odma

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

odma

Post autor: bastek016 » pn gru 14, 2009 14:04

witam dziś byłem u mechanika wyregulować instalację gazową , debil ściągnął mi filterek i założył odmę orginalnie ,tak jak jest w jednopunktach na ten plastik przy przepustnicy nic by się nie stało gdyby nie to , że plastik był zaślepiony, żeby nie zaciągał lewego powietrza dojechałem do domu patrze pod autem plama oleju . Myślę sobie pewnie misa poszła bo gleba jest :helm: i pojawił się problem, w silniku zrobiło się cisnienie i wywaliło olej w paru miejscach , przez bagnet pod deklem zaworów przez węża od odmy , tyle widzę na pierwszy rzut oka . Moje pytanie brzmi mogło się coś stać z silnikiem czy jak dojechałem i miałem na bagnecie minimum to nie przytarłem silnika ?? , i czy w tych miejscach których puścił olej będzie lał cały czas czy powinno mu przejść :( .



Awatar użytkownika
masa1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn sty 15, 2007 12:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Auto: Golf mkIV GTI 1.8t i Bora variant 2.0 8v LPG
Silnik: AUQ

Post autor: masa1988 » pn gru 14, 2009 14:15

bastek016, W silniku wytworzyło sie za duze cisnienie i silnik sie rozczelnił, raczej ci sie silnik nie przytarł jesli miałes troche oleju i nie butowałes go.
Po zalaniu silnika olejem przez pewien czas musisz obserwowac czy sie tamtedy nie wydostaje olej ale mysle ze nie powinno chyba ze znowu wytworzy sie tak wysokie cisnienie.
Pogratuluj mechanikowi :green_fuck:



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » pn gru 14, 2009 14:38

bastek016, pierwsze co jedz do gaziarza i go udupic za taki stan rzeczy! Koniec kropka. takich mechanikow tempic. Jak mozna zaspelpiona odme zalozyc? jedz do niego postraz sadem, rzeczoznawca i koniec.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn gru 14, 2009 14:53

d.milas pisze:bastek016, pierwsze co jedz do gaziarza i go udupic za taki stan rzeczy! Koniec kropka. takich mechanikow tempic. Jak mozna zaspelpiona odme zalozyc? jedz do niego postraz sadem, rzeczoznawca i koniec.
Zgadza się - jedź i walcz :satan:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 14, 2009 14:58

dajcie spokój z tą walką, przecież mozna się dogadać. Niech umuje silniczek, doleje oleju na własny koszt i patrzy czy jakiegoś simeringu nie wywaliło z wału, bo to dopiero oznaczałoby poważniejszy kłopot


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: bastek016 » pn gru 14, 2009 15:29

nie wiem bo nie informowałem go że plastik jest zaślepiony ale też nie prosiłem żeby mi to zakładał z powrotem . boje się że będe musiał 80% uszczelek w silniku wymienić:( tak właśnie jest jak sobie samemu nie zrobisz to ci na pewno nie naprawia :(



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn gru 14, 2009 16:17

bastek016 pisze:nie wiem bo nie informowałem go że plastik jest zaślepiony ale też nie prosiłem żeby mi to zakładał z powrotem . boje się że będe musiał 80% uszczelek w silniku wymienić:( tak właśnie jest jak sobie samemu nie zrobisz to ci na pewno nie naprawia :(
No to może być problem. Ja gdy już jestem zmuszony odwiedzić mechanika - informuję go o wszystkich magicznych rzeczach w moim MK4... by przy okazji np prób odpalania i stwierdzenia ,że się nie da :bajer: nie rozwalił mi połowy elektroniki w aucie.
Mówie - co gdzie siedzi i po sprawie.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości