Czujnik na kolektorze dolotowym, za co odpowiada

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eXeo

Czujnik na kolektorze dolotowym, za co odpowiada

Post autor: eXeo » śr gru 16, 2009 22:20

mam pytanie odnosnie czujnika umieszczonego w kolektorze dolotowym w moim golfie 1.6 benzyna PN, kolektor jest przykladowy i nie ma tego czujnika a u mnie jest mniej wiecej w zaznaczonym miejscu, moze mi ktos powiedziec za co odpowiada, jak sie nazywa bo zauwazylem ze sie ulamal kabel od wtyczki
Obrazek



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » śr gru 16, 2009 22:29

miałem dawniej golfa 16 pn i tam jest wkrecowy czujnik iat czyli temperatury zasysanego powietrza kolor niebieski

[ Dodano: 16 Gru 2009 21:34 ]
według mnie to silnik pn to nawet spoko silnik ale tak po przebiegu 250 tys zaczyna szwankowac ten feralny gaznik 2ee


VW NA ZAWSZE

eXeo

Post autor: eXeo » śr gru 16, 2009 23:00

a za co odpowiada ten czujnik? jakies polaczenie z dawkowaniem paliwa? na jakie podzespoly wplywa i bylbym wdzieczny za podanie ewentualnych objawow nie dzialania tego czujnika



makx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 20:20
Lokalizacja: ostróda
Kontakt:

Post autor: makx » czw gru 17, 2009 14:07

elektryczny podgrzewacz wstepny kolektora ssacego mozna sprawdzic przy zimnym silniku rezystancja miedzy stykami a masą powinna wynosic 0,25...050 oma .Tylko sprawdzisz to w warsztacie wyspecjalizowanym który dysponuje tablicami kontrolnymi


BYŁ GOLF 2 JEST PASSAT B5 1,9 TDI 115KM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości