ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

ABS

Post autor: metalizer78 » czw gru 17, 2009 19:31

Witam was wszystkich chodzi mi o ABS przestał mi działać i pojechałem do elektromechanika on podpiął mi pod kompa czyli waga jak to się tam zwie i powiedział mi że pompy od absu mu nie czyta i mam pompę do wymiany więc ok tylko dlaczego raz mi działa abs a raz nie działa to znaczy jak nie działa to kontrolka mi świeci od absu czyli normalna reakcja a czasem jest tak że przekręcę kluczyk od stacyjki kontrolka się zaświeci i zgaśnie potem odpalę auto kontrolka znowu się zaświeci i zaraz zgaśnie przejadę około 150 metrów i kontrolka od absu zaświeca się a czasami jest tak że przykładowo dwa tygodnie abs mi działa a miesiąc nie czy jak pójdzie pompa od absu to ma ona prawo się tak zachowywać??? bo moim zdaniem pompa jak jest uszkodzona to nie powinna zaskoczyć proszę o jakieś podpowiedzi albo może miał ktoś z was ten sam problem dodam tylko że czujniki od absu są dobre bo sprawdzane były i jeden wymieniłem bo był zły i błąd też został skasowany czekam na jakies porady od was z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
Arojan1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 10:59
Lokalizacja: Ochaby Wielkie
Kontakt:

Post autor: Arojan1 » czw gru 17, 2009 20:30

miałem ten sam problem w passacie b4 VAG wykazał zacinanie sie cylinderka lewego tylniego koła,raz działał na drugi dzień nie potem znowu przerwa i znowu działał według mechanika(naprawde fachowca)powiedział że abs pierwszj generacji miał z tym problemy.Niewiem jak w twoim przypadku ale z obiawów widze że chyba masz to samo,niewiem czy pomoże wymiana chyba że na nowszą...


Aro

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Re: ABS

Post autor: Fucker » czw gru 17, 2009 20:52

Nie wiem jak jest w mk3, ale ja w mojej Mazdzie miałem tez taki problem. A wina była zużytych szczotek w silniczku abs. W mazdzie za każdym odpaleniem auta, pompa się włącza na chwile w celu sprawdzenie funkcjonalności i też szybciej się szczotki zużywają.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » czw gru 17, 2009 22:21

Arojan1 pisze:miałem ten sam problem w passacie b4 VAG wykazał zacinanie sie cylinderka lewego tylniego koła,raz działał na drugi dzień nie potem znowu przerwa i znowu działał według mechanika(naprawde fachowca)powiedział że abs pierwszj generacji miał z tym problemy.Niewiem jak w twoim przypadku ale z obiawów widze że chyba masz to samo,niewiem czy pomoże wymiana chyba że na nowszą...
to na to wychodzi że też mam początkową generację absu sprawdzę to przy okazji te cylinderki bo nie chce mi się wierzyć że pompa jest walnięta ale mimo tych cylinderków nieczytało by mu pompy na kompie?

[ Dodano: 17 Gru 2009 21:22 ]
Fucker pisze:Nie wiem jak jest w mk3, ale ja w mojej Mazdzie miałem tez taki problem. A wina była zużytych szczotek w silniczku abs. W mazdzie za każdym odpaleniem auta, pompa się włącza na chwile w celu sprawdzenie funkcjonalności i też szybciej się szczotki zużywają.
a idzie wymienić te szczotki???? czy trzeba nową pompę kupywać? dokładnie tak samo u mnie było z tym odpalaniem auta jak u ciebie też mi pompa pracowała przed uruchomieniem auta
Ostatnio zmieniony czw gru 17, 2009 22:23 przez metalizer78, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: Fucker » czw gru 17, 2009 23:33

metalizer78 pisze:a idzie wymienić te szczotki???
W mazdzie idzie, ale nie wiem jak w golfie. Pewnie też.

Jak by co, to mam taka pompę na sprzedaż.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości