spryskiwacze przedniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

spryskiwacze przedniej szyby

Post autor: BeEerT » pn gru 14, 2009 15:17

Witam wszystkich!

Panowie mam następujący problem w mojej golfinie. Gdy manetkę od wycieraczek pociągnie się do siebie wówczas nic się nie dzieje, natomiast jeśli chce się uruchomić spryskiwanie tylnej szyby (pchnięcie manetki), wówczas spryskiwacze, owszem, dają płyn ale na szybę przednią a wycieraczka chodzi tylna :helm: . Co obstawiacie? Czy myślicie że to manetka już mogła się skończyć?

pozdrawiam i dzięki za pomoc



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » pn gru 14, 2009 15:21

Znajomy miał identyko tylko że u niego winna była kostka stacyjki która zakończyła żywot



Awatar użytkownika
masa1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn sty 15, 2007 12:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Auto: Golf mkIV GTI 1.8t i Bora variant 2.0 8v LPG
Silnik: AUQ

Post autor: masa1988 » pn gru 14, 2009 15:21

Masz gdzies zwarcie, moze byc na manetce.



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » pn gru 14, 2009 15:22

i tylko takie miał objawy czy coś dodatkowego wariowało?

[ Dodano: 14 Gru 2009 14:25 ]
Myślałem żeby zacząć od wymiany manetki? Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn gru 14, 2009 16:05

Na pewno nie jest winna kostka stacyjki, bo ona tutaj nie ma nic do rzeczy - jakby była uszkodzona, to wiele innych rzeczy też by nie działało. Czy jak próbujesz uruchomić przedni spryskiwacz, to nie ma żadnej reakcji - tzn. wycieraczki też nie uruchamiają się na chwilę?
Czy masz dwa, czy jeden zbiorniczek płynu spryskiwaczy (do któregoś rocznika były dwa zbiorniczki - był oddzielny na tył).
Czy masz przerywany tryb pracy wycieraczek?

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 15:05 ]
O a w ogóle pozdrawiam kolegę z Bartoszyc - 20lat tam mieszkałem :D
Ostatnio zmieniony pn gru 14, 2009 16:06 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
noVWy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn cze 23, 2008 17:16
Lokalizacja: GPU-Puck
Kontakt:

Post autor: noVWy » pn gru 14, 2009 16:37

jeśli działa pompka przy zbiorniczku płynu to manetka siadła, tak one już mają że się wyrabiają i koniec-do wymiany



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn gru 14, 2009 17:39

Definitywnie manetka :bajer:



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » pn gru 14, 2009 21:16

Sorki że dopiero teraz, ale jeszcze zajęcia dzisiaj miałem :/. A więc tak: kiedyś jak próbowałem uruchomić przednie spryskiwacze to nieraz załapało i wycieraczki robiły te 4 ruchy w góre i w dół ale płyn nie leciał, ale od pewnego czasu już wogóle nie reagują. A zbiorników to z tego co znalazłem to jest jeden, dzisiaj jak płyn lałem to całą bańka weszła :grin:

Lipek81 pisze:O a w ogóle pozdrawiam kolegę z Bartoszyc - 20lat tam mieszkałem :D
podziękował i również pozdrawiam :grin:

[ Dodano: 14 Gru 2009 20:18 ]
pompka działa bankowo b z jednego zbiornika wychodzą wężyki i na tył i na przód, a płyn normalnie leci na przód, tylko nie wtedy kiedy musi :grin:



Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bakamura » pn gru 14, 2009 21:22

ja się podepnę pod temat bo bez sensu zakładać nowy a potrzebuje jednej pewnej odpowiedzi. Kiedy ciągnę manetkę do siebie to uruchamiają się wycieraczki ale pompka nie pracuje i nie leci płyn. Czyli manetka jest dobra ale z pompką coś nie tak, dobrze myślę?



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » pn gru 14, 2009 22:12

Bakamura pisze:ja się podepnę pod temat bo bez sensu zakładać nowy a potrzebuje jednej pewnej odpowiedzi. Kiedy ciągnę manetkę do siebie to uruchamiają się wycieraczki ale pompka nie pracuje i nie leci płyn. Czyli manetka jest dobra ale z pompką coś nie tak, dobrze myślę?
Weź dwa przewody podepnij do akumulatora i do pinów na pompce od spryskiwacza i będziesz wiedział czy manetka czy pompka. Równie dobrze manetka może załączać wyłącznie wycieraczki a pompki nie i masz usterkę manetki a nie pompki.


Mosiek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn gru 14, 2009 22:23

BeEerT, podłącz miernik do przewodów pompki spryskiwacza. Sprawdź, czy pojawia się tam napięcie przy próbie uruchomienia spryskiwacza przedniego.

Jeżeli tak - podłącz pompkę na krótko do aku (odłącz przewody z instalacji) - jeżeli zadziała, to zamień przewody (+ z - ) i znowu podłącz - powinno pryskać na druga szybę - jeżeli to się nie uda, pompka uszkodzona.

Jeżeli nie pojawiało się napięcie, lub było np. niskie - włącz zapłon, zmierz miernikiem, czy na jednym z przewodów nie ma zwarcia do masy (woltomierz podłącz między +12V z aku i ten przewód, jak będzie zwarcie do masy, to miernik wyświetli napięcie aku). Jak nie wyświetlił żadnego napięcia, to sprawdź, czy ten sam przewód nie ma zwarcia do +12V (podłącz miernik miedzy mase aku i ten przewód - jak będzie zwarcie, to wyświetli napięcie aku). Powtórz tę sama czynność dla drugiego przewodu pompki. Jeżeli wyszło gdzieś Tobie, że jest zwarcie do masy, lub +12V - pomimo, że manetka nie była ruszana, to odłącz manetkę i jeszcze raz sprawdź - jeżeli zwarcie zniknęło, to manetka do naprawy/wymiany. Jeżeli zwarcie dalej występuje, to uszkodzona instalacja.

Jeżeli na obu przewodach nie ma zwarcia ani do +12V ani do masy - to odłącz manetkę i podłącz do przewodów zielono-białego i zielono-czerwonego napięcie (na jeden z przewodów +, na drugi -). Pompka powinna zadziałać. Potem zamień przewody (+ z -) i znowu podłącz - pompka powinna zadziałać. Jeżeli tak się stanie, to manetka do naprawy/wymiany. Jeżeli nie, to uszkodzenie w instalacji.

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 21:25 ]
Bakamura, zrób dokładnie to co opisałem wyżej. Ogólnie porada uniwersalna, w przypadku każdej usterki spryskiwaczy w mkII z jednym zbiorniczkiem płynu.



tomekmazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:25
Lokalizacja: łuków

Post autor: tomekmazy » pn gru 14, 2009 23:41

Witam. Mam pytanie dotyczące długości działania spryskiwacza reflektorów w golfie 4, u mnie dzialaja ok 0.5 sek, przed wymianą działały ok 2 sekund. czy jest mozliwość regulacji ich pracy i gdzie są dostepne dane o długości ich pracy. dzieki



Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

Post autor: paffciu » wt gru 15, 2009 01:04

To i ja się podepnę :chytry: u mnie z kolei jak pociągnę do siebie manetkę to płyn leci z dyszy ale nie uruchamiają się wycieraczki.muszę je sam włączyć.czy to może być spowodowane tym że nie mam zamontowanego przekażnika czasowej pracy wyciereaczek czy jest jakiś inny feler???


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » wt gru 15, 2009 10:15

Lipek81, plusik poleciał, dzięki za porade :grin: .


Mam jeszcze jedno pytanko: Jak wymontować manetkę, bo wiecie nie chcę niczego zepsuć jeszcze bardziej :grin:

[ Dodano: 15 Gru 2009 09:18 ]
Lipek81, A co z wycieraczkami z przodu, tymi które powinny zadziałać wraz pojawieniem sie płynu na przedniej szybie? Bo one też nie wstają,a moim zdaniem powinny mimo to że płyn nie leci, dobrze myśle ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości