Stukanie szarpanie w prawym kole przy cofaniu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Stukanie szarpanie w prawym kole przy cofaniu.

Post autor: tomek507 » wt gru 08, 2009 21:26

Witam mialem dzis zdarzenie ze podczas cofania bez gazu juz tak przystawilo mi gdzies kolo ze zaczelo pod sam koniec szarpac stało sie tak szybko ze nie zdązyłem juz dac gazu i az silnik zdusilo, (TDI) no sprawdzajac to potem na asfalcie zauwarzylem ze przy probie cofania w prawym kole takie jakby szarpanie stukanie, co sie mogło stac? Prosze o pomoc.
Dodam ze dzieje sie to przy probie cofania, gdy ruszam do przodu nie wyczówam juz nic takiego :/
No bo chyba w skrzyni sie nic nie stalo?


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: matti6060 » wt gru 08, 2009 23:44

Podczas jazdy do przodu nie szarpie ani nie stuka??


[size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3462679#3462679][color=red]X[/color][/url][/size]

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » wt gru 08, 2009 23:53

Tak na poczatek to sprawdziłbym czy zacisk hamulca nie zgubił śruby...



Awatar użytkownika
OLI88
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 865
Rejestracja: śr sie 22, 2007 14:38
Lokalizacja: okolice kielc
Kontakt:

Post autor: OLI88 » śr gru 09, 2009 00:55

a moze łożysko sie rozlecialo :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » śr gru 09, 2009 01:05

i to
matti6060 pisze:Podczas jazdy do przodu nie szarpie ani nie stuka??
??? :bajer:



Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » śr gru 09, 2009 12:18

Dzieki za odp, byłem dzis u dwuch machenów, jeden sie przejechał kawałek i ewidentnie stwierdzil lewa poduszka do wymiany, zaznacze ze dzieje sie to tylko przy ruszaniu w czasie juz jazdy nic nie slychac, i przy skretach w jezdzie na luzie tez nic, no wiec przy ruszaniu w tył bardziej trzepie szarpie a do przodu juz mniej, ok pojechalem do innego powiedzial ze poduszka poduszką ale jesli mialem taka sytuacje ze sie grzebałem w błocie dlugo to trzeba jeszcze sprawdzic sprzęgło, jak bedzie mial dzis wolny kanał to pojade i bedzie sprawdzał, i tak sobie mysle ze wymiana poduszek tak czy inaczej byc moze by sie przydalo bo ja ich wogole nie wymianialem a wtedy bedzie widac czy dalej sie tak dzieje, no nic zobacze co powie z tym sprzęgłem.

Ok narazie zabieram sie za wymiane poduch wszystkich 3, zamowilem juz odrazu tam gdzie beda mi to wymianiac, 2 beda swaga a jedna inter... cos tam, czy dobre te firmy sa?
tak z tego co pamietam jak mi mowil to koszt 3-ech okolo 260 pln to mysle ze beda dobre, i mam nadzieje ze to juz pomoze i ze ze sprzęgłem bedzie ok, bo gdy sprawdzali wczesniej auto u gory, wykluczyli przeguby i łoyska.

Poduszki wymienione problem znikł byc moze nie musialem wymianic wszystkich 3 bo głownie lewa byla walnieta a tzw przednia stara wygaldała jak nowa wiec moze ja jeszcze opyle,
Ale w związku z ta wymiana mam pytanie, jak narazie zauwarzyłem takie jakby bardziej odczówalne drgania w aucie po zalozeniu nowych poduch, na starych byly mniejsze, czy to jest normalne? ze nowe, i po jakims czasie one sie jakos jeszcze uformuja i bedzie ok.
Ostatnio zmieniony pn gru 14, 2009 14:32 przez tomek507, łącznie zmieniany 5 razy.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » pn gru 14, 2009 14:51

Prawdopodobnie silnik nie ułożył sie tak jak poprzednio ale może być to zwiazane ze zbyt zurzytą starą poduszką do której byłeś przyzwyczajony(chodzi mi o drgania)może nowa trardsza guma co do poduszek 260 za trzy to chyba nie wygórowana cena. A te drganie bardzo odczuwalne, możesz je jakoś opisać?



Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » pn gru 14, 2009 15:37

Hmm drgania są zauważalne kladąc reke na kokpit oraz nawigacja ktora sobie wczesniej nie drgała teraz na postoju ma minimalne drgania, no mysle ze jeszcze z czasem sie to ułoży.

I jeszcze jedno, jedna poducha różniła sie od oryginału wyjetego tzn prawa mysle ze nie ma to chyba dużego znaczenia bo ten element gumiany którym sie rózni jest osadzony i schowany w uchwyt na poduche przy silniku, chyba by przez to nie byly te drgania wieksze.
Ok moja stara taka
Obrazek

A taka jest nowa
Obrazek

propo ceny dokładnie wyszło 341 w tym 60 robocizna.
Ostatnio zmieniony pn gru 14, 2009 15:39 przez tomek507, łącznie zmieniany 1 raz.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 404 gości