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Undertaker » pt mar 03, 2006 01:19

Mam skrzynie biegów taką samą jaka występuje w każdym silniku ABD i wiem, że tam są te sruby. Nie wiem po co one są i dlatego pytam. przyjrzyj się dokładnie swojej przekładni a będziesz wiedział o czym mówię. Czekam nadal na odpowiedz.


YOUR PRETTY FACE IS GOING TO HELL

SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » pt mar 03, 2006 15:10

Ano klekocze na biegu jałowym,bo ma samoregulatory.
A co do tematu-sprzęgło czy może coś w skrzyni?pojeździj i posłuchaj dokładnie,bo z tego co piszesz to tylko podczas jazdy.wygląda na skrzynię/sprzęgło.
pozdrowionka dla wszystkich 1,4.Też nie mam zamiaru pakować gazu w to.chyba by juz trzeba było pchać,zeby sprawnie w miarę jeździł. :helm:



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt mar 03, 2006 15:11

pozdrowionka dla wszystkich 1,4.Też nie mam zamiaru pakować gazu w to.chyba by juz trzeba było pchać,zeby sprawnie w miarę jeździł.
ano ano :) równiez pozdro :pub:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » pt mar 03, 2006 15:18

co do oleju w skrzyni-możesz odkręcić te śruby-nic nie wybuchnie.mówiłeś o czujniku od wstecznego?



Awatar użytkownika
Undertaker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Undertaker » pt mar 03, 2006 15:35

Właściwie to nie wiem czy jest to czujnik, który sprawdza poziom oleju w skrzyni i jakoś reaguje na ewentualny zbyt niski poziom ale jaest to jakiś czujnik. Patrzać się od czoła samochodu czujnik ten znajduję się w przedniej części obudowy skrzyni, jest mniej wiecej pod zbiorniczkiem płynu do układu wspomagania kierownicy. Dwa kable od niego odchodzą, a obok są wcześniej wspomniane śruby. Z powyższej wiadamości wynika, można odkręcać te śruby ale czy można tamtendy lać olej?


YOUR PRETTY FACE IS GOING TO HELL

SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » pt mar 03, 2006 16:10

można tamtędy lać olej.musisz tylko mieć szprycę,którą tam ucelujesz.to taka jakby duża strzykawa z wężykiem.ew. sam wymyśl jakiś patent jak tam ten olej wlać. pamiętaj,ze leje sie tylko tyle,ile bedzie w przelewie (jedna z tych śrub-ta wyżej chyba)



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pt mar 03, 2006 16:41

A propos klekotu na biegu jałowym jeszcze, to w ABU jest tak samo, wymieniłem popychacze, olej co 10 tys i w ogóle 5 najlepszych mechaników jakich znam to go słuchało i powiedzieli że ten typ tak ma. Ostatnio jeszcze wybadałem ze układ wtryskowy mi strasznie głośno cyka i to potęguje klang diesla :) Więc olejcie to bo nie ma sensu tego diagnozować.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości