Nie działający licznik prędkości

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Domien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 10:52
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Nie działający licznik prędkości

Post autor: Domien » czw gru 17, 2009 11:18

Witam mam problem z licznikiem od prędkości w moim mk2 1.6 TD. Problem powstał po tym jak rozbierałem zegary, zdjąłem wskazówkę od prędkościomierza gdy ją później założyłem to już swobodnie latała, nakręciłem ją trochę i teraz nie lata i na liczniku wskazuje minimalna prędkość(20km) może licznik jest dobry tylko niech mi ktos powie jak go dobrze podłączyć a mianowicie chodzi mi o gdzie ma iść ta niebieska tasiemka co jest koło licznika. Proszę o pomoc bo jazda bez licznika jest drażniąca.
Zamieszczam typ zegarówObrazek
Ostatnio zmieniony czw gru 17, 2009 11:21 przez Domien, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » pt gru 18, 2009 16:25

witam wiec tak ponizej predkosci 20 jest taka kreska mała tak jakby na godzinie 7 i tam ma byc wskazowka i potem podciagasz ja za cypelek gdzie jest na 20km/hi predkosciomierz musi wtedy dobrze wskazywac a co do drugiego problemu to niestety niewiem o jaka tasme ci chodzi niebieska ciezko na fotce zobaczyc


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Domien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 10:52
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: Domien » pt gru 18, 2009 17:00

chodzi mi o tą tasiemkę co jest koło licznika po lewej stronie taka mała wisi w doł. A co licznika to po zamontowaniu zegarów i podłączeniu linki to i tak nie wskazuje prędkości, może wiesz dlaczego??

[ Dodano: 18 Gru 2009 16:02 ]
a i jak nakręcam wskazówkę to ta sprężynka niżej się okręca i cięzko jest nakręcić żeby była w miare napięta czy to tak ma być??



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt gru 18, 2009 17:44

Domien pisze:a i jak nakręcam wskazówkę to ta sprężynka niżej się okręca i cięzko jest nakręcić żeby była w miare napięta czy to tak ma być??
Uwaliłeś sprężynkę w liczniku i tyle :bajer:



Domien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 10:52
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: Domien » pt gru 18, 2009 17:49

A wiecie jaki idzie czujnik temperatury do golfa II 1.6 td?? i gdzie on się tak dokładnie znajduje



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt gru 18, 2009 17:59

Domien, w króćcu idącym z chłodnicy do głowicy,są dwa,jeden od świec,drugi od wskaznika :chytry:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości