jaki olej do skrzyni biegów w silniku 1.6 PN

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zbychukw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 17:02
Lokalizacja: katowice

jaki olej do skrzyni biegów w silniku 1.6 PN

Post autor: zbychukw » czw mar 02, 2006 23:16

jaki olej wlac do skrzyni, i co ile sie go wymienia, jezli kupilem auto z przebiegiem 200 000 to w gole to ruszac czy zostawic tak jak jest?



fibolek

Post autor: fibolek » czw mar 02, 2006 23:22

Sprawdź jaki masz tam olej(to znaczy w jakim stanie) a bardzo dobrze jest nalać syntetyka pełnego syntetyka.



zbychukw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 17:02
Lokalizacja: katowice

Post autor: zbychukw » czw mar 02, 2006 23:30

patrzac na kolor to jest jasny, ale to tak kiepsko ocenic



fibolek

Post autor: fibolek » czw mar 02, 2006 23:36

Ale czy jest jak woda czy raczej ma lepkość jak olej?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt mar 03, 2006 08:50

Niby jest taka niepisana zasada ze po zakupie samochodu wymienia sie wszystkie elementy eksploatacyjne ktorych stanu nie mozemy ocenic czyli olejie filtry i paski, ja osobiscie przestrzegam tej zasady i radze przeprowadzic wymiane, jak ja kupilem swojego to dobrze ze zajrzalem do skrzyni bo okazalo sie ze jest nalany tylko litr oleju, takze zalecam wymiane ale tylko na pelny syntetyk, nie prubuj na tym zaoszczedzic...ja kiedys prubowalem ale to byl wielki blad. Dobrze ze bez konsekwencji :) Pozdro



aqhr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 12, 2006 21:37
Lokalizacja: Radom

Post autor: aqhr » pt mar 03, 2006 08:58

KamilW pisze:Niby jest taka niepisana zasada ze po zakupie samochodu wymienia sie wszystkie elementy eksploatacyjne ktorych stanu nie mozemy ocenic czyli olejie filtry i paski, ja osobiscie przestrzegam tej zasady i radze przeprowadzic wymiane, jak ja kupilem swojego to dobrze ze zajrzalem do skrzyni bo okazalo sie ze jest nalany tylko litr oleju, takze zalecam wymiane ale tylko na pelny syntetyk, nie prubuj na tym zaoszczedzic...ja kiedys prubowalem ale to byl wielki blad. Dobrze ze bez konsekwencji :) Pozdro
Witam. Weź pod uwagę to co KamilW radzi. Ja też uważam, że olej należy wymienić i to nie na bylejaki. Zdecydowanie syntetyczny olej przekładniowy SAE 75W/90 !!!
Pozdro :okej:



wejlantf

Post autor: wejlantf » pt mar 03, 2006 10:15

to ja mam takie pytanie: którędy wlać ten olej?



aqhr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 12, 2006 21:37
Lokalizacja: Radom

Post autor: aqhr » pt mar 03, 2006 11:00

cześć, wzszystko masz na tej stronie : http://vwsquad.prv.pl/ w dziale porady.
Pzdr :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości