ABS - MKIII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jizu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 08:46
Lokalizacja: W-WA

Post autor: jizu » pt gru 02, 2005 20:34

napisalem - dzieki
czekam czy mi odpowie ale jesli to bezpieczniki na skrzynka bezpiecznikow
to tam juz bylem


sprzedam caly nowy zestaw xenonow 8000K !!!
do reflektorow H7 bez zadnych przerobek

bolek123

Post autor: bolek123 » pt gru 02, 2005 21:08

jizu pisze:napisalem - dzieki
czekam czy mi odpowie ale jesli to bezpieczniki na skrzynka bezpiecznikow
to tam juz bylem
Panowie, moze powinienem był od razu zaznaczyć (choc nie wiem czy mnie nie wyrzucicie z klubu za to.. ), że ja szukam tego bezpiecznika w passacie B4.... a nie w golfie :-)
pozdrawiam i czekam na podpowiedź - gdzie mam tą tapicerkę zdzierać czy też może fotele demontować....a może ten bezpiecznik jest po prostu na panelu u dołu prawej strony kierownic y ?
B.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob gru 03, 2005 10:42

jizu pisze:napisalem - dzieki
czekam czy mi odpowie ale jesli to bezpieczniki na skrzynka bezpiecznikow
to tam juz bylem
Bezpiecznik powinien być w skrzynce bezpiecznilkowej (MK3) tylko nie w tym ciągu gdzie wszystkie tylko wyżej , (najlepiej zdjąć plastiki od strony kierowcy ) i tam jest jeden bezpiecznik (siedzi w gnieździe ) nad przekaźnikami .



bolek123

Post autor: bolek123 » pn gru 05, 2005 23:53

miomio1 pisze:
jizu pisze:napisalem - dzieki
czekam czy mi odpowie ale jesli to bezpieczniki na skrzynka bezpiecznikow
to tam juz bylem
Bezpiecznik powinien być w skrzynce bezpiecznilkowej (MK3) tylko nie w tym ciągu gdzie wszystkie tylko wyżej , (najlepiej zdjąć plastiki od strony kierowcy ) i tam jest jeden bezpiecznik (siedzi w gnieździe ) nad przekaźnikami .
no więc dobrałem się do tych bezpieczników u dołu lewej strony kierownicy (zdjąłem osłonę plastykową) i w sumie nie znalazlem niczego więcej pozatym co widać po wyjęciu tej klapeczki tj. jedynym bezpiecznikiem (o ile to bezpiecznik) nad przekaźnikami jest taki dwu-pinowy zielony niby kondensatorek.. siedzi sobie grzecznie w gniezdzie - wyjąłem sprawdziłem styki - wszystko gra.
następnie dobrałem się do dużej, blokowanej metalową klamrą kostki złączeniowej znajdującej się pod lewą tylną kanapą - nie stwierdziłem problemów z kablami ani nie znalazlem tam żadnych bezpieczników (mylę się??? ) .. zatem usterki wciąż nie zlokalizowałem :( .. obawiam się , że to jednak kable tylko znów nie bardzo wiem jak je miernikiem sprawdzić (jakie ścieżki, skąd do kąd, omomierzem czy jak... ? )

ściągnąłem z netu schemat "anti-lock brake circuits" więc mogę przesłać na maila komuś kto zechce mi coś podpowiedzieć (pliki ważą około 60 Kb)

ps. oczywiście z przodu czujniki wymieniłem na te z allegro (ale takie same jak założył pewnie dawno temu Niemiec), symbol PA6-6 cośtam.. siemens made in frane :/



jizu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 08:46
Lokalizacja: W-WA

Post autor: jizu » czw gru 08, 2005 22:07

juz po wszystkim wymiana plynu hamulcowego zalatwila temat


sprzedam caly nowy zestaw xenonow 8000K !!!
do reflektorow H7 bez zadnych przerobek

bolek123

Post autor: bolek123 » pt gru 09, 2005 18:28

jizu pisze:juz po wszystkim wymiana plynu hamulcowego zalatwila temat
l)

kurcze to dalej jest niesamowite. u mnie ani wymiana czyjnikow, ani wymiana plynu hamulcowego z dokladnym odpowietrzaniem - nie przyniosla ani na chwile pozytywnego rezultatu :(
teraz to juz stawiam na bank na kable albo elektronike.... i jade zamowic wizyte u konkurencyjnego mocno dla Idczaka ale o dobrego speca (jedynego, ktory sie podjał na kilku poleconych)
podobno ma znalesc usterke za 100 zl.... juz to widze ;)))
ps. wczesniej samodzielnie wykasuje bledy ale nie sadze aby to cos pomoglo.



jizu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 08:46
Lokalizacja: W-WA

Post autor: jizu » sob gru 10, 2005 09:53

daj znac co bedzie dalej


sprzedam caly nowy zestaw xenonow 8000K !!!
do reflektorow H7 bez zadnych przerobek

bolek123

Post autor: bolek123 » ndz gru 11, 2005 00:19

[ Dodano: Sro Gru 14, 2005 11:15 ]
udalo mi się ustalić , że raczej nie da się wymienić pojedyneczego zaworu znajdującego się w kompleksie pompy hamulcowej (w wersji z abs). zdaje sie, ze trzeba bedzie wydac jakies 400 zl na inna uzywana pompę i dodatkowo na profesjonalny montarz z odpowietrzeniem....
macie jeszcz jakieś pomysły ? czy do tych elektrozaworów dochodzą jakieś kabelki które mogą sie obluzować czy coś? a może są jakieś bezpieczniki jeszcze do sprawdzenie od samych poszczególnych zaworków?


bolek123 pisze:[ Dodano: Pon Gru 12, 2005 21:45 ]
jizu pisze:daj znac co bedzie dalej
no i chyba mam konkret
267 Zawór wylotowy ABS prawy przód - N100
tak mowi VAG

zatem gdzie jest ten elektrozawor i czy to droga zabawka???
czy mozna to samemu wymienic w garazu... ?

pozdrawiam
piotr

ps. nie pomoglo kilkukrotne kasowanie bledow oraz ponownie ******* silnika - wciaz ten sam blad.



djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » śr mar 01, 2006 12:36

Jak wykasowac bledy ABS ? Chodzi mi tylko o wykasowanie zeby nie swiecila sie lampka. Nie chce wyciagac zegarow i zarowki.



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr mar 01, 2006 18:54

podpinajac vaga wykasujesz bledy- ale jesli przyczyna nie jest usunieta bedzie dalej swiecic bo znow zlapie bledy



djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » pt mar 03, 2006 08:12

A od czego zaczac jesli chcialbym usunac usterke? Gdzie moze byc komputer od abs'u w AUDI V8?



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » pt mar 03, 2006 10:54

Panowie a ja mam takie pytanko. Czy w każdym golfie z ABS powinna być kontorlka, bo u mnie takowej nie ma :(



demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » pt mar 03, 2006 14:07

Rafit pisze:Panowie a ja mam takie pytanko. Czy w każdym golfie z ABS powinna być kontorlka, bo u mnie takowej nie ma :(

No jeśli masz ABS to i kontrolka być powinna u mnie jest obok włacznika świateł na samym rogu. poszukaj
Pozdrawiam



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » pt mar 03, 2006 15:55

No a u mnie właśnie nie ma żadnej kontrolki ABSu, a mam ABS ...
Mozliwe że była jakaś taka wersja ?

Z tego co się orientuje to ta kontrolka powinna być mniej więcej w miejscu gdzie mam diodę od alarmu, ael tam nic nie ma :(
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości