miękki pedał po wymianie klocków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamykgs1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:16
Lokalizacja: kwn

miękki pedał po wymianie klocków

Post autor: kamykgs1 » śr paź 15, 2008 14:08

witam!

niedawno wymienilem klocki ham. i teraz tak : przed wymiana pedal hamulca byl twardy i po nawet delikatnym przycisnienciu samochod zaczynal hamowac, po wymianie klockow (no i przetoczeniu lekko tarcz) pedal jest bardziej miekki i trzeba go glebiej wcisnac zeby byl jakis efekt. Oprócz tego po 2-3 "pompnięciach" (czyt. szybkich wcisnieciach pedalu) robi sie twardy i hamuje elegancko jak przed wymiana.

i przyszedl czas na pytania;] : czy nalezaloby odpowietrzyc hamulce?? czy moze po zrobieniu kilkuset km klocki sie "dotrą" i wszystko wroci do normy???

pzdrowki
z podziekowaniem :kufel: :kufel:



Shatyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 01, 2008 23:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shatyn » śr paź 15, 2008 14:16

Dotarcie hamulców to jedno. Ale twardniejący pedał to raczej wyglada na zapowietrzenie.
Na wszelki wypadek bym odpowietrzył.
Klocki powinny sie ułozyć po jakiś 200 kilometrach (miasto).



Awatar użytkownika
Leon013
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:15
Lokalizacja: świętokrzyskie S_ów
Kontakt:

Post autor: Leon013 » śr paź 15, 2008 18:09

odpowietrzyć trzeba bo zapowietrzone :grin: :grin: :grin:


1) MK2 Fire & Ice sprzedane (poszło)
2)MK1 Cabrio (do sprzedania)Sprzedany:-((
3)MK4 DIESEL Sprzedany :-((

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr paź 15, 2008 18:38

Zalezy ile już przejechałeś? BO jak dopiero co wymieniłeś to norma. Musisz przejechac ze 100km i sie klocki ułożą i pedał bedzie twardy jak na początku.

Chyba że grzebałeś coś przy płynie to trzeba odpowietrzyć. Jak nie to patrz wyżej :chytry:



greg

Post autor: greg » śr paź 15, 2008 21:30

wymieniałeś przód czy tył? jeśli tył to wkręcałeś tłoczki?



kamykgs1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:16
Lokalizacja: kwn

Post autor: kamykgs1 » śr paź 15, 2008 22:58

wymienialem w przedzie, przejechalem juz ok 400 km albo i lepiej i caly czas to samo, a powietrze to sie raczej dostac nie moglo - bo jak niby?? przy wymianie klockow??

dzieki koledzy za pomoc , trza bedzie odpowietrzyc jednak, moze cos pomoze, jak nie bede pisal :D

pozdrowki



Awatar użytkownika
red87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 18:43
Lokalizacja: polska cerekiew
Kontakt:

Post autor: red87 » śr paź 15, 2008 23:25

Witam jezeli masz ABS jak dobrze wiem to czasami trzeba na wlaczonym zaplonie wciskac tloczki bo po tym moze byc miekki pedal... Odpowietrzenie moze cos da...


Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2924545#2924545 Zapraszam

kamykgs1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:16
Lokalizacja: kwn

Post autor: kamykgs1 » czw paź 16, 2008 13:19

red87 pisze:czasami trzeba na wlaczonym zaplonie wciskac tloczki bo po tym moze byc miekki pedal...
- nie rozumieć ja za bardzo, czyli w trakcie wymiany na zapalonym zaplonie?? to mechanik powinien to wiedziec chyba:O dobra, dzieki za rady - bede odpowietrzal
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » czw paź 16, 2008 14:21

Ja odpowietrzałem trzy razy.
Niby nie było już powietrza w tylnych przewodach ale po przejechaniu kilku kilometrów pojawialo się ponownie. Maiłem miekki pedał i ABS działał tylko w jednym kole.
Po trzecim odpowietrzeniu (konieczna była dolewka płynu) auto zaczeło hamować (słabo bo słabo ale zaczeło :) ) Mocne hamulce przyszły z czasem jak dotarły się klocki.
Z tym miękkim pedałem to ciężko powiedzieć bo masz wspomaganie i nie hamujesz siłą nacisku. Na 100% będziesz wiedział czy jest coś źle jak się klocki dotrą.



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: romanek84 » wt gru 15, 2009 15:32

greg pisze:wymieniałeś przód czy tył? jeśli tył to wkręcałeś tłoczki?
witam ja mam taki sam problem a wymieniałem w warsztacie tylne klocki i pedał mam niski, zrobiłem już na nich 5tyś km, a co dziwne wymieniłem przód 3 tyś km temu i hamulce stały się jeszcze gorsze nie sa takie jak przed wymianą , tzn nisko łapią i tak słabo i szybko się ABS włącza, klocki tył BOSCH przód ATE myślałem że się dotrą ale to długo już trwa co to może być?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości